Fahri Balliu paralajmëron kryediplomatin gjerman: Deklaratat e tij kundër Bashës, një gabim që do t’i kushtojë rëndë

Shirat e rrëmbyer të plakave të prillit dhe rrebeshi i kritikave të të dërguarit të Angela Merkel ranë mbi çadrën e protestës ditën e sotme.

Megjithatë, kritikat që Berlini artikuloi në Tiranë me kryediplomatin e tij për opozitën shqiptare, morën përgjigjen e Lulzim Bashës.

Fill pas takimit që pati me Sigmar Gabriel, ai tha se nuk ka asnjë tërheqje përveç qeverisë teknike.

Për këtë u diskutua në Top Storyn e kësaj të hëne.

Mustafa Nano thotë se apeli i Gabriel i mbylli çdo alibi Partisë Demokratike për të mos marrë pjesë në zgjedhje.

“Opozita shqiptare ndodhet përballë një fakti që duhet t’i bëjë hesapet mirë.

Është një qëndrim i fortë përballë qeverisë më të fortë të Europës.

Opozita dhe Lulzim Basha nuk mund ta vazhdojnë më atë lojën që ka vazhduar dhe duhet të marrë një vendim dhe të futet në zgjedhje sepse cdo vendim tjetër do të jetë fatal për opozitën.

Gabriel ka thënë që zgjedhjrt nuk mund të bojkotohen, nuk mund t’i thuhet një qeverie të zgjedhur që të largohet.

Basha dhe të tjerët nuk duan të humbasin zgjedhje dhe shohin që mënyra e vetme për të mos i humbur, qënka bojkoti i tyre”, tha ai.

Agron Gjekmarkaj nuk e sheh si problem politik.

Është problem mes logjikës dhe jologjikës. Nëse mbyllim sytë përballë qindra toni hashash brenda një muaji, vetëm atëherë mund të jetë problem politik. Basha po kërkon në atë çadër ato standarde që përmendi ministri i Jashtëm gjerman”, tha ai.

Për Fahri Balliun, deklarata e Sigmar Gabriel ishte një gabim dhe për këtë ai u shpreh se kryediplomati gjerman do të mbajë përgjegjësi.

Duke i shkuar fijes së një projekti të vjetër politik, që quhet “Edi Rama dhe drogë” ai bëri një gabim që do të jetë një dështim për karrierën e tij. Edhe vetë Merkel po ta kishte bërë këtë do të ishte një dështim. Vetë aleati i Ramës, është shkëput nga droga”, thotë ai.

REMOTE_ADDR:[]

20 komente në “Fahri Balliu paralajmëron kryediplomatin gjerman: Deklaratat e tij kundër Bashës, një gabim që do t’i kushtojë rëndë”

 1. Rasim Ramohito says:

  Gjermanet duhet te kene kujdes se ky thesi me mut qe quhet balli farmiu do te shkoj ne berlin dhe do te veproj si kmikaz kunder Mekel.

 2. Ali pazari says:

  Uau sa i modh Bahri Falliu! Je me te vertete “koka ideologjike” e partise se punes,e more ne qafe Gabrielin me kete spiunllik te radhes ne qeverine gjermane.Te lutem mos ja bej kete te keqe se sdihet se ka tvje…..me gjithese ky eshte zanati jot.

 3. feri says:

  Ky Fahriu me duket shume i peshtire…kur e shikon te shkakton diarre dhe kur e degjon thua si ka mundesi te ekzistojne njerez te till. Ngjan tamam si njej dose e zhytur ne lluc dhe ne m…n e vet. Nuk ka piken e logjikes dhe flet si ti vij per mbare…Ky eshte tallje per njerezimin…Dhe sa per dijeni ka shofer personal, nje Audi Q7 fringo te re, dhe ka pasur tendera pa fund sa ishte Sala me pushtet prandaj qahet…

 4. Aksi says:

  Te beje analistin politik Fahri Balliu… T’ja fusesh vetes me pak fjale…

 5. Ivan i madh says:

  Doli dhe krimbi i hales Fari m. BALLIU te beje politiken e madhe sa te paralajmeroje dhe krye politikanen e Europes shqiponjen Merkel. Kesaj i thone u mblodhen minjte te sulmojne shqiponjen po duke qe ndruar brenda vrimen tamam si turi b… Fari halja Balliu. A se kuptoni se ku po na can kjo bande e frymezohet nga nga sherbetoret e Serbise dhe armiqte e Shqiperise.

 6. ABC says:

  Ky eshte kokrra e idiotit. Po me e forta e te fortave eshte se e quan veten intelektual. Hapu dhe…..

 7. çadrat e krimit says:

  nuk i thone fari balliu por fahri talibani me isisin ropt ku i ka

 8. Tema says:

  Gjermania hap nje dritare dhe prespektive te re ne boten politike te vendit tone.Sa me shume opsione te kete problemi aq me e qarte behet zgjidhja.Gjermania ka fajin e saj: Se pari negociatat duhet te ishin hapur., e dyta eshte qe turistet e vendit tone ti konsideroj si ata te Bullgaris, Rumanis dhe Kroacise.

 9. qytetar says:

  O Zot Fa-hriu…….Sokol Balla po e degradon nje televizion lider si Top- Chenel. Ka kohe qe po e ndjek me rezerve emisionin e tij por qysh mbreme u ndava per te mos e pare kure me.

  1. demokrati says:

   Mire ke bere. Une kam kohe qe s’e ndjek me. Balla mendon se keshtu arrin audiencen e kerkuar, por me siguri qe po i ndodh e kunderta. Perballe, analisteve serioze si Vasjari, Minxhozi e Nano, te vesh Fari Balliun, me e pakta, eshte fyerje per publikun.

 10. Mariglen says:

  Po mire mo fahri kaq idiot paske qene,je dhe moshe e madhe me vjen keq te te ofendoj. Mire neve na kini bere kriminele dhe drogaxhij te gjitheve,por kini kujdes kur flisni me te huajt se u beme gazi I botes nga disa plehra si puna tuaj. Jeni turpi I keti vendi

  1. alo says:

   mos te te vije keq fare qe e ofendon.
   ai eshte krye idiot

 11. D says:

  Gjermania do ti këkojë falje publikisht sot malokut, nga frika se mos e bombardojë me ….malokë.

 12. alo says:

  Shume e ke ul piazzen o Sokol Balla.
  Nuk e kuptoj llojin e ketij koke lopes.
  Dikur i thurte lavde PPSH dhe sot i ka dale antikomunisti me i madh.
  Per te mos fol per intelektin medioker te tij.

  Shume keq Koli….

 13. lennard says:

  Shikojini surratin ,me keq e ka shpirtin.Ky lolo i stanit te Sali Serbit ,ka perfituar shume nga allishverishet e Oborrit Berishian .Nuk eshte lene pa ndonje kocke ,nga te gjitha aferat e pista.Kujtoni vetem gerdecin ,ku doli dhe emri i ketij Qofte-Largu .apo videon e dritan priftit ,ku i propozonte afera te medha.Dhe ky lloj Pisi ,e ndjen rrezikun e Vetingut ,prandaj nuk ka nga tia mbaje.Eshte shndruar nenje kamikaz i Klanit te Sali-Serb-Qenit nga Gerdeci .

 14. MELEQJA says:

  SOKOL BALLA.!
  PËR LLOGJET E FAHRIUT,MOS NA HARXHO KOHËN !
  ARTAN HOXHËN ,PO.!(atë elegantin, presidentin e munguar).
  ME FAHRIUN ,NA VJEN ERË E KEQE TELEVIZORI😄😄

 15. pjeter says:

  ik more koke palare, ty te njohin bashkeqytetaret e ty sa kellire je, sa i komprometuar je, edhe ti me gjith familje si gjith langot hajduta, do jepni llogari nje dite per pervetesimet qe ke bere.

 16. deda says:

  Më mirë një derr i egër se fahriu

 17. Ilirjani says:

  Etaloni i idiotit. Ky duhet ruajtur ku ruhen etalonet.

 18. Elsa says:

  Turpi i PDse, pse mor Lul me fariun do perfaqesohesh apo mjafton te flasi sido te flasi vetem te flasi ne favor te PDse. Qeshin me ty o Luli, qesh i tere qyteti, je bere si plaku bej qe donte te prishte koncertin 1936, fariu qe percjell fjalen tende eshte nje vrame e peshtire per vete demokratet e jo me per nje qytetar intelektual. Prandaj dhe shume Shqiptare nuk jane te vendosur ne voten e tyre per PDne sepse ti mor lul qe ngul e shkul me fariun nuk mund te besohesh. Largoje disa si puna fariut dhe do shohesh se do kthehet besimi ke PDja.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *