Kristiano Ronaldo përfshihet në një skandal seksual

Kristiano Ronaldo përfshihet sërish në një skandal dhe këtë radhë nuk ka të bëjë aspak me evazionin fiskal. Sipas të përditshmes gjermane, “Der Spiegel” dhe sulmuesi portugez u akuzua në SHBA për dhunë seksuale në Las Vegas ne vitin 2009.

Gjithnjë sipas kësaj të përditshmeje, e cila siguron se e njeh identitetin e viktimës, Ronaldo pas këtij agresioni nëpërmjet një avokati portugez nisi bisedimet me vajzën që pësoi dhunën për të mbyllur përfundimisht këtë çështje. “Der Spiegel” thekson se ngjarja ka ndodhur në 13 qershor të 2009 në një hotel luksoz në Las Vegas dhe vajza e denoncoi menjëherë ngjarjen. Por pas 7 muajsh ajo pranoi të firmosë marrëveshjen e ofruar nga Ronaldon që i pagoi 375 mijë dollarë per heshtjen e saj.

Ndërkaq, ka ardhur edhe reagimi i vetë Ronaldos që nëpërmjet një komunikate të Gestifute, ndërmarrja që drejton agjenti i tij Mendes, ka mohuar gjithçka. Në këtë komunikatë, theksohet se lajmi i publikuar nga e përditshmja gjermane është e gjitha një sajesë dhe se sulmuesi

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *