Artan Hoxha (presidenti): Ata që nuk mendojnë si Basha, janë idiotë. PS e ka të sigurtë humbjen me qeverinë teknike. Të huajt janë me Bashën, po nuk shprehen zyrtarisht…

Artan Hoxha (presidenti në tentativë), shkruan se ata që nuk mendojnë se zgjedhjet do të vidhen nga paratë e drogës, janë idiotë.

Sipas tij, nëse krijohet qeveri teknike, PS nuk e ka më pushtetin e drogës dhe e ka të sigurtë humbjen e zgjedhjeve.

Çdo shqiptar, përveç idiotit të lindur apo rilindësit të krimbur, e dinë tashmë se vota e lirë dhe zgjedhjet e ndershme jo vetëm që nuk garantohen nga kjo qeveri, por do te dhunohen, me fuqinë e shumëfishuar me kanabis e drogë, nga Rilindja e kriminalizuar dhe Krimi në pushtet.

Simbioza Rilindje-Krim nisi dukshëm në 2011-tën, u zgjerua në 2013-tën, vijoi në 2015-tën. Tashme është konsoliduar, organizuar e përbetuar për të rirrëmbyer me çdo kusht e mjet pushtetin, përmes zgjedhjeve të manipuluara dhe/ose fasade. Manipulimi do të zbatohet si blerje a joshje masive e votuesve me fonde marramendëse me origjinë kriminale kombinuar me frikësimin e votuesve.

Ky është manipulim i llojit që as nuk mund të parandalohet dhe as nuk mund të ndëshkohet me mjete të zakonshme penale apo të administrimit e monitorimit zgjedhor, përveçse në shkallë fare të vogël. Ky lloj manipulimi, i kombinuar në perfeksion, u zbatua me efektivitët të plotë nga Rilindja në Dibrën e kanabizuar në shtator 2016. Opozita monitoroi rreptë çdo qëndër votimi e çdo tryezë numërimi por, më kot, manipulimi ishte bërë para ditës së votimit. Dibra u monitorua nga ndërkombëtarët ndërsa prokuroria hapi çështje penale, por më kot. Diferenca me më pak se 400 vota në 2015-ten u dhjetëfishua pas një viti e u shtuan ndjeshëm votuesit ndërsa duhet të ishin më të paktë.

Meqë mjetet klasike opozitare, ndërkombëtare apo te sistemit të drejtësisë nuk funksionojnë përballë këtij lloj manipulimi të simbiozës Rilindje-Krim mbetet veç rruga tjetër, ajo rrëzimit të qeverisë Rilindje-Krim përpara zgjedhjeve, ngritja e një qeverie të çliruar nga kjo simbiozë, për rrjedhojë, shkëputja e lidhjes së krimit me shtetin duke spastruar nga institucionet shtetërore pjesën dërrmuese të individëve që i përkasin kësaj simbioze. Kjo është zgjidhja e vetme, zgjidhje radikale në situate anormale.

Paskëtaj, Rilindja mund të vijojë simbiozën me krimit por, pa pushtetin e drejtpërdrejtë dhe pa shtetin e kriminalizuar, fuqia e saj manipuluese zgjedhore dobësohet ndjeshëm. Humbja elektorale e saj është e sigurtë.

Më e mira do të ishte që opozita e ardhshme – Partia Socialiste – të ishte e çliruar nga simbioza Rilindje-Krim por, për këtë, krahas shoqërisë dhe shtetit të çliruar, duhet të kontribuojnë në radhë të parë masa e gjerë e socialistëve dhe individë me peshë në të majtë që nuk janë kompromentuar me simbiozën Rilindje-Krim apo kanë dalë hapur kundër saj”, shkruan presidenti në tentativë.

Ai ndërkohë thotë se gjithë ndërkombëtarët janë me Bashën, por ata nuk mund të shprehen dot zyrtarisht, pasi kjo do të nënkuptonte rrëzimin e qeverisë.

“Ndërkombëtarët, ata që flasin në emër të institucioneve shtetërore a ndërshtetërore, e kanë thuajse të pamundur të deklarohen hapur e zyrtarisht në favor të zgjidhjes radikale opozitare ndonëse pjesa më e madhe e tyre e kuptojnë farë mirë situatën anormale. As që duhet pritur që të thonë në deklarata e tyre se opozita bën mirë që bojkoton parlamentin, përkundrazi; apo që opozita bën mirë që nuk hyn në zgjedhje, përkudrazi. Nëse do ta bënin këtë do të ishte njësoj sikur të kërkonin rrëzimin e qeverisë. Kur ka ndodhur ndonjëherë që të ndodhë sot?!

Ndërkombëtarët e tjerë, të çliruar nga detyrimet shtetërore a ndërshtetërore, e kanë më të lehtë të shprehen dhe po shprehen çdo ditë e më shumë, çdo ditë e më qartë, në favor të zgjidhjes radikale.

Pavarësisht zgjidhjes, të gjithë ndërkombëtarët bashkohen në një qëndrim: askush nuk thotë se pretendimet opozitare për rrezikun e zgjedhjeve janë sajesa apo të fryra kot më kot, përkundrazi; aq më pak të dalin garant se nuk do ketë manipulim, përkundrazi.

Kaq mjafton. Shqiptarët duhet ta arrijnë vetë zgjidhjen. Sot ajo është e vetme dhe radikale për këtë situatë anormale: një qeveri e re që krijon besim të mjaftueshëm në lirinë e votës dhe ndershmërinë e zgjedhjeve. E, këtu do jemi e do shohim që sapo të arrihet, edhe pse radikale, zgjidhja do të përshëndetet nxehtësisht e do të mbështetet unanimisht nga ndërkombëtarët si zgjidhje e mençur, civile, kushtetuese, demokratike, europeiste, perëndimore”, shkruan presidenti në tentativë.

REMOTE_ADDR:[]

62 komente në “Artan Hoxha (presidenti): Ata që nuk mendojnë si Basha, janë idiotë. PS e ka të sigurtë humbjen me qeverinë teknike. Të huajt janë me Bashën, po nuk shprehen zyrtarisht…”

 1. Lord Bajron says:

  Kur Artan Hoxha del ne skene,nenkuptohet qe PD eshte zhytur ne m*t. Po kete here eshte aq thelle sa Artani nuk e nxjerr dot,ne vend ta shpetoje do mbytet dhe vete ne ate pellg m*ti.

  1. Kujtesa says:

   Zoti Hoxha,me kete qe shkruan po ja fut pordhes si ne karadak. Po pse paskan frike nderkombetaret te thone te verteten,e cila sipas teje qenka ne anen e Bashes? Pse ne 1996,Amerika ja plasi ne balle Berishes gjithe budallallikun qe kishte krijuar ne Shqiperi? Pse thua qe kete gje (thenien e te vertetes edhe kur kjo bie ndesh me qeverine)nderkombetaret se kane bere ndonjehere?

  2. korçari says:

   Z.Artan Hoxha nuk e morra vesh deri ku je me “Betejen ligjore per t’u pastruar nga akuzat si SPIUN i sigurimit “dhe pastaj n’a dil dhe jep mend vehtes tende se nuk ka njeri qe beson nje spiun (nje keshille :fshihu deri sa te harrohesh)

  3. Grigor says:

   “Skypioni, Skypioni
   Hipi gjeli tek ballkoni,
   Te ballkoni sovjetik,
   Brekët e Bashës pa llastik,
   Tek ballkoni amerikan,
   U vesh Basha me fustan.”

   Çjanë keto budallalleqe? – do thoni ju. Budallalleqe?
   Para se te gjykoni keto vargje kalamajsh, lexoni artikullin e Artan Hoxhes, dhe pastaj keto vargje nuk do ju duken me si kulmi i idiotizmit. Para artikullit te ketij Hoxhes, keto vargje nga lojerat e kalamajve duken si perla mënçurie. Pastaj, nuk kam faj une. Skypioni e filloi.
   Megjithate nuk eshte per te qeshur. Kur kujton se keta idiote si Saliu me kompani e kane rjepur kete popull per me shume se dy dekada rrjesht, disa me dhunë e disa me “qetesi dhe dashuri”, atehere nuk te vjen me per te qeshur.

 2. marie says:

  pike e zeze,…na paska rujt zoti nga ty more edepsez,kur deshe ti te beheshe dhe president!…me keto tru qe ke ti nuk shkohet as ne halè,yt qelbanik,mban veten dhe per opinionist muti!Ti je nje leter higjenike asgje me shume!..merr nje brisk berberi dhe shkoni rrujani te gjatin Edit,kryeministri i ardhshem i shqiperise me presidente republike zonjen me te respektuar nga i gjithe populli,…emrin nuk ja them se do te le qe te futet kanceri duke hamenduar!Kelysh spiuni!

 3. Spatt says:

  hahahahahahahaha po cthua mo Presednik, jane me Bashen po sikur smund ta thone ë hahahhahahahaha

 4. deja says:

  Po kujt i thote idiot ky spiun i sgurimit, ky plehere i Shqiperise? A ka me idiot se vete ky i cili u be gati te marre presidencen dhe u kthye ne rruge sepse ishte spiun, dhe vazhdon akoma te dale para shqiptareve sikur nuk ka ndodhur asgje? Mendoj se z.Hoxha duhet te zhduket nga mediat, nqs e ndjen se ka nje fare itegriteti njerezor.

 5. Niku says:

  Ky ka metodat e sigurimit qe del ne keto perfundime. Pasi vodhi sa u shqep me Rulin dhe ONG e tij tani jep edhe mendime. Por ky e ka trurin te zorra e trashe dhe mendimiet dihet se si i dalin……..

 6. sherifi says:

  Po ky nga cfar planeti vjen; kush nga te huajit qenkerkan me opoziten dhe paska frike te shprehet, po e di ky zoti Hoxha se kjo opozita e tanishme me ne krye PD-ne, asnjeher nuk ka fituar, biles edhe ne 1992 nuk fitoi por deshen qe ja dhane per nderrimin e sistemit, ndersa heret e tjera ne te gjitha rastet vetem i ka vjedhur votat. O z.Artan me kte shkrim e ke cuar veten ne fund fare.

 7. Lennard says:

  O CORNUTO ,ku ke goje te flasesh Ti mor sigurims i ndyre.Si i anashkalon krimet e kryera nga Sali Serbi dhe Lul-Hajduti.,te cilet nuk dhane llogari asnjehere .Si nuk u thirren ne Prokurori per te dhene hesap.?Tashti ata po vazhdojne ne rrugen e krimit.,duke marre peng nje Shqiperi te tere,duke perdhosur aspiratat e Popullit Shqiptar ,per tu rilindur dhe hyre ne BE si e Barabarte me shtetet e tjera europiane.Ju diskutoni si e ema e Zeqos maje thanes.Me kujtoni nje histori me dhi(Bagetia).Nje Baba u tha djemve ,duke hengur buke se do te blente nje dhi..djali i madh i tha qe une nuk e ruaj as une tha i vogli.Jo tha baba do ta ruani qe te dy.Jo e ruajme jo se ruajme u rrahen paq.Keshtu po e beni Ju or Zagare te Ndyre.Zgjedhjet jane te sigurta se do te behen sipas rregullave standarte, monitoruesit nderkombetare jane garante ,po ashtu dhe SHBA dhe BE.Pra Opozita duhet te paraqese kerkesat e saj lidhur me keto probleme ,jo me kushte te parealizueshme..Po eshte e shpallur dhe e njohur boterisht se nuk jane zgjedhjet problemi.Problemi eshte Vetingu ,qe ju o politikane te korruptuar nuk e doni se keni frike per veten tuaj dhe pasurite e grumbulluar fale nje korrupsioni marramendes..Kjo eshte arsyeja reale dhe jo demagogjia jote o pseudo-intelektual i perdhosur.

 8. beni says:

  CFARE ESHTE KY TRAP MORE…QENI DI TE LEH VETEJM KUR PD ESHTE KEQ. TURP PER GAZETEN QE VBOTON PALLAVRA TE TILLA.

 9. oli says:

  Sa gabim bere more djale qe ju ktheve politikes ,humbe shume nga personaliteti tend ,kujdes kur ben analiza te tilla se populli nuk eshte budalla.

 10. J says:

  Problemi është populli shqiptar. Ai Ka në gjirin e tij gjithë këta varreza të inteligjencës dhe kështu do të vazhdojë deri sa të ngrihet niveli i tij kulturor d.m.th KURRË.

 11. LORA says:

  Presidenti nje-ditesh paska gjet,me logjiken e tij malinje,te ekstrapoloje konkluzionet e tij nevojtare tek faktori politik gjerman !!!!!
  Paska shku per lesh,,,,me shendet i qofte !

 12. Coli says:

  ÇUNA!!!!😄😄😄😄😄😄

  SKYPIONI ËSHTË GJALLË!!!
  BASHA DO TË FITOJË.!
  😱😱😱😱😱😱😱😱

 13. shoku says:

  Hajde o i mencur, na ndrico mendjen, tregona rrugen qe duhet te ndjekim, na co ne drejtimin e duhur.
  Hajde o bari, ne do te shkojme ku te duash ti.
  jemi te bindurit e tu, zgjona, vetem ti i regullon gjerat.
  O te marrte muti shalet o Artan.

 14. Nano says:

  Ky djale,është i Qut, por i ligë!
  Ja lini zotit ta gjykojë!

 15. anticensurë 25642654 says:

  po mër po dhe hitleri ishte me stallinin poer ai nuk e kuptoi!
  hitleri bëri sikur e pushtoi BRSSnë thjesht që të mos e kuptonin perëndimorët që po bashkoheshin të dy diktaturat,por nuk pati fat!dhe stalini nuk e kuptoi kështu që nuk aritëm të këthehemi në diktaturë botërore!!
  aziz nesini e ka përshkruar shumë mirë këtë mënyrë të menduari të kandidatit për president!!
  tru kanë të gjithë,mëndja është në pyetje!!sa mendim të saktë ka në një tru këtë duhet ta peshojmë!!

 16. Marku says:

  “Nderkombetare te cliruar nga detyrat shteterore “…!!!!????? I bie qe ky Hoxha te flase sikur eshte presidenti shqiptar ,por…vecse eshte i cliruar nga detyra shteterore ! Keshtu eshte kur clirohesh nga pergjegjesia mendore !

 17. ilash says:

  O kandidat per president,te hoqi Berisha nga lista se kishe qene nje cike (pak spiun).Te lutem mos tentosh te na besh budalla.
  gazeta dhe tv na tregojne me ze e figure qe PD jote nuk perkrahet nga Nderkombetaret per veprimet e saja antidemokratike si;1>Te futet ne Parlament2.Nuk ka qeveri teknike sidomos 2 muaj para dates se zgjedhjeve dhe kur parlamenti nuk ka dhene mocion mosbesimi per k/ministrin.Ata e kane te sigurte qe I humbin zgjedhjet dhe duan pushtet ne tavoline.Kur beni ju analize une kujtoj ndonje militant democrat qe nuk din asnje rregull demokracie,por thote rrofte PD

 18. Andrea says:

  Idiot i lindur eshte vete artani
  .

 19. KOSTA LOLI says:

  ANALIZA ME IDIOTE QE KAM LEXUAR NDONJEHE.O ZOT SHPETOJE SHQIPERINE NGA IDIOTET!!!!!

  1. A says:

   AMIN. NA SHPETOFTE ZOTI NGA IDIOTET “KOMPETENTE”, SI PUNA E KETIJ HOXHES SE IDIOTET E THJESHTE SIKLETIN E HEQIN VETE.

 20. I vemendshem says:

  Si more nuk ka turp ky njeri.Informator sigurimi por edhe i pafytyre.Minimumi duhet te heshte.Kur flet ky palaco ndodh gjithmone e kunderta .Ju kujtohen zgjedhjet e 2013.Ne se do keni durim per ti pare ato qe tha ky minak atehere do shihni xhevahiret dhe parashikimet e e tij “realiste”.

 21. albatros says:

  Cfare I kushton nje partie te paguaje tipa si ky? Tipa te tille duhen per te mbushur pauzat e bisedave, dhe keta nukl kerkojne shume para

 22. Fred says:

  O pidh mashkull,nuk e kupton qe Populli e urren pd?,cfar roli luan qeveria teknike me votuesin o plera te pd.
  Prsh nga hollanda

 23. kosta ceka says:

  GJithmone kam mennduar se ky eshte nje idiot i lindur por paskem qene gabim kyb eshte super idiot . Si mund ti thote shumices ky qe ne qofte se nuk mendoni si une dhe Basha jeni idiote .Jo nuk jemi idiote thjesht jemi me te mencur se ty or intelektual harrove ti si te beri ty PD ja president per disa minuta .ME VJEN KEQ KUR SHOH NE CADER DISA INTELEKTUALE SI PUNA JOTE QE BASHKEBISEDOJNE ME HAJDUTET E ZGJEDHJEVE SE MOS NA I VJEDH HAJDUTI.Ty ore intelektual dote them dicka nqs ti thua nje emer nga ato politikane qe jane ne cader qe nuk kane vjedhur ndonjehere vota atehere ne jemi te gjithe idiote .MOS U LODH SE NUK GJEN DOT . IDIOT.

 24. kosta ceka says:

  GJithmone kam mennduar se ky eshte nje idiot i lindur por paskem qene gabim ky eshte super idiot . Si mund ti thote shumices ky qe ne qofte se nuk mendoni si une dhe Basha jeni idiote .Jo nuk jemi idiote thjesht jemi me te mencur se ty or intelektual harrove ti si te beri ty PD ja president per disa minuta .ME VJEN KEQ KUR SHOH NE CADER DISA INTELEKTUALE SI PUNA JOTE QE BASHKEBISEDOJNE ME HAJDUTET E ZGJEDHJEVE SE MOS NA I VJEDH HAJDUTI.Ty ore intelektual dote them dicka nqs ti thua nje emer nga ato politikane qe jane ne cader qe nuk kane vjedhur ndonjehere vota atehere ne jemi te gjithe idiote .MOS U LODH SE NUK GJEN DOT . IDIOT.

 25. Grand says:

  Artan gjasme Presindent i propozuar per 3 ore!
  Te shkerdheu sigurimi i EH, por s, te shiti . PD te shkerdheu para e mbrapa, te perdori. Kaq i pacipe je!
  Ne fakt idioti me madh i Shqiperise je ti!

 26. shpresa says:

  Idioti kujton se te tjeret jane idiota dhe ai vete eshte i mençur. Artan Hoxha , ky qe dhe per pak u be president, ka qene , eshte dhe do te jete idiot se atje e ka filluar jeten.

 27. Ballabani brenda cadres says:

  Ja me ke me ngjan ky,”presidenti” spiun,i cili nuk arriti ta gezoje kete “titull”,vecse nga shtepija deri ne gjysme te rruges per ne ate kolltuk:
  Tregonin se,nje femije,kish degjuar se kur avionet ne kohe lufte mitralonin,te vrisnin.Nje dite mbi fshatin e tij,avionet ndermoren nje operacion ndeshkimor dhe po mitralonin.Ky,djali i vogel,futet neper miser ne are dhe vraponte e theriste:”Na kane vrare dhe nuk e kemi marre vesh”.
  Edhe kete te ziun,keshtu e ka gjetur:E ka lene mendja dhe nuk e paska kuptuar.Ketij,mbreti Lullash,te cilin bota demokratike e ka lene lakuriq,i duket se eshte i veshur me nje “kostum” Armani apo Versace…
  Te jete kaq budalla????!!!!

 28. Akili says:

  Nje president militant dhe gjysem idioti e kemi patur per gati 4 vjete e nese duam te shkojme per lesh bejme mire te zgjedhim nje idiot komplet si Artan Hoxha pervecse militant i bindur i PD-se dhe Berishes. A nuk eshte e mundur te zgjidhet nje President me personalitet nga e majta e jo me nga vatha e Berishes ? Jane 3 presidente me rradhe te kandiduar nga PD-ja Moisiu,Topi dhe Nishani. Duke lene menjane Topin, Moisiu dhe Nishani ishin kandidatura me profil shume te ulet per nje post kaq te larte edhe pse me pak pushtet si Presidenti i vendit. Sidomos presidenca Nishani ka qene ajo me e sakatuara ne historine e vendit pasi nuk eshte ndjere aspak pervecse per ca dekorime ballistesh dhe kthime dekretesh. Shqiperia ka nevoje per nje njeri qe te balancoje pushtetet, te behet arbiter krizash politike e te prezantoje me dinjitet dhe fisnikeri vendin ne arenen nderkombetare grua apo burre qofte.

 29. Bogonica says:

  Me ben pershtypje,te gjithe komentuesit ne fillim merren me Artanin madje me cinizem,pastaj merren me ato qe thote Artani.Une nuk kam pune fare me Artanin por me ate qe thot Artani.
  Z.Hoxha !Me te vertete e besoni se qeveria teknike do te shpetoje zgjedhjet?
  Z.Hoxha !Biem dakord qe artikulimi i ketyre koheve eshte ky: “Qeveria do i bleje zgjedhjet me parate e droges,prandaj duhet bteb largohet kjo qeveri dhe te vije qeveria teknike”-pra nuk thuhet qe qeveria e Rames do i “vjedhe zgjedhjet”.
  Perse thuhet keshtu? Sepse iku koha qe furgonat e policise merrnin kutite e votimit dhe i nderronin gjate transportit,besoj te gjithe e kuptojne se keteo veprime jane aq bajate sa dhe policin me te varfer te repubvlikes, t’i thuash ta beje kete,nuk e ben, eshte turp eshte mekat.Po atehere si do ndryshohet rezultati ne favor te koalicionit te majte? E kane gati pergjigjen :”Do te blejne komisioneret”,natyrisht jo me parate e buxhetit,sepse nuk ka aq budallenj qe te nxjerrin para nga buxheti per blerje votash,sepse ne kete rast dera e burgut eshte e hapur,por me parate droges.Pra biem dakord qe parate e dreoges per blerje votash nuk jane ne buxhet.Shtrohet pyetja:Po kush i ka parate e droges atehere? Pergjigja eshte gati:I kane “Bosat e droges”.Ok.Le ta zeme se eshte keshtu.Pra qeveritaret e sotem komandojne bosat e droges qe te derdhin parate per blerje votash.Pra paska lidhje ineresi midis trafikanteve dhe qeveritareve (!),sepse qeveritaret i “lene trafikante te lire”(!).Ne kete rast pyetja eshte kjo :Kjo qeveri dhe keta trafikante kur e kane ndertuar kete bashkpunim? Tani,ne keto kohe,me perpara apo e kane lene per dy muajt e fundit? .Ne se ka bashkpunim midis qeverise dhe trafikanteve(!),ky “bashkepunim”,nuk eshte lene te realizohet dy muajt e fundit te mandatit te qevrise,por eshte menduar me kohe.Atehere,cili eshte kuptimi i qeverise teknike, se gjasme ajo do shpetoje zgjedhjet nga blerja?
  Ja pra,z.Hoxha,qe qeveria teknike nuk zgjidh asgje,nuk e sheron plagen e “blerjes se zgjdhjeve”,por eshte pretekst per te justifikuar humbjen qe duket se e pret opoziten,dhe lidershipi i saj kerkon te justifikoje kete humbje para mbeshtetesve te vet.Perse humbet opozita dhe perse fiton qeveria realisht,kjo eshte nje pyetje qe ju z.Artan mund ta dini me mire se une, por nuk e thoni.Ta them une: Opozita do humbase se e ka te keqen brenda vetes,analizojeni dhe do ta gjeni konkretisht.Opozita do humbase per ato arsye qe humbi ne 2013,qe asnjehere nuk eshte analizuar apo nuk eshte thene,Humbja e 2013-es u mjaftuan duke “veteprere koken e Berishes” sikur ai ishte e keqja.Nuk ishte e keqja vetem Berisha,e keqja eshte mentaliteti i opozites dhe mungesa e alternatives.

 30. Mona Liza says:

  Ti ore langaraq dhe ndyresire njeri ,berishjan cfare thua ke pire apo je cmendur.Plere!

 31. Tr says:

  KY ESHTE I PARI , QE NUK E DON ,BASHEN DHE PD ,POR SHPRESON SE MOS TE KAPI PRESIDENCEN ,PRANDAJ PO I JEP GAZ .

 32. ABC says:

  Keta lloj “intelektu-hales” vetem sa te acarojne nervat as gje me shume. Por Artan Hoxha po e shpie injorancen ne nje nivel me te larte se disa anliste te tjere. Por ne fund te fundit prandaj i paguan PD-ja mijra Euro….as qe i zu meraku keta “ndricimat” e Shqiperise. Me antipatik dhe antipatriot nuk gjen gjekundi.

 33. Fari~hu says:

  Ore kokerr,po ku mund te kete idiot me te madh se ty,ti jo vetem se je i lindur idiot,po tani je komplet idiot i stazhinuar,te isha si ty,duke pare poshtrimin qe te bene,do terhiqesha nga skena publike dhe do rrija te merresha me punen time,po zaten kategoria jote jeni te pa turp dhe nuk ju ben pershtypje opinionet dhe komentet qe behen ne adrese tuaj.Per analizat qe ben ti ,Shqiptaret fshijne menderen,se ato qe thua ti,jo qe ska ndermend te te besoje njeri,po ti nuk i beson dhe vete ato qe thua.prandaj prononcimi jot dhe i lukunise tende pervec se neveri nuk sjell asgje me teper.

 34. naivi says:

  Une dhe te huajt jemi me Lulin tend por se themi dot hapur , ndaj erdha te ta them personalisht ty ……..!

  Lulushja e ngushelluar nga holandezi.

 35. Valter says:

  Une jam idiot
  dhe si itille nuk kuptoj,
  shpegome o i squt qe te behem edhe une i squt,
  perse te mos i mar une lekat,te rames te metes te bashes apo cdo para dhenesi,
  nqs krijohet qeveri teknike.
  Dy te panjohr ne nje hotel,
  njeri i mbushi tjtrit te gjitha vjeshjet me te dhjere dhe iku
  ai mbasi i veshi kerkonte gjithandej per nje te dhjere.
  Mos pate ndonje te dhjere? pyeste ai.
  Po me te djere nga ty, jo, i pergjigjeshin te tjeret.
  Une mund te jem idjot dhe e mesova nga ty i squti.
  Por nuk perjashtohet mundesia qe edhe ti te jesh nje idjot i dhjere.

 36. Tana says:

  Ky legeni spiun i sigurimit mo qe do na behej president haaaaa kelyshi i saliut e ka rrahur heret saliu kete.

 37. Roko says:

  Edhe kur pranove te behesh spiun keshtu besove se ne te tjeret qe smendonim si ty ishim idiote? Besoj see njerezit e kuptojne shume mire se kush jane idiotet dhe matrapazet qe e kane lene ate vend ne kete gjendje. Kjo eshte ajo qe ju ka hequr petullen idioteve si puna jote qe kerkoni tju jepni per k/ministers shqiptarve nje njeri te koruptuar nje te imlikuar ne vrasje direkt apo indirekt dhe nje dhurues te teritorit shqiptar. E fundit nje njeri i paafte per te drejtuar nje bashki si mund te drejtoj shqiperin ? E keqa me e madhe e shqiperis jeni ju njerezit e perdorur dikur qe perdorni njerez te paafte siLuli

 38. Shqiptari nga Kosova says:

  Ai qe mendon si ti eshte doç i doçerve! Idiot , po e po..!

 39. saliu says:

  Po qe per idiot o qorr, ti je nr 1 ne Shqiperi.

 40. sami says:

  keta PD istat jane te zgjuar. Kerkojne qeveri teknike qe te ujdisin zgjedhjet sic dine vete. Policet e PD mbushnin kutite ne furgonat e shoqerimit per ne KZAZ.

 41. Beli says:

  M’falni për shprehjen, por idiot jeni ju zoti Hoxha. Dhe meqenëse këtë nuk e provojmë dot as me ngritje zëri, dhe as me grushte, ju sugjeroj që të hyni në zgjedhje për ta marrë vesh rezultatin e IQ-së tuaj.

 42. Jimi says:

  Heu edhe kete nuk e kishim degjuar!? Nderkombetaret qenkan pro Lules, por nuk pronocohen se paskan frike se mos bie qeveria dhe po ra qeveria ne Shqiperi shperthen lufta e trete boterore!? Heu luaj vendit!/
  Qe te marresh seriozisht njerez te ketij kallepi do te ishte e turpeshme, por vetem nje gje duhet thene kesaj bajge. Ne rastin e Jugosllavise, kur nderkombetareve ju sos durimi nga negociatat e lodheshme me Milloshin, nuk hezituan ta “perkedhelin” Beogradin me disa “veze” te derguara nga qielli.
  Dikur thone se , nuses se re ne shtepin e burrit dhe ne prani te vjehrrit i shpetoj nje po….e, nusja e re u skuq e u turperua. Vjeherri per ta shpetuar nga sikleti i tha :E po nje po…e ishte!
  Kaluan dite dhe nusja meqe vjeherri e kaloj ate situat pa problem, filloj ta bej avaz, shkonte nga shkonte nusja dhe lesho nga nje… Dha e dha i vjehrri dhe nuk duroj dote: E po une vertete te thash te pj…..sh moj nuse, por jo ta teprosh!

 43. mali says:

  o hoxha,
  sic e shikon, opinioni te thote je i semure nga mendte, sepse mendte e tua vojne nga zorra trashe.
  shko ne xhami mbase ti sjellin mendte.
  nese prape nuk te vijne, shko ne teqe, atje dervishet patjeter do te sherojne.

 44. Vetingu says:

  Vetem idiotet e lindur nuk e dine qe PD nuk ka fitu asnjehere tjeter pervecse ne 91.
  Hej sigurims hoxha mos na bej diversion se s na rruhet per plehra si ty.
  Po te kishte shtet goja jote si bythe s do guxonte te thoshte keto qe thua se do shkoje ne te sat eme.
  Ky eshte gabimi i PS qe ju le te llapni se kujton se ju ben shoke por ne fakt duhet t ju tregoje vendin nepermjet ligjit gjithe ju qelbesirave te keteij vendi qe ja keni be nonen vendit dhe popullit dhe tani qe ja keni pa lezetin doni t ja beni akoma.

 45. undefined says:

  Ti je nje koker legeni. Vdicet te gjirh per karige .

 46. Koci says:

  Po ky ka mend ne koke .

 47. Treviso says:

  Ku jeton dhe ku han ky mjeran? Qenka bere per ti ardhur keq se si qenka katandisur. Nganjehere themi: O zot naruaj ment e kokes, por ketije nuk i pasken ngelur fare.

 48. nari says:

  O Tano ,nuk e kuptoj se per c’fare te vlejti gjithe ajo shkolle qe bere kur nga karakteri je mut.
  A po ,per para, se per tjeter, nuk e di nese ke ndonje ideal.
  Mund ta kuptoj deri diku interesin tend per para e prona por deri ne kete pike me e bo faqen bythe nuk ma merrte mendja.
  Paske qene cope mishi me dy sy.

 49. Ivan i madh says:

  Kur flet dhe edikon te tjeret si idiote ky plera A. Hoxha eshte te kesh dy bythe nje ta cash e nje ta lesh. Po ka me idiot e pa personalitet se ty mor i pa fytyre qe te mori Berisha per te te bere te parin dhe te hodhi ne ruge si nje qen te rahur e te zgjebur. Ty vertet do te te kishin zili dhe qente eksperimetues te Pavllovit me te cilet beri eksperimente ai si Berisha me ty o quraman e jargavitesh. Besoj se qendron me poshte se qente rugace te Tiranes se ata kane personalitet ne krahesim me ty o Hoxha se po i godite me vone po te pane cgermitin dhembet,te lehin ose te sulen po keto cilesi ty te mungojne se Berisha jo vetem te perdhunoi e degjeneroi po dhe te beri trasplant ne tru.Si Pavllovi me qente e tij dhe ti nuk ke dallim nga ta vetem nderyria me bisturi ndryshon

 50. albaniafirst says:

  O Tani, kujdes kosheren se bletet te paskan lene shendene me kohe e me vakt….

 51. ermal says:

  ta shpjere dikush ne psikiatri kete te vrarin

 52. Bimbashi says:

  Ah, foli dhe ky palla e karit, se vetem ky kishte ngele pa dhene nje mendim!

 53. tomorri says:

  nuk doli nga banja ky njeri hale ngeli mos e nxirrni se na i shpifet

 54. qorri me motorr says:

  Ne fakt nderkombetaret ishin edhe me Enver Hoxhen, po nuk shpreheshin dot zyrtarisht se kishin frike nga detyrime shteterore dhe ndershteterore. Vetem disa te rralle ishin trima dhe shpreheshin hapur qe Enveri ishte burre i mire, pasi kishin takuar nje doktor trim me emrin Sali Berisha ne Paris andej nga vitet 1980 e ca.

 55. Poradeci says:

  Sa here merr fjalen si analist KY i preferuari i Fevzos dhe Sandrit une nderroj kanalin, nuk ka bere vaki nje rreagim i tille ndaj nje ish kandidati per president qe per pak na i beri peshqsh partia e tij e pra kjo fytyre nuk duhet te dali kurre ne ekran, ne qofte se nuk e kupton fajtore jane ata qe e aktivizojne a mund te te japi mend nje fytyre e tille turp- turp 100 here turp.

 56. BIBILUSHI says:

  ik o pleher i ndyre

 57. arturi says:

  E vetmja e mire e Jozefines ishte demaskimi i “notarit” tone. 🙂

 58. Artani jo Hoxha says:

  Keta te djathtet jane te gjithe te rrjedhur……te gjithe mendje cpuar…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *