Mbyllet çerekfinalja Real Madrid-Bayern Mynih me rezultatin 4-2. Të gjitha golat dhe rastet me VIDEO

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Real Madrid-Bayern Mynih është sfida e kthimit në çerekfinalen e “Uefa Champions League” që do të luhet në stadiumin “Santiago Bernabeo”.

Takimi i parë i luajtur në gjermani përfundoi me rezultatin 1-2 në favor të madrilenëve të cilët konsiderohen si favorit për tu kualifikuar në gjysmëfianle, por që ende nuk e kanë të siguruar plotësisht pasi sfida e sotme do vendosë gjithçka ku pritet që të kenë mjaft emocione dhe spektakël.

Më poshtë do të keni mundësi të ndiqni me Video rastet më të mira të kësaj sfide./Pergatit Fatjon Baze/

Foramcionet zyrtare:

Real Madrid : Navas, Nacho, Ramos, Marcelo, Carvajal, Kroos, Casemiro, Modric, Isco, Ronaldo, Benzema

Bayern Mynih: Nojer, Alaba, Hummels, Boateng, Lahm, Vidal, Alonso, Robben, Thiago, Ribery, Levandovski

GOL!Vjen dhe goli i katërt për madrilenët kësaj rradhe me Asensios që mposht për Manuel Nojer

GOL!Të papërmbajtshëm madrilenët që shënojnë dhe golin e tretë me të njëtin autor, Kristiano Ronaldon që shënon pas një aksioni spektakolar të Marselos

GOL! Reali i Madridi shënon sërish me anë të Ronaldos që barazon rezultatin, edhe pse pozicioni i tij ishte mjaft i dyshimtë

Minuta 97′, Kundërpërgjigjet menjëherë Bajerni me një kundërsulm të shpejtë me Robben por që nuk tregohen të sakt në finalizim

Minuta 96′, Kristiano Ronaldo tenton nga distanca por ndalet nga Nojer që i mohon golin

Nis shtesa e parë e ndeshjes Real-Bajern

Bajerni mbete sërish me 10-lojtarë me Arturo Vidal që ndëshkohet me kartonin e kuq

GOL! Bajerni kalon menjëherë në avantazh duke shokuar madrilenët pasi Ramos shenon ne porten e tij. Spektakolare sfida në madrid tashme gjithçka e barabartë

GOL! Barazohet gjithçka në “Santiago Bernabeo”, me Kristiano Ronaldon që ndëshkon gjermanët

Minuta 73′, Një tjetër rast i rrezikshëm për Realin me anë të një kundërsulmi me Casemiron, por që nuk finaliznon në mënurën e duhur

GOL! Bajerni kalon në epërsi në “Santiago Bernabeo” me anë të Levandovskit që shënon nga pika e bardhë e 11-metërsiht

Minuta 49′, Real Madrid e nis rrezikshëm pjesën e dytë duke i’u afruar golit me Iscon, por topi i gjuajtur prej tij përfundon ngjitur me shtyllën pingule

Nis pjesa e dytë e ndeshjes Real-Bajern me të dyja ekipet që nuk kanë kryer asnjë zëvëndësim

Minuta 42′, Tjetër kundërsulm i frikshëm i Realit, por sërish Ronaldo që nuk konkretizon në mënyrën e duhur

Minuta 36′, Të papërmbajtshëm madrilenët që krijon sërish një kundërsulm të frikshëm me Ronaldon që i vetëm përballë Nojerit ndalet nga ky i fundit. I menjehershem reagimi i Bajernit, por pa rezultat

Minuta 34′, Sërish Reali që vë nën presion Bajernin duke iu afruar golit të avantazhit me Kroos, që nuk kordinohet sakt në momentin e gjuajtjes

Minuta 27′, Boateng bën mrekullinë duke ndalur një gol të sigurtë në vijën fatale pas gjuajtjes së Sergio Ramos

Minuta 25′, Carvajal shumë pranë golit të avantazhit për madrilenët, por goditja e tij nga distanca ndalet mrekullisht nga Nojer

Minuta 23′, Reali i Madridit krijon rastin e parë të rrezikshëm në portën e Bajernit me anë të Bezema që godet me kokë, por jashtë kuadratit

Minuta 13′, Sërish Bayerni që rrezikon portën e Navas, me Vidal që tenton nga distanca por mbi kuadrat

Minuta 8′, Bayerni humbet një rast të artë për të kaluar në avantazh pas një aksioni spektakolar, por Robben e dërgon topin në rrjetën e jashtme

Nis çerekfinalja e kthimit mes Realit dhe Bajernit me topin e nisur nga qëndra nga ana e skuadrës së bavarezëve

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *