Lulzim Basha shpërthen ndaj Metës: Pse u tërhoqe nga oferta që na bëre, për të rrëzuar Ramën?

Lulzim Basha ka shfaqur gjithë zhgënjimin ndaj Ilir Metës, ndërsa ka folur nga çadra e PD-së.

Sipas tij, Meta tani është tërhequr nga premtimi që iu kishte bërë, se do të linte mandatet, nëse Rama nuk plotësonte kërkesat e opozitës.

Basha tha se Meta tani ka vendosur të shkojë me Ramën kryeministër në zgjedhje.

“Ai tha se mund të lërë mandatet për interesin e shqiptarëve dhe zgjedhjet e lira e të ndershme, ne e përshëndetëm dhe i thamë nese je i sinqertë, dakord.

Rama ka ofertën e Metës për koalicion edhe për zgjedhjet e ardhshme.

Koalicionin e ka në pushtet, ka qenë për 4 vite, pse nuk e dorëzon karrigen për zgjedhje të lira, për një qeveri teknike?

Sepse ka frikë.

Nga cfarë ka frikë? Ka frikë se edhe po e ka Metën në varkë, po i iku karrigia, i iku mbështetja e drogës, kriminelëve që ka në parlament.

Po i ikën veglat me të cilat ka ndërmend të shaktërrojë zgjedhjet, ai e di se gjykimi popullor do jetë i pamëshirshëm me votën e lirë e të ndershme, ndaj ka bërë e po bën cdo përpjekje.

Tani Meta po bën cdo përpjekje të tërhiqet nga deklarata që ka bërë e të shkojë në zgjedhje me Ramën kryeministër.

Tani ka filluar seriali i Ezelit, do e marri zhaken apo jo, kjo është loja.

Sado zhake të nxirrni e kujtdo t’ja jepni, zgjedhje me Ramën kryeministër s’ka për të pasur”, tha Basha.

REMOTE_ADDR:[]

12 komente në “Lulzim Basha shpërthen ndaj Metës: Pse u tërhoqe nga oferta që na bëre, për të rrëzuar Ramën?”

 1. kombi says:

  Hik more zhduku nga Shqiperia . Si mundet Meta te badhkohet me PD sabotuesen e wetingut . Si mundet Meta te nderpresi reformat ,per frike e denimit tuaj .
  Meta do te vazhdoje ,deri sa te perfundoje reforma ne drejtesi , pastaj mund te beje cfare te doje . Popjlli pret reformat . Shteti nuk mund te shkoj perpara me cadra idiotesh . Populli don pune dhe puna vjen nga BE me reformen ne drejtesi , pa REFORM NUK KA INVESTITORE , NUK KA ZHVILLIM . SHQIPERIA DUHET TE JETE NE BE , ME QELLIM QE TE KEMI DHE RRITJEN E PAGES . POR KETO NUK I INTERESOJNE BASHES DHE BERISHES ,MJAFTON TE SHPETOJNE LEKUREN E TYRE .

 2. Amerika says:

  Na Hengeshit Ka…r…in gjith Popullit se e cmendet ate vend aty . Nje surrat keni te gjithe . Amnistine ja u dhane me nenin qe ndryshuan.
  O Popull asnjeri sduhet te shkoje dhe te votoj per keto Parti Bastarde

 3. Akili says:

  Po mor idiot po.Edhe dy muaj do jesh politikan,pastaj shko gjej vrime e futi.Do te shkelyj vete Pd-ja.

  1. Ata votuan mosndeshkimin e tyne says:

   Komente me llogjik kalamani nga shumica e komentuesve , cekesi mendimi qe karakterizon njeriun e rendomte.


   Ilir Meta si strumbullar i prapaskenave dhe te keqijave dhe pengesa kryesore e reformes me ndihmen e edvin rames si bashkpunetor na kane sjelle ne kete gjendje dhe pas zgjidhje te drejte per drejtesine e vonuar ne shqiperi.


   Vazhdimesi e aleances se qelbesirave neser edhe pas 18 Qershorit eshte tjeter fakt qe verteton Rama nuk do drejtesine por karrigen e pushtetit me shume se te ardhmen tone.Kete e provoi me plehrat, muhaxhedinet, amnistine e 30 Marsit dhe leshimet qe i ka bere PD e LSI per ndryshime te vogla por te rendesishme ligjeve dhe rregullave te vetingut.

  2. Mali says:

   AKIL LOKU, PD-ja t’i rruaje jarin Rames se ka ardhur koha qe ata bastarde te japin llogari para popullit.

 4. niki says:

  Ja, filluan tentativat per justifikime nga Basha. 50% te fajit te tij, ja jep Metes. Keshtu Meta ngarkohet me 100% te fajit dhe zoti BASHA na del pa lagur.Ekemi kuptuar apo jo o njerez………………………………………………………………Dhe keshtu BASHA na del nga çadra.

 5. Populli says:

  O bo bo ky është shumë rëndë.

 6. Drini says:

  Po te vjen koha te marrin per zhelesh dhe jo te nxjerrin nga cadra por te rrasin brenda ne burg. Akuza e pare thirrje publike per prishje rendi pastaj vijne me radhe , vrasja e kater prrotestuesve dhe grabitja e rruges se kombitt. Enough is enough

 7. ilir says:

  Keta po presin ti bin koqet dashit!

 8. kuq e zi says:

  kjo tregon se je foshnje ne politike
  per meten ruaj perbuzjen me te madhe por ti lulushke e ke llogaritur ndonje here qe mund te ishte diversiv mbeshtetja e metes?????
  nqs jo liro vendin dhe fillo nga aja e politikes
  meta foli e ti ngrehe cadren tani rri mbrenda se ke gjithe perendimin me ty
  provo nga kremlini se kane mbeshtetje te pashterushme per ata qe futin ne krize vendin sidomos kur flitet per anetre te natos

 9. artur m says:

  Meta beri levizje taktike duke shtyre PD ne bojkot dhe ne parlamentin e ardhshem te jete opozita.Keshtu ndryshojne ballancat dhe konjukturat ne politike por fajtori gjithmone eshte ai qe humbet.PD po marshon drejt shkrirjes dhe per hir te interesave te pak personave po shuan te gjithe te djathten shqiptare.PD sot eshte ne dore te Rames dhe eshte ai qe do te vendose se ke do te kete opoziten e ardhshme………gabimet paguhen por kesaj rradhe paguhen shume shtrenjte.

 10. besniku says:

  Kerkesa e Cadres per te krijuar nje qeveri teknike dhe per te arestuar Ramen me shoke eshte nje nga cmendurite e njerzeve te P.D-se te cilet duhet te ishin ne burg per krimet qe kane bere.P.D-ja ka 27 vjet qe nuk ka fituar asnjehere zgedhjet por me maskaralleqet e Saliut manipulimet bashke me Meten bene qe te qeverise per disa vjet dhe te qeverise keq duke mare borxhe e duke ritur rroga e pensione dhe duke e lene vendin ne doren e mafiozeve qe vodhen e shkateruar cdo gje qe u ndertua per 50 vjet.Me ben pershtypje nje gje qe si nuk reagon populli kur shikon qe ndodhin tere keto gjera.Ramen e quajne kriminel,hajdut,vrases,drogaxhi,imoral etj etj ne nje kohe qe Merkel e pret dhe e percjell,Merkel e cakton per te hapur mbledhjen ne Beograd,Sarkozi e dekoron,Obama e pret pra kjo tregon ose Europa e Amerika jane cmendur ose eshte cmendur P-D-ja.Kush duhet besuar?Une them se te huajt.Pse nuk bene keshtu me Saliun kur ishte I mire?Kot eshte te meremi me Bashen nje njeri qe eshte akoma me pelena I cii nuk di cthote ne cader.Pse opozite eshte vetem P-D-ja?Shqiperia ka 100 parti te tilla qe mund te bejne opoziten dhe mire eshte partia demokratike te fshihet nga lista se na cmendi per 27 vjet .Keta qe jane ne cader njerzit me lapangjoze pretendojne te qeverisin vendin.PD-ja ska per te fituar me zgjdhje me keta persona qe ka sepse ata duan vetem lufte sic thone:Rama ske pare asgje do behet revolucioni…Turp.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *