Pollo: Ministri gjerman tha broçkulla, ndërroi mendje kur takoi Bashën

Deputeti i Partisë Demokratike Genc Pollo i ftuar në emisionin “45 minuta” të gazetarit Denis Minga në Report Tv, ka komentuar situatën politike dhe qëndrimet e opozitës mbi zhvillimet e fundit.

I pyetur rreth deklaratës së Ministrit të Jashtëm gjerman, Sigmar Gabriel ku ai u shpreh se PD ka frikë nga Vettingu, Pollo tha se ishte broçkull sepse faktet e kundërshtojnë.

“Nuk e dëgjova të ketë thënë këtë gjë. Mund të thoshte gjëra të tjera dhe të dilte i nderuar. Kushdo që do ta thotë këtë, thotë një broçkull, diçka të pavërtetë sepse faktet e kundërshtojnë”, tha Pollo.

Megjithatë Pollo u shpreh se deklaratat e diplomatit gjerman u bënë në kuadrin mungesës së informacionit apo keqinformimit pasi sipas tij në bisedën që pati me Bashën është njohur me realitetin dhe ka ndërruar mendje.

Ministri i Jashtëm ishte i keqinformuar ose nuk kishte informacion. Pse ishte ndërhyrje e njëanshme duhet të pyetet ai.

Biseda e tij me Bashën ka qenë e frytshme dhe produktive, i ka dhënë një pasqyrë të situatës. Nga ajo bisedë e deri në avion ai ka shkuar me mendje tjetër”, tha Pollo.

REMOTE_ADDR:[]

18 komente në “Pollo: Ministri gjerman tha broçkulla, ndërroi mendje kur takoi Bashën”

 1. kasem gahinji says:

  ky eshte gjithe tru.( me falni…mut).i di te gjithe si vehtja.pd duhet te distancohet nga kasta qe e drejton.

 2. Kujtesa says:

  Keta te PD me duket se kane nevoje per klizem te……trurit! Si mund te thote tjetri qe,erdhi ministri i jashtem Gjerman dhe foli keq sepse skishte info. Pastaj,u takua me keta lo..t,mori infon e duhur dhe filloi te flase ashtu sic donte PD. O zot ku jetojme!

 3. gjermani says:

  Nje tjeter gomar me kollare.
  Pollo, zotrote sikur di dhe gjermanisht. Shko dhe lexoi ne origjinal fjalet e Ministrit Gjerman se I ke ne websitet e Ministrise se Jashtme te Gjermanise dhe gazetave gjermane se keto tonat sua mbushin mendjen juve.

 4. edvini says:

  Hahaha Po shko more kuqo ne Gjermani e kerkoji nje deklarate te kundert me ate qe tha ne Tirane. Hec aty legena. Te pakten ajo bukuroshja (Jozefina) e ka mbyllur e nuk ndihet kurse ju hidheni si karkalecat me shpresat se ende do riqarkulloheni ne politike. Merrni shembull nga Jozefina kuqo.

 5. Bert says:

  Keta edhe budallallikun e kane ekzemplar.

 6. A says:

  POLLO, JE TI QE THUA BROCKULLA. MINISTRI GJERMAN THA CKISHTE PER TE THENE DHE BISHTAT QE TI DO TI VESH QENDRIMIT TE TIJ , TREGOJNE SA I PAPERGJEGJSHEM JE DHE SA MORAL I DOBET TE KARAKTERIZON. MJERE NE PER POLITIKANE TE TILLE QE KANE SHIRE E DUAN TE SHIJNE AKOMA.

 7. Dimoro says:

  Zoti Pollo besoj se e di qe, Herr Gabriel ka burimet e veta te informacionit, nuk bazohet as te Zoti Rama as te Zoti Basha. Te thuash te kunderten ose je naiv, ose jo i sinqerte me popullin tend ZotiZotin Pollo.
  Gruesse aus Wien.

 8. Baca-Bajram says:

  More Genc Po(rdha) mire qe shqiptaret I keni trajtuar dhe i trajtoni si bagti, qe s’marrin vesh (se Zoti na ruajt, se pa ju te mencmit, c’do benim ne te shkretet – tufe bagtishe) por me te vertet te rre mendja se Ministri I Jashtem I Gjermanis, qenka kaq naiv dhe vinka ne Shqiperi i painformuar mbi situaten, dhe ju desh Bashes t’a sqaronte…!???? Hajde trap zalli hajde – rr.k. qenke fare. E po mire e ke, hidh ca rrena dhe disa tru-peshq qe ju vijn nga mbrapa do ju besojn… As si gazetar s’je i zoti, lere pastaj si politikan, o Filoqyls i Filologjikut. Trap zalli!

 9. Populli says:

  Ik ore bajgë kuqalashe

 10. asd says:

  Dihet qe Kuqoja eshte renegat. Vrapon vetem pas parase. A mund ti besohet ketij llape kur flet ?

 11. Aviatori says:

  Kur shkoi ne avion nderroi mendje dhe i futi nje dorë shurrë mu te koka kuqe e Pollos

 12. Baca-Bajram says:

  More Genc Po(rdha) kaq naiv kujton se jane Gjermanet aq sa Ministri i Jashtem Gjerman S’dika se si ven punet dhe ku e kan hallin te gjithe ata te CADRA…!? E po shyqyr ka dash zoti, qe jeni ju te mencurit me Lulken ne krye – se sa per ne te shkretet ne jemi bageti e s’marrim vesh nga keto pune. Te maj men te Filologjiku sa cun i mire, i urte dhe i degjueshem ke qen, po prap filoqyls mbetesh. Mjaft me me kete gazetari filoqylse te CADRES. Tra-p-zalli ke mbet.

 13. ALBAN DEGA says:

  O KUQALASH BASHA E TI NUK UA NDERRONI MENDJEN
  GRAVE TUAJA JO ME NJE KRYEDIPLOMATI!

  Jeni aq qesharake dhe madhtrued te dhjere sa na beni te qeshim me prapanice… me pordhe ne surratin tuaj pervers !
  Me rrenat tuaja ju ia kalon i edhe Ali Komikut te Sadam Huseinit !
  Ju ta coni tugen per bythe!
  Hupni mor hupana, …. losers te pafytyre!

 14. ALBAN DEGA says:

  HUPNI O HUPANA … LOSERS TE PAFYTYRE …. !

  O kuqalash, Basha e ti nuk ua nderron i mendjen grave tuaja jo me nje kryediplomati boteror…. !

  Jeni aq qesharake dhe mashtrues te dhjere sa na beni te qeshim me prapanice… me pordhe ne surratin tuaj pervers !
  Me rrenat tuaja ju ia kaloni edhe Ali Komikut te Sadam Huseinit !
  Ju ta coni tugen per bythe!
  Hupni mor hupana, …. losers te pafytyre!

 15. Ballabani brenda cadres says:

  E kuptova kete kuqon,qe paska “nderuar” mendjen Gjermani,mbas takimit me te dhjerin Lulush.
  Po,nuk “kuptova” kete,Gjermanin,si nuk pati “turp” ky,qe nuk ja tha “cope” Edi Rames,ne nje konference shtypi me Lulushen,se e paskesh “genjyer”,sic i tha troc,Lulushes,per qendrimin e tij te deritanishem,te cilin ne konferencen per shtyp me Ramen,e kish quajtur te gabuar dhe te pakuptimte?
  O po keta cadristet,qenkan te gjithe te droguar,perndryshe do te kish dale nje i mencur prej saj e te shpetonte ata jashte….
  AI,Zoti,te cilit i drejtohet Lulushi,vente dore e i shpetofte,sa ka akoma kohe,sepse gjynah,kane shkuar te gjithe per lesh…

 16. Ceni nga Bostoni says:

  Keti legenit i ka fut nje dru sala dhe e ka detyruar me fol si bure kurve qe eshte ..

 17. Skrapalliu says:

  KENI VENE RE TE GJITHE ATA QE KANE VJEDHUR DHE JANE TE PERLYER DALIN KUNDRA NUK DO SHUM MEND VITINGU .PO SI SDEGJOVA NJE NJEHERE NJE DEPUTET TE LSI TJU DALI KUNDRA KETYRE TE PD OSE TE BEJE NJE KOMENTM

 18. Luli says:

  Hahahahahahaha na binde Hahahahahahaha tamam ashtu eshte basha i bind te gjithe por nuk bind dot salehun qe si jep leje te dale nga cadra Hahahahahahaha.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *