Lulzim Basha kërkon arrestimin e Saimir Tahirit, ‘bën’ dhe prokurorinë me trupë të vetën policore

Kryetari i opozitës Lulzim Basha ka kërkuar arrestimin e ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri për trafikun e drogës nga Shqipëria në Itali.

Gjatë fjalës në çadrën e opozitës, Basha përshëndeti aksionin e Prokurorisë së Krimeve të Rënda ku u arrestuan 18 zyrtarë të doganës së Durrësit dhe Qafë Thanës, për 10 ton kanabis që u kapën në Itali me kamionë në dy raste të ndryshme.

Duke e bërë këtë prokurori dhe me trupë policore të veten, aq sa bën aksione për kapjen e trafikantëve në mënyrë të pavarur nga policia e shtetit.

Duke treguar qartë se Basha ka qënë një “turist” në Ministrinë e Brendshme përmbi dy vite ministër.

Këta 18 janë ushtarët, çojeni hetimin deri në fund. Niseni me arrestimin e Tahirit dhe përfundojeni me kreun e bandës.

Po këtë nuk e bëjnë dot se u rri mbi kokë vetingu i Ramës, se vetingu ndaj është bërë që të ruajë bandat e drogës, të korruptuarit dhe kriminelët në këtë vend.

Komploti ekonomik, komploti ekonomik kundër shqiptarëve, skema e zhvatjes së çdo qindarke nga xhepat tuaja”, u shpreh kreu i PD Lulzim Basha.

REMOTE_ADDR:[]

5 komente në “Lulzim Basha kërkon arrestimin e Saimir Tahirit, ‘bën’ dhe prokurorinë me trupë të vetën policore”

 1. BERISHA LARGOHU says:

  Te flasim keshtu se kemi besim qe mund te mashtrojme shqiptaret per tu bashkuar me kasollen e bulevardit.✌

 2. kozmo says:

  Wetingu do ti laj hesapet me te gjithe ju , prandaj hiket nga frika , u ngujuat . Por nuk mund ti shpetoni dot . Kaq ishte per ju . E kane kuptuar qellimin tuaj dhe SHBA dhe BE . Prandaj nuk merr me me ju .
  Dilni nga ku jeni futur , shkoni votoni wetingun dhe ta shohim moralin tuaj .

 3. Erjoni says:

  He kodosh u rrit konkurenca! Tani i je kthyer zanatit fuks.

 4. ganiu says:

  MIR vtingu i RAMES ruan RAMEN o i pa fytyr , po vetingu jot , te ruan ty dhe saliun ty per 250 milion euro te vjedhura ne nje dor nga takst tona dhe parat qe te dha shteti grek per firmosjen e detit , bashke me parat qe te dha shteti serb per ndimen qe i dhe per dosjet e UçKse dhe shtepis se verdh , pra o antishqiptar i felliqur o pler qe ja ke kaluar dhe esat toptanit per tradheti , ti thua qe te fusim ne burg kta qe duan shtet , e te lem te lir ty o hajdut e kriminel bask me babain tend saliun qe ti beni mutin kti vendi siç ja keni ber kto vite “demokracie”.

 5. Trimi says:

  Ngordhci atje ne cadra e liri-salis se populli do degjoj gjermanine salistet rusine.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *