Deputeti i PS tallet me Berishën pas akuzave se qeveria po përdor mësueset për fushatë. I dërgon fotot e mësueseve në çadër…!

Deputeti socialist Pjerin Ndreu tallet me Sali Berishën, që ka postuar në rrjetin social Facebook ankesën se qeveria socialiste po përdor mësuesit për fushatën e PS, ndërkohë që ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla deklaron se ka urdhëruar të kundërtën.

Ndreu teksa i kujton Berishës se gjithkush ka të drejtë të bëjë çfarë të dojë pas orarit të punës dhe të aderojë në një parti politike, i dërgon dhe një foto ku në mes të ditës, orar mësimi dy mësuese të Lezhës janë në çadrën e PD.

Shoku Sali qe shkruan per mesueset e Lezhes.

Ata kane te drejten e tyre te aderojne ne parti e te marrin pjese ne aktivitetet e tyre pas mesimit.

Ndersa te PS vijne jasht orarit te mesimit, ne cadren tende vijne ne orar te mesimit. Keqardhje per trullosjen totale mendore qe te ka zaptu….

Te fala ke nga mesueset ne cadren famekeqe, Rina Gjoni, shkolla Gjergj Kastrioti dhe Feti Kulli mesuese tek gjimnazi Hydajet Lezha…!”, shkruan deputeti i PS Ndreu në rrjetin social.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/ndreu-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/ndreu-1.jpg","attachment_id":"669854"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/Ndreu-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/Ndreu.jpg","attachment_id":"669856"}]

3 komente në “Deputeti i PS tallet me Berishën pas akuzave se qeveria po përdor mësueset për fushatë. I dërgon fotot e mësueseve në çadër…!”

  1. jurgen says:

    e shikonn mor Lul , e ben dot dallimin ato edhe pse jane aty ne cader bashke me ty edhe pse kane lene oren e mesimit jane ende mesuese . dhe keshtu duhet te jete mendoj une , politika duhet te rrije larg profesionisteve te cdo fushe , por keto mesueset qe jane aty ne cader me ty nuk e dine se kane shkelur rregullat dhe kjo qeveria qe po i merr frymen popullit nuk merr asnje mase ndeshkimore ndaj tyr qe ka te gjithe te drejten e zotit ti ndeshkoje.

  2. Ardi says:

    Saliu eshte legen e skemi cfare presim nga nje i cmendur qe ka shkaterruar gjithe vendin e jo me arsimin

  3. Loni says:

    Po jane katerciperisht ndryshe keta te PS, as behet fjale.Kane qytetari!

Lini një Përgjigje te Loni Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *