“Lirohet” Basha, i sulet Ramës: O gomar o zog gomari, hallin e faturës sime kam?

Nëse i ka bërë një të “mirë” kreut të PD Lulzim Basha çadra e protestës, është fakti se i ka mësuar të folurit me zhargon dhe lirimin e gjuhës.

Në një fjalim nga çadra e protestës, pas shprehjeve të djeshme “shtet leshi”, Basha etiketoi sot kryeministrin, ‘gomar’.

Pse more gomar o zog gomari, për faturën time jam këtu?

Për faturën time jam këtu?

Unë e kam për 75% të shqiptarëve që janë shtresa më ë varfër dhe këtë thashë dje, dhe thashë që këta paguajnë më shumë dhe këtë se luan as topi”.

REMOTE_ADDR:[]

11 komente në ““Lirohet” Basha, i sulet Ramës: O gomar o zog gomari, hallin e faturës sime kam?”

 1. D .j says:

  Kjo eshte fytyra e vertete e bashes, pa lidhje, pa kufi. Per te mbrojtur hajduterine do te jetoje pergjithmone ne cader, derisa ta arrestojne . Edhe burgun do kerkoje ta beje ne cader.

  1. armand says:

   20,000.00 $ nje meter rruge,rruga e kombit.
   Kjo eshte shifra e frikshme qe kane paguar shqiptaret.
   Pra 100 cm rruge e kemi paguar 20 mije dollare. 1000 mm rruge= nje shtepi 2+1.
   Kjo eshte fatura tende HAJDUT. Behu gati te perballesh me te kaluaren,si HAJDUT,tradhetar dhe vrases.

 2. L leshi says:

  Ti mire qe je zog gomarit por se kisha ditur qe Shqiperia qenka vendi i gomereve se shoh dhe ata qe te ndjekin te ngjakan shume, thua se ju ka bere nje nene…mund te pellasesh sa te duash por ste beson njeri sepse ti je shembelltyra e se keqes dhe ate fund qe i uron Rames me duket se do ta pesosh vete..o lulzim more lulzim puna jote aferim gamor ti gamor kush te vuni dhe me duket se po te vjen funi..

 3. Lumi says:

  LIDHENI !!
  Basha u çmend ,!
  👎👎👎👎👎👎

 4. ZYMBYLI says:

  LULE!
  O ZOG GOMARI!
  MOS PËLLIT FOTR, ;
  SE TË NGJIRRET ZËRRI!

  😂😂😂😂😂😂😂😂

  SHIF SHOQET E TUA;
  SI KANË ULUR KOKËN;
  S’JANË MË NË ÇADËR ;
  MOS PO FSHIJNË LOTËT??

 5. Qytetari says:

  Per 20 vite shqiperine e polli belaja me pakicen e Saliut qe derrmoi shqiperine, vjet ky tjetri i emeruar do qe te drejtoj shqiperine me 20% te votave, hall i madh per kete vend

 6. Nn says:

  Per cilin popull flet ti? Ate te cadres? Mos u merakos fare se ata nuk paguajne faturen fare, jane rehat

  Po ty o kerric e kelysh kerrici ku te con jot’eme (mushka)?

  Na u hiq nga rruga, ne te dy kuptimet, liro bulevardin dhe lere popullin te shkoje ne rrugen qe eshte nisur, qofte edhe pa ty o “autostrada e vdekjes”

  Dhe mos harro ti japesh mirenjohjen “sorosit” qe te dha mundesine te shkollohesh jashte , pavaresisht sa nxure ti o kerric

  Lutju zotit te mos te te ndeshkoje shume per menxyrat qe ke mbi supe , te te fali Mekatet qe ke ndaj ketij populli dhe shkosh ne paqe ne qeline tende VIP

 7. akrepi says:

  Ja pra kush eshte ai qe do te beje repupliken e re.Kemi dy muaj qe po degjojme gjithe fjalorin e sharjeve ne gjuhen Shqipe.

 8. kombi says:

  Po hik more zog gomari , se ti nuk mendon per shtresen e varfer. Ju kurre nuk beret asgje per ato .
  Ju vetem se fshiheni si struci pas asaj shtrese .
  Kush i beson prrallat e Bashes ???? Shkoni votoni vetingun .

 9. Atila says:

  Sa me shume rrine ne cader Basha dhe shqupistet aq me shume ju del boja duke e qelbur jo vetem bulevardin por edhe fjalorin me banalitete si keto qe brockullis perdite. Lereni edhe ca dite te tjera deri sa te nxjerre gjithe ndyresine qe ka ne shpirt ai,Berisha dhe tere llumi i tyre. Rama do bente mire te rrinte deri ne fund aty ku eshte e keshtu “deleve” te “urta” te cadres se SHQUP-it ka per tu rene lekura e deles e du ju dalin dhembet e ujkut qe kane ne te vertete per tju sulur vendi dhe institucioneve per ti shqyer pasi nuk kane asnje qellim per zgjedhje te lira apo per Demokraci pervecse etjes per pushtet dhe frikes se ethshme nga Vetting-u dhe Drejtesia e reformuar. Lerini dhe ca dite e do shihni si do versulen hordhite e barbareve si te babezitur duke sulmuar shtetin e keshtu do diskreditojne veten sic bene ne shtatorin e 1998-es. E ky do te jete fundi i tyre i turpshem pasi s’do kete njeri dhe vend qe ti mbeshtese ne aksionin e tyre antishtet e entireforme.

 10. arturi says:

  Obobo, sa rende qenka Lulushja! Ilaçet, shpejt se na iku! 😉

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *