FOTOT/ Brenda pallatit super luksoz të Sulltanit Erdogan (është 30 herë më i madh se Shtëpia e Bardhë dhe kushton 500 milionë euro)

Fitorja e fundit e Rexhep Taip Erdogan, e ka bërë atë praktikisht Sulltanin e Turqisë.

Për këtë arsye, mediat ndërkombëtare i janë rikthyer edhe një herë pushtetit dhe luksit të tij.

Si p.sh ky pallat gjigand, që konsiderohet si ndërtesa më e madhe e ndërtuar në këto 100 vitet e fundit.

Rezidenca super luksoze, e ndërtuar me paratë e shtetasve turq, ka 1100 dhoma dhe ndodhet në periferi të Ankarasë, majë një kodre.

Pallati është super luksoz, si i çdo despoti, me dysheme mermeri, pajisje ari e qilime të kuq.

Ndërtesa super luksoze e Erdogan është 30 herë më e madhe se Shtëpia e Bardhë.

7 milionë sterlina janë shpenzuar vetëm për tapetet.

5 milionë sterlina janë shpenzuar për 400 dyert e pallatit.

Çdo gotë në pallat ka kushtuar 250 sterlina.

Në pallat ka spa, pishina, banjo turke, sauna dhe vetëm fatura e ngrohjes shkon 500 mijë sterlina çdo vit.

Gjykata vendosi në vitin 2015 se pallati është një ndërtim i paligjshëm, por Erdogan vazhdoi projektin.

Për ndërtimin e pallatit janë shpenzuar më shumë se 500 milionë euro.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/pallat-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/pallat.jpg","attachment_id":"668878"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/pallat-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/pallat-1.jpg","attachment_id":"668879"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/pallat-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/pallat-2.jpg","attachment_id":"668880"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/pallat-3-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/pallat-3.jpg","attachment_id":"668881"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/pallat-4-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/pallat-4.jpg","attachment_id":"668882"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/pallat-5-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/pallat-5.jpg","attachment_id":"668883"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/pallat-6-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/pallat-6.jpg","attachment_id":"668884"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/pallat-7-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/pallat-7.jpg","attachment_id":"668885"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/pallat-8-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/pallat-8.jpg","attachment_id":"668886"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/pallat-9-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/pallat-9.jpg","attachment_id":"668887"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/pallat-10-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/pallat-10.jpg","attachment_id":"668888"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/pallat-11-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/pallat-11.jpg","attachment_id":"668889"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/pallat-12-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/pallat-12.jpg","attachment_id":"668890"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/pallat-13-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/pallat-13.jpg","attachment_id":"668891"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/pallat-14-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/pallat-14.jpg","attachment_id":"668892"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/pallat-15-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/pallat-15.jpg","attachment_id":"668893"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/pallat-16-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/pallat-16.jpg","attachment_id":"668894"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/pallat-17-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/pallat-17.jpg","attachment_id":"668895"}]

6 komente në “FOTOT/ Brenda pallatit super luksoz të Sulltanit Erdogan (është 30 herë më i madh se Shtëpia e Bardhë dhe kushton 500 milionë euro)”

 1. ferit says:

  Nue dite turqit do e heqin zvarre ne rruget e Stambollit kete .

 2. fakti says:

  Ky pallat eshte dhe do mbetet pasuri e popullit Turk ,ndaj mjaft me aludime provincialesh.

  1. vezhgues says:

   Eshte me mire ne kete menyre,me sulltan, por ama te beje shtet,me korrupsion zero, se sa te vjedhin e gjithe administrata . Keshtu eshte kostua me e ulet dhe me me interes per ekonomine ne pergjithesi, se sa korrupsion gjithandej, qe nga tenderat e deri te roja i parkimit.500 miljon euro nuk eshte asgje per ndertimin e ketij pallati se sa vendosja e shtetit ligjor dhe denimit deri me vdekje per abuzuesit e ligjit e te korruptuarit. Kalimi ne sistem presidencial besoje do rrit dukshem ekonomine e Turqise dhe do coje ne zero korrupsion, e cfare rendesie ka per popullaten se do quhet sulltan apo disa mund ta quajne edhe diktator?

 3. Eugen says:

  Edhe Ceaucesku perpara se ta vrisnin rumunet ndertoi nje pallat gjigand (ndoshta me te madh se ky, konsiderohej godina e dyte ne bote pas Pentagonit) por nuk e gezoi dot…

 4. Tamara says:

  Erdogani asht megaloman si gjith diktatort. Lidhjet e Shqipnis e te Kosovs me Turqin e Erdoganit duhet te jen vetem tregtare, se perndryshe dalim me humbje si me sulltant e vjeter.

 5. Timuri says:

  Kush e ka quajtur Erdoganin vella e kush i ngjet atij ne rembimin e gjithe pushteteve ? E gjen dot kete dikush ketu ?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *