Fatos Lubonja: Ndërkombëtarët e kanë humbur kredibilitetin, shqiptarët të marrin vetë fatin në duar e tyre. Por Basha s’ka as mbështetjen e popullit

Fatos Lubonja ndërsa ka komentuar deklaratat e ministrit të Jashtëm gjerma, Gabriel, thotë se ndërkombëtarët e kanë humbur kredibilitetin.

Sipas tij, atyre iu intereson më shumë kredibiliteti i vendeve si Shqipëria, se sa demokracia.

“Mendoj se çadra ndonëse ka të drejtën e vet, në lidhje me pretendimet, i mungon mbështetja e lëvizjes popullore, pra populli i madh, dhe ndërkombëtarët.

Shkaqet se pse nuk i ka, mendoj se ndahen sërish në dysh, se kjo opozitë ka qenë në pushtet dhe ka humbur kredibilitetin, ndërsa ndërkombëtarët i kanë dhënë një lloj besimi kësaj qeverie, dhe ata janë gjithnjë mbrapa nesh në diagnostfikimin e sëmundjeve tona.

Kështu e shoh mbështetjen e ministrit gjerman për Ramën.

Faktori ndërkombëtar ka kohë që ka humbur një lloj kredibiliteti, i mëshojnë më shumë stabilitetit se sa demokracisë.

Ndërkombëtarët gjithnjë i japin mbështetje qeverisë, që do të thotë se shqiptarët duhet ta marrin vetë situatën në duart e tyre”, ka thënë Lubonja për News 24.

I pyetur se çfarë duhet të bëjë Basha, pas shuplakave të ministrit gjerman, Lubonja tha:

“Në mungesë të mbështetjes popullore, i duhet patjetër të ofrojë mjete politike, dialog, takime, negociata.

Nuk mund të qëndrojë me ultimatumet e tij, kërkesat maksimaliste.

Duhet të marrë parasysh edhe ekzistencën e partive të tjera. Mendoj se duhet të bëjë diçka më tepër.

Por ndërkombëtarët duhet të sqarohen. Mbyllja e syve përpara tonelatave të drogës, blerja e policëve, shtohen vazhdimisht këto lajme.

Kam dëgjuar shumë tani që lënë bujqësinë, mbjellin kanabis e fitojnë më shumë.

Këta njerëz kapen nga krimi, kapen nga policia e lidhur me krimin, është katastrofë. Situatë alarmante”, tha Lubonja.

I pyetur për ndonjë situatë destabiliteti, Lubonja tha:

“Unë mendoj që më mirë të rrijë kjo qeveri e ta rrëzojmë avash avash se sa të bëhet sërish ’97-a. Çadra, Blushi apo LSI-ja secili po jep ndikimin e vet në opozitë”.

REMOTE_ADDR:[]

20 komente në “Fatos Lubonja: Ndërkombëtarët e kanë humbur kredibilitetin, shqiptarët të marrin vetë fatin në duar e tyre. Por Basha s’ka as mbështetjen e popullit”

 1. Prit Prit Gomar te Mbije BAR says:

  Prit Prit… se e rrezove, Prit Gomar te Mbije Bar! Kaloi vetingut pastaj shohim: Prit Prit se Nuk keni Pare Gje Akoma.

 2. Populli says:

  Per cfare kredibiliteti flet o z.Lubonja? Po ju a keni kredibilitet pas deponimeve tuaja ne gjyq kunder Kadarese?

 3. Tironci says:

  Keta kane mbushur breket me m… dhe thone e sheh? Te thashe qe kishe mbushur breket.

 4. Palpithnoka says:

  Ky vete tek njuz 24 vetem per te pjerdhur.

 5. infa says:

  Ljubo
  si e espiunove Todi Lubonjen surrat palaço
  nderkombetaret po ata nuk jane kategoria jote o skizofren
  i del krah nji armiku se paguhesh nga mediat e tijj o burgaxhi
  ptyyyyyyyyyyyy ti ja rrase Todit jo nuk pa ja rras popullit o horr plak

 6. fakti says:

  ik mor kerm qe mbete akoma mbi dhe vetem se bere spiunin ter jeten, si ne kohen e diktatures dhe tani per qarqet e huaja .

 7. Lennard says:

  O mor Idiot e megalloman.Ku ke mend Ti o Bllokmen i felliqur.Si nuk bere nje analize persembari.Gjithmone te shpifet ne Mendje Imperializmi Amerikan dhe perendimoret e pabesueshem.Nuk shikon trarin e Korrupsionit dhe tradhetine ndaj shqiperise nga Klika e Sali sebit dhe e Lul-Hajdutit?.
  Qepe me mire o Llacifac antishqiptar.

 8. arben says:

  O Beqiri i vogel,O koqe kanari ,ca po thuj o trap , care stabiliteti e demokracie ? I ke fut ndonje cigare hashishi e flet traplliqe ?Cfare eshte demokracia per ty mor palaco ?/Forca e ca gangstereve neper cadra te mbeshtetur nga gelbaza e mediave shqipetare ku ben pjese edhe ti.Futuni ne zgjedhje e provoni sa ju vlen lekura ?Bej nje parti me analistet e leshit dhe fitoni tju shofim kryeminister .

 9. j says:

  Ndërkombëtarët mbështesin të drejtën sipas Monteskjesë dhe jo ramën,
  o këpucë e vjetër burgu që si duhesh as dreqit.

 10. cadristi ne siklet. says:

  dini gj ku mund ta gjej,se sa here flet,nga mencuria dhe kredibiliteti i ti,me vjen per ti dhjere ne goje, ne mungese te banjove te cadra,dhe nga deshira.

 11. 122 says:

  Me qenese e ke ne gjak SPIUNLLEKUN, tradite dhe trashegim familjar, e ke ne dore qe te besh SPIUNLLEKUN me te madh te kohrave moderne:
  Spiuno ministrin e jashtem gjerman tek Kancelarja MERKEL !
  Vetem atehere do ta kuptosh se spiunlleku qe i bere BABAIT Todi nuk eshte asgje ne krahasim me kete te fundit !
  Ptu, plehrat japin MORAL!
  Ooooooooooooooooooooooooooooo HAPU TOKE e TE kallemi te gjalle!
  Nuk po na lejojne qelbesirat e KOMBIT qe te JETOJME si njerez!
  PTUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU race e qelbuir !

 12. pjeter says:

  ti je nje dlenxhi, nje “nullita” qe ne jeten tende ke prodhuar vetem “nullita” kjo tentativa e fundit, nuk te nxjerr aspak nga vetdija kolektive e shqiptareve, dhe e jotja personale, qe je asnje gje tjeter vec se nje “nullita” dhe nuk mund te flasesh ne emer te shqiptarev se c’mendojne ata per kredibilitetin e nderkombetareve, por, vetem per kredibilitetin tend, se po ti pyesish shqiptaret se c’mendojne per shendetin tend mendor, nuk jam shume i sigurt se shumica e shqiptareve nuk dote keshillonte te nenshtroheshe ndonje terapie psiqike.

 13. droga te ben dem, shikoni Koqon says:

  Hi hi hi Lubcja flet per kredibilitet pasi denoncoi babain e tij!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pas kesaj ske cthua me per kete te semure mendor.

 14. Gjorku says:

  Ti fatos Lubo shiko mè mirè atè kredibilitetin tènd, se ata perendimorèt janè nè rregull, me atdheun e popullin e tyre ! Ke mbetur si njè bullar pa sy, pa popull e pa atdhe e çfarè kupton Ti nga perèndimi ?!?

 15. Bobo CNA gjeti says:

  Arritjet e rames SA vijn dhe shtohen,,si pasoje,,,, urretja personale e disa anal,,isteve I mbyll llogjiken dhe i bejn te dalin jasht CDO lloj koncepti normal te cilit ATO bejne pjese,,,por Nuk mbaron KTU!!!
  ATO bien ndesh me CDO GJE qe eshte pozitive
  (1) populli mbi 75%eshte me PS… KUNDRA
  (2)e gjithe politika e jashme dihen mendimet KUNDRA
  (3)te thuash Pd eshte e keqja PSE jemi ne kete Pike kur gjithe e dine ,lideri S BERISHA CFARE katastrofe
  Humane e coi Shqiperine KUNDRA
  Etj etj etj,,,PRA jam ne konkluzion ,SE Njerezit si puna jote Jane Kanceri I kesaj shoqerie civile qe Duke ditur
  Nivelin e ulet dhe VARFANJAK te shumices derrmuese te vendit ,DEL DHE VJELL VRER SA HERE QE FLET ,,SE ne nje Vend tjeter demokratik do ishe PERFEKT TE FUSNIN NE NDONJE LABORATOR QE TE KUPTONIN KU ARRIN LIMITIN URREJTA PERSONALE KUNDREJT NJE PERSONI

 16. racionali says:

  Urrejtja dhe cmira nuk pasken kufij per ju , o qelbesira Ljuba – ljubavi – lubonja.Shko more spiun i babes dhe vazhdo shktruaj mikun tend – hunde derrin Bush – atin.Pisa njerez, te ndyre

 17. Chingo says:

  Lopë në katror është ky. ..

 18. Tani says:

  O analist leshi,po clidhje ka 97 me 2017,ku sheh ti ndonje perputhje,po, kjo situate ka lidhje 98,ku kjo opozite beri ate qe e din te gjithe,mori dhe t.v.sh doli bertiti fitore dhe sa i ra arbitri bilbilit iken dhe u mbyllen ne cader,vendosen dhe nje tank perpara,ndejten nja 8 vjet ne opozite,erdhen ne pushtet si erdhen,ndejten nja 8 vjet prap ne pushtet sic e dine gjithe populli shqiptar dhe iken si mos me keq,po sot ka ceco bicak,reforma ne drejtesi do pastroje drejtesine,pastrimi drejtesise nga te korruptuarit,te pa aftet,personat e lidhur me krimin,do penalizoje politiken,do pergjigjen para ligjit politikanet e korruptuar e keshtu me rradhe te gjithe lidhjet e tyre qofte ne media,bisnes e kudo.Shyqyr zotit ty dhe shoket tu nuk ju ndigjon kush dhe nuk u a ve kush pullen,prandaj vazhdoni,se prononcimi juaj do ta dobesoje me shume opoziten ,ne opozite.

 19. Goni says:

  E ben te duket sikur cpo ndodh …droga droga, edhe ky ndyresire pa moral, genjeshtar. Mos te ishin te gjithe keta anal-iste dhe portale e tv , qe leshojne helm perdite, duke u munduar te japin panorame te zeze per Shqiperine e mbushur me kanabis, nderkohe qe ne qe punojme e banojme cdo dite ketu , nuk shohim asnje “ndryshim” , pervec veshtiresive te jetes ne Shqiperi, ku pergjegjesja kryesore eshte partia qe ka trasheguar Basha trapi. E gjithe kjo nxirje e imazhit te Shqiperise behet vetem per te justifikuar budallin qe ka hyre ne cader dhe sdel dot tani, dhe per kete kontribuojne perdite te gjithe keta ndyresira, shto dhe prokurorin buratin , qe ben “show” me arrestime policesh te thjeshte porti e doganiere, por sa here qe del ne te tilla “show” , permendin ish ministrin, emra drejtoresh policie, emra policesh te thjeshte, disa doganiere …vetem emrat e trafikanteve te vertete apo te grupeve qe merren me kete lloj trafiku nuk kane asnjehere. Cudi e madhe apo jo.

 20. Enk says:

  Po ça prisni nga nje hale si ky sllavi Lubovica, ku mu ne mes te luftes se Kosoves, nderkohe qe serbet po thernin shqiptaret, ky pa pike turpi dhe pergjegjsie deklaron qe Skenderbeu ishte sllav.. Fshati digjet kurse Lubovic kurva krihet.. Vemje e peshtire..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *