Deklaratat e ministrit gjerman, Bumçi: Sigmar Gabriel është i ri në detyrë, nuk kupton çfarë ndodh. I painformuar…!

Deklaratat e ministrit të Jashtëm të Gjermanisë Sigmar Gabriel se kush bojkoton parlamentin bllokon reformën në drejtësi dhe largon vendin nga BE, deputeti i PD Aldo Bumçi tha se ka qenë i painformuar për shkak të detyrës të cilën ka pak kohë që e ka marrë.

Duke gjetur serish nje justifikim me gjithe kete “bombardim” te nderkombetareve kunder PD dhe bojkotit te saj.

Në “Intervistën e Mbrëmjes në Ora News, Bumçi tha se ministri Gabriel nuk përmendi as drogën dhe as dekriminalizimin.

Unë mund të them që ministri gjerman ishte i painformuar. Kjo mund të vijë nga fakti që ka pak javë që është në detyrë, pas lënies së detyrës nga ish-ministri i Jashtëm që u zgjidh president dhe ngarkesës së madhe që ka arena ndërkombëtare.

Gjermania mban një peshë të madhe në ketë seknë të madhe, marrdhënia me Rusinë, Lindja e Mesme, kriza në Europë.

Kështu mund të shpjegoj mungesa, shkëlqente në deklaratën e ministrit të jashtëm gjerman. Mungesa e përmendjes së drogës psh, e dekriminalizimit.  Unë nuk gjej shpejgim tjetër që mund të jap.

Pra kur ke marrë detyrën në këtë post kaq të rëndësishëm në një kohë me kriza, çfarë ndodh në Shqipëri mund të duket si sherri që bëhet në një fshat pas malit. E parëndësishme, duket si një kokëçarje kur ke kriza të mëdhaja si Lindja e Mesme, Rusia, Koreja etj.”, deklaron Bumçi

REMOTE_ADDR:[]

31 komente në “Deklaratat e ministrit gjerman, Bumçi: Sigmar Gabriel është i ri në detyrë, nuk kupton çfarë ndodh. I painformuar…!”

 1. v says:

  Dhe dhembet e dhemballet,
  sa ke zotrote dine, prandaj,
  mos e kruani me gjethe fiku.

  1. Kujtimi says:

   Bummci nje GOMAR qe nuk ka shok. Basha ca me keq. . Keta duhet ti bejne ca leksione per democraci ati ministri qe ay te behet politikan si Bumci dhe Basha dhe Berishen. Si nuk ju mer zoti ju o kafshe te egra te shpetoi Shqiperia

  2. Kujtimi says:

   Bummci nje GOMAR qe nuk ka shok. Basha ca me keq. . Keta duhet ti bejne ca leksione per democraci ati ministri qe ay te behet politikan si Bumci dhe Basha dhe Berishen. Si nuk ju mer zoti ju o kafshe te egra te shpetoi Shqiperia …OZOT IQI NGA DHEU keta plera qe presin vetem dit te keqia

 2. genci says:

  cfare thua o pall!

 3. Arjani says:

  U rrite u poqe ti o bumci mbete kokeloqe.

 4. Kaonia says:

  Ky tipi eshte komplet kar!

 5. tifozi i verder bremes says:

  Bumci o parazit dhe jot shoqe nuk ta jep me….
  o krrimb ku ke tru ti more te japesh mendim..
  mos harro se maloku te mori ne pune qe ti ti sherbesh atij…..kush te dha leje ty more te mendosh

  hajt krris bythen more idiot

 6. PDhjera says:

  O tru peshk, ne mos hileqar. Ai ka informacjon me shume se ty qe jeton ketu. Koqe je dhe si koqe flet.

 7. Fatosi-kosove says:

  Qy qy edhe ky paska gjetur kohe te flas per ministrin Gjerman,dhe merreni me mend paska thene se eshte i ri dhe smerr vesh nga politika!!!!!
  Kurse ky hajduti qenka aq i zoti sa i merr edeh Gjermanet si budallenj sa qe pasakn zgjedhur nje minister qe smerr vesh ne politike,merreni me mend sikur Gjermanet ti kishin kerkuar bumqit dhe PD-s keshilla sigurisht se sot do te ishin ne maje te botes e jo keshtu barkthate e te verber,pra vetem PD sipas bumqit,nokes,lulit,mediut e dulles te keshilluar nga keshillatri special per siguri kombetare fazlliq jane ne rruge te mbare dhe po ti ndegjoi bota e tash eedhe Gjermania do te shpetojne,ndryshe do marrin fund nese nuk futen ne qader dhe te pjellin si bumqi te barsuar nga fazlliqi,luli e sali berisha dhe sdo mend se do pjellin kopila siq jane edhe vet ky bumqi kriminel para,ne e pas qadres,pjelle greku e shkau qe tenton ti detyroje shqipatret ta duan sespe di tu beje edhe me keq,krimineli i ndyre dhe i dehur me gjak shqiptare e i ngopur me droge te republikes se bashes,rraca me e poshter qe ka mbajtur toka.

 8. emilio says:

  Ka llafe qe Merkel ka kerkuar urgjentisht qe Buuuummmmcit ti jepet nenshtetesi gjermane dhe te zevendesoje Sigmar Gabriel. Gomeret e PD njeri pas tjetrit ne prononcime, imagjinoni pak, F Noka, A Buuuummmmci, kush do jete gomari i rradhes? Ndoka, Byluku, Straziqiri, Paloqja, apo dora vete, kryekerrici Lyl?

 9. Eri says:

  Po po tamam e thua ai eshte nje cope injoranti sdi cfare thote. Une lexova ne nje portal qe kishte ngaterruar avionin kishte ardhur gabimisht ne tirane. Ah i shkreti popull kush i ka rene per pjese.

 10. kuq e zi says:

  jane aq te painformuar jabe sa dine ku i keni fshehur llogarite dhe sa keni ne to

 11. mirel says:

  Domethene nuk qenkerka qelbesire e regjur si puna juaj

 12. Populli says:

  Ti je një idjot kjo dihet.

 13. pjeter says:

  PO SHUME E DREJT BUMCO, NUK JA DI RADHEN DIPLLOMACISE, NE FAKT NUK E KA ZGJEDHUR SALIU, AI ESHTE GJERMAN. DHE ESHTE I PARGATITUR SI GJEMAN, NUK DO TIA DIJE NE FAKT PER INTRIGAT E SALIUT QE JANE TIPIKE SI TE SERBIT, KETO SHUPLAKAT E NJEPASNJESHME QE PO MERRNI NGA NDERKOMBETARET, PO JU TREGOJNE QARTE QE KENI MBARU, ESHTE ME MIRE PER JU QE TE MOS E PESONI KEQ E ME KEQ, NENSHTROJUNI POPULLIT ME DESHIRE, NE TE KUNDER POPULLI NUK DO KETE MESHIRE PER JU.

 14. alba says:

  O Bumci, gjithe jeten mbete nje budalla e gjysem. Thone mire qe te rreh gruaja ty. Sic duket ta ka dhen drune e forte kete radhe, ndaj nuk di se c’flet, o idiot.

 15. Kellira says:

  E drejte!
  Ai eshte i ri ne detyre. Por gjithmone nje gjerman.
  Kurse ti vazhdon te jesh nie rrote kari! Nje shqiptar loqe.
  Dhe keshtu ke per te vdekur…

 16. danilo says:

  kur dy gishtat lart
  therrisnin rrofte europa
  shyqyr thashe dhe une
  do behemi si bota

  europen kerkonim
  me qiri ne dore
  ne ngrinim pellumba
  Saliu nje sorre

  tani qe europa
  po na zgjat nje dore
  dy gishtat si cfurku
  po na bojkotojne

  o moj parti
  e pare demokratike
  berisha e basha
  motorrat ti fiken

 17. DETARI [email protected] says:

  ku mund te informohen ata,se mos kane ambasade ata gjermanet ne …..Tirane……ata han bar,nuk informohen ata,vetem antishqiptaret informohen……
  re,uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuusssssssssssssshhhhhhhhhhhhhttttttttttttttt,juve nuk firmoset kandidimin e vendit ne BE, duhet te besoheni juve…..
  Jeni teeeeeeeeeeeeeeeeeeee mbaaaaaruuuuuuuuuuuuuuarrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr ,poshte PD

 18. Lani says:

  Ministri gjerman nuk ka kohe te meret me nje cader ne Tirane te lexoje per cadren, por jane me dhjetra ata qe pergatisin viziten e tij ketu. Kete e ke mesuar kur ishe minister.

 19. Lennard says:

  Si nuk u gdhende a derezi.Koqe mbete .Futu ne Sume te Lul-Hajdutit se i vjen Lezet M..tit

 20. butrinti says:

  MORE BUMC ! C’PANDEH TI -JANE BUDALLENJ SHQIPTARET DOMOSDO TI ASHTU MENDON . SE PARI DO SHIKOSH NE KAVAJ . TJETRA VJEN PAS

 21. Pali Gjoka says:

  Idiotesia nuk ka fund. Kush jeti ore hajdut plehrash qe flet ashtu per ministrin e jashtem Gjerman? C’fare ju duket vetja juve ore kafshe. Edhe Enver Hoxha nuk flist si ju. Ju te cadres jeni te gjthe hajdute kriminela , teradhetare te kombit.p. Te gjithe i dine pazaret qe keni bere ne kurriz te shqiperise. Rrace e poshter.

 22. ABC says:

  Neqoftese injoranca do kishte nje emer do quheshe Aldo Bumci.

 23. Aseni says:

  Cfare thua more gomar? Vertet mendon se Shqiptaret e hane kete genjeshter, se ministri gjerman vjen I paprekur. Shko more burracak e bej shurren ne zyren e Lulit se nuk te beson kush.

 24. I.rr says:

  Totalisht I pa pjekur politikisht,paj sikur ti e te gjithe ata tjeret ne qader po te kishit edhe 300 vite jete nuk do te arrinit te dinit apo te qenit te informuar ne politike as edhe sa nje minut te ketij zotriu ne politike ngase politiken nuk e shohin si mjet per tu pasuruar por si karriere dhe qellim fisnik per mireqenie dhe dinjitet te popullit te vet.

 25. grameno says:

  Oj loqe o bumqi llafazane pa kurdisje,Gabrieli ishte nje minister qysh ne kohen,kur bombat binin mbi serbine ne kosove,ishte dora e djathte e Schröderit, njeherit ishte shef i Repubikes se Rheinland Pfalzit,une e njof shum mire,eshte nje nder Politikanet mete zote ne SPne Gjermane,ti te thuash se nuk eshte i ditur, he loqe he loqe,ti me dukesh si ai papgai i mesuar grra grra grra.

 26. Ballabani brenda cadres says:

  Vetem nje budalla si ish minister i jashtem si Aldo Bumci mund te beje te tilla deklarata.Ky ishte nje pafille,jo minister i jashtem,ky shkonte ne takime me te huajt si nje injorant,si nje njeri qe nuk dinte peres ishte ne keto takime.Eshte kjo aresyeja qe ai e krahason me vete minisrtrin e jashtem Gjerman,sikur dhe ky shkon i “paditur” ne keto takime…
  Po pse more,Bumc,more tutkun,per te pire nje kfae ardhi ne Tirane ky?Pse nuk e dinte “peshen” e Shqiperise ky,nuk e dinte se per nje “aresye te domosdoshme”, duhet te vinte ne Shqiperi edhe pse e dinte krizen e Europes,Rusine dhe Lindjen e Mesme?
  Plera,jeni dhe plehra jane dhe fjalet tuaja.Kjo eshte vetem shkolla e Salovicit,i cili e shkateroj edhe PD-ne sic shkateroi Shqiperine…

 27. BESIM says:

  FOLI KY DEBILI I PD…///

 28. ak47aa says:

  Po ckeni me Aldon o njerez, ai flet por nuk kupton. Ky eshte niveli i PD. E ka thene vete plaku MERE, sakatet, idiotet dhe debilat jane e ardhmja e kombit. Pjesa tjeter e popullit thjesht nuk e kupton, thjeshte nuk e meriton ha, ha, ha………

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *