Njerëzit e PD sulmojnë ministrin gjerman si armik: Gabriel nuk kupton. Babai i tij ka qënë nazist…ndërsa i biri, një komunist!

Deklaratat e forta të ministrit të Jashtëm gjerman Gabriel kundër bojkotit të opozitës, çadrës dhe kërkesës së saj për qeveri teknike ndryshe s’ka zgjedhje, nuk kanë kaluar pa u vënë re nga ana e PD.

Gazetari pranë PD, Basir Çollaku, e ka akuzuar ministrin gjerman si nazist dhe që nuk kupton gjë,  domethënë që ia fut kot.

Gabriel nuk kupton…ai sipas shtypit italian(qe do e publikojme per info) si ka folur 25 vjet me babane e tij dikur nazist..

Sigmar Gabriel, ministri i jashtem gjerman, nuk kupton shume gjera, nje nder te cilat perse Shqiperia eshte droge e gjitha.

Ai se kupton kete ndaj nuk e tha e nuk e permendi. Gazetaret e nderuar se pyeten se mos nerzitej Rama.

Pastaj shoh nje eufori gazetaresh te pavarur qe jane lumturuar nga deklarata e Gabriel.

Pyesnit Madje me shume se Rama.

Zoti Gabriel po te kishte mundesi vote ne Shqiperi do votonte PS, mos kini dilema.

Mua me pelqeu deklarata e ministrit gjerman.

 Ai nuk e kupton. Fort mire.

Ai nuk kuptoi mbase as daljen e Anglise nga Europa, apo shtete te tjera euroskeptike.

PD eshte ne proteste dhe nuk ka perse leshon aspak terren pas nje deklarate dashamirese per Ramen nga nje i ngjashem politik.

Zoteria i beson sherbimeve gjermane qe na kane sjelle raportin se ne Shqioeri ka mbi 380 zona te kultivimit te droges.

Ndaj une u besoj gjermaneve te informuar..”, shkruan Çollaku

REMOTE_ADDR:[]

26 komente në “Njerëzit e PD sulmojnë ministrin gjerman si armik: Gabriel nuk kupton. Babai i tij ka qënë nazist…ndërsa i biri, një komunist!”

 1. Ata votuan mosndeshkimin e tyne says:

  Kush e di sa demokrat kane qene Bashat e Dibres ne nje kohe kur LuLu Basha punonte ne Rinas ne kete pike strategjike te sigurimit te shtetit.
  Po Saliu, sa demokrat mund te jete me teste Partie.


  Vazhdoni dhe humbisni kohe me LuLuBashen dhe PD ne, banden PD ose ndryshe banda e hajdareve. Pengesa kryesore do vazhdoje te jete Ilir Meta.Kur do kuptoni o milet se nuk ka demokraci, reforme apo”verting” me Ilir Meten ne krah te Edvin Rames.

  1. Tosi says:

   Ku jane eduard selami majlinda bregu jozefina topalli astrit patozi ? Akoma nuk e keni kuptuar se basha i eshte futur nje rruge pa krye dhe po ju terheq te gjotheve ju zvarre ? Perse po i hidhni dhe ju ne kosh gjithe ato vite investimi ne politike per te ruajtur karriken e nje njeriu qe edhe Zoti nuk e ruan dot me ? Ose merrni fatet e pd ne dore ose lereni ate te gremiset ne duart e 2 b

  2. babo says:

   Ashtu e pafsha PD-ne e zeze te Berishes, me nje idot si Kreshnik Collaku per mbrojtje

 2. Moni says:

  Ua, me biografi te keqe dhe minister i jashtem ne qeverine gjermane. E moj zonja Merkel, po pyete moj zonje kte tipin Basir (turk) para se te emerosh ministra.

 3. L leshi says:

  O kasolle ku na mblodhe, nena e budallenjeve ne Shqiperi eshte gjithmone me barre se nuk ka mundesi qe ai vend eshte i mbushur plot e per plot me te tille..PD si dikur PPSH gjen gjithmone armiq te jashtem dhe te brendshem dhe thone pastaj se ne si parti jemi antikomunista, parti leshi dhe njerz leshi dhe ata qe ndjekin PD.

 4. Tradita says:

  po ai e tha vete une de Rama jemi ne partite socaliste. Ashtu si Pitela. Kjo i shumezoj me O te gjitha dekleratat e tij.

  1. Populli says:

   Shume te menqur jeni ju te PD.

  2. Populli says:

   Shume te menqur jeni ju te PD.

  3. Populli says:

   Shume te menqur jeni ju te PD.

  4. Populli says:

   Shume te menqur jeni ju te PD.

  5. Populli says:

   Shume te menqur jeni ju te PD.

  6. Populli says:

   Shume te menqur jeni ju te PD.

 5. shqip says:

  Me budallallekun qe i ka zene , keta Po izolohen edhe nga familjet e tyre . E dini sa deputet merr pd Nese hyn ne zgjedhje neser? Zero Absolute. Po kalojne çdo pritshmeri. Nuk ka kthim prapa. Metastazat e tumorrit Berisha Jane shtrire ne gjithe trupin. Po me e goditura mbetet koka ( çadra ).

 6. ABC says:

  Po ne shyqyr qe kemi gazetar te rrangut te Collakut qe na hapin syte se perndryshe kushedi ku do ishte ky vend.

 7. zana says:

  Bravo Basir, informacion te sakte. Biografine e ministrit te jashtem gjerman firmose tek sekretari i partise se keshtu ka besueshmeri. Une qe te shkruaj jam e perndjekur, por nuk besoj qe tani duhet per te diskutuar bjografite, nga kjo biografi njerzit kane vuajtur 50 vjet, akoma duhet te vuajme… Jo zoteri nuk duhet te behet biografia ne kontekstin qe e diskutoni ju. Ka gjera te tjera te cilat do e benin shkrimin tuaj te besueshem. Kur diskutojme ne pas 27 vjeteve akoma biografite do te thote se te ka ngel ora ne vitet para 90. Turp aq me shume per nje gazetar. Ndiko mbi Lulin cilado qofte zgjidhja qe ju i ofroni.

 8. Ivan i madh says:

  Lerini ne budallekun e tyre keta idiote e b.. lepires gazetare te tipit Collaku. Te njejten gje do shkruante ky idiot e i semure menderisht per Merkelin nqf se do ishte ketu e te fliste si z minister i Gjermanise se kjo race e felliqur që eshte ritur e ushqyer ne Shqiperi duhan demokraci po me mentalitet komunist qe s’lene hale si te re e te vjeter pa futur hunden e felliqur. Dhe ky m… gazetar i quajtur me mbiemerin Collaku ska dallim nga krimbat e gjirizit ku ushqehet e frymezohet

 9. Skrapalliu says:

  NO KOMENT PD 1990 PD 2017. APSTRAKTIONIZEM.

 10. Faro says:

  Deri ketu arriten!!!!??????
  A ka me propagande antishqiptare se kjo e ketij perbindeshi antishqiptar?

 11. DETARI [email protected] says:

  imperialistet gjermane dhe kapitalistet amerikane ,jane per shkaterrimin e proletariatit te republikes se sumes…….

 12. s says:

  Mos hyfsh ne gojë të malokve.

 13. Ekzemplar says:

  A e shikoni se sa mire sa mire e kishte ENVER HOXHA qe ketyre kellirave i fuste plumbin?!

 14. Leo says:

  Nje deklarate qe u priste. Eshte e vertete qe ne europe eshte budadallek te kerkosh qeveri teknike 3 muaj para zgjethjeve. Nqs ka per te ardhur ndenje i huaj per te ndihmuar sadopak per te gjetur ndonje zgjithje, ai qe te vije duhet patjeter te kete nje kuptim te plote to kompleksitetit te jetes politike ne vendin tone.
  Nqs Rama do ti japi fund karrieres politike te Bashes njehere e pergjithmone duhet te jape terheqje. Edi i ka te garantuara zgjethjet te pakten die per nje 4 vjecar. Shpresoj egoizmi ti hapi syte dhe per te miren e vendit dhe nqs eshte me te vertete nje politikan i zgjuar te japi doreheqjen per 3 muaj

 15. komentatori nga cadra e gjyqit per portalin e zenit says:

  prokurori:-armiku i klases, i biri i nazistit,ka hyre ne rradhet tona.si agjent ivjeter gjeran ,ne bashkepunim me armiqte e brendeshem ,te blere nga parate e droges te qeverrise,kerkojn te destabilizojne vendin.por ne saje te vigjelnces revolucionare de vendosmerise se partise soe te lavishme me ne kye lulushin,u demaskuan fuqishem nga deshmitare e akuz3s,zoterinjte collaku,noka lubonja. nje ze nga cadra:-ne litar,ne litar,mos na lini te humbasim durimin.

  1. Eni says:

   I modh je, postoja Sales.

 16. Fund Enveri says:

  Hahaha, keta jane mentaliteti enverist aktual ne Shqiperi . Keshtu vepronte Enveri diur, cdokush qe e kritikonte ai e sulmonte si armik. hahaha, interesante sishfaqen gjerat.PD ka mbaru ciklin, shume e vjeter si organizim e mentalitet, nuk eshte koha e saj. Coa cuna, se ka ardh e shtuna.

 17. shoku says:

  Ore akoma se keni marre vesh. Edhe JEZU KRISHTI qe u ringjalle, po te dale kundra ” grave te liga” p.d nuk do ti lene gje pa thene.
  Pastaj nese e kane vendosur qe do te vetshkaterrohen, pse duhet te merakosemi?!
  Ne djalle te vene, do te shpetojme nje here e mrie.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *