Gjermania reagon pas aludimeve të opozitës: Ministri Gabriel përcolli në Shqipëri qëndrimin e qeverisë gjermane

Ministria e Jashtme e Gjermanisë sqaron e pyetur nga Deutsche Welle kërkesën në Tiranë të ministrit të Jashtëm gjerman, Sigmar Gabriel drejtuar opozitës në Shqipëri.

Kërkesa që ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Sigmar Gabriel, i bëri opozitës në Shqipëri që ajo t’i japë fund bojkotit të Parlamentit ka shkaktuar debat në Shqipëri.

Në disa artikuj në shtyp dhe në forume në internet kjo kërkesë po karakterizohet si kërkesë që buron nga përkatësia e ministrit të Jashtëm gjerman në partinë socialdemokrate gjermane.

Sugjerohet se ajo duhet parë si një pozicion partiak i ministrit Gabriel dhe jo si pozicion i qeverisë gjermane.

Ministria e Jashtme e Gjermanisë iu përgjigj pyetjes së Deutsche Welles, nëse në deklaratën e ministrit të Jashtëm Gabriel për opozitën në Shqipëri kemi të bëjmë me një qëndrim të qeverisë gjermane ndaj zhvillimeve në Shqipëri apo me një deklaratë nga pozita partiake të ministit të Jashtëm gjerman.

Nga Ministria e Jashtme gjermane iu transmetua Deutsche Welle-s se kërkesa e ministrit të Jashtëm Gabriel opozitës shqiptare për t’i dhënë fund bojkotit të Parlamentit dhe që opozita të shfrytëzojë rrugët e parashikuara në kushtetutën e Shqipërisë, është qëndrimi i qeverisë federale gjermane.

12 komente në “Gjermania reagon pas aludimeve të opozitës: Ministri Gabriel përcolli në Shqipëri qëndrimin e qeverisë gjermane”

 1. Operativi says:

  Ateher e,cfare kerkon Ti lulush; pi..in e kurves se diktatorit Hoxha? -Shko pyet diktatorin ku Ja rrasi e polli Nje kelysh diktatori!

  1. armand says:

   Tani presim artikullin e 55 .
   Nje zot e di se cfare e pret qeverine gjermane mbas deklarates. Jepi Fahruk shkrije talentin se leket e hashashit po marrin me qafe popujt e perendimit. Eh mor Ed eskobari qe na korruptove nje bote te tere dhe s’ke fuqi per te sistemuar njehere e mire shurraqet e shqupit.

 2. Aksi says:

  Hani hasude tani Luli dhe Lulaket e tjere… Se i duan gjerat nga 100 here dhe prape degjojne vetem ate qe i thote mendja e tyre e shprishur.

 3. Por Gabriel tha what pasi ndegjoi bimbashin.por demokratikasit thane se Gabriel do ta pesoj keq do ta shkarkojn qe ne avion sic hrushovi dikur.Gabrieli eshte shpallur si armik i pdkomuniste dhe presin nga trumpi qe tju vij ne cadren e harixhinjve. Komb leshi ku je katandisur qe nga 1912 nuk ke dijtur te qeverisesh. Politikan leshi qe mrin leje per te shkuar ne hale nga te huajt dhe kur nuk ju vijne pas avazit fillojne e i shpallin armiq si ne kohen e dulles

 4. Mirush says:

  Ah kurvat e politikes shqiptare, ju jeni tradhetaret e kombit, duhet te pushkatoheni ne shesh.

 5. Qytetari says:

  🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏

 6. Berati says:

  Basha, të të vijë turp për ato që thua ,!
  Nuk je TI, lideri im!
  PD!
  Ti ke njerëz të tjerë punëtorë,të mënçur,jo hajdut dhe jo të akuzuar për vrasje!
  Udhëhiq të djathtën me dinjitet!

 7. LORA says:

  Problemi I mprehte eshte sepse trajtohet si opozite nje bande gangsteresh ,kusaro-kriminelesh dhe antishqiptaresh te perbetuar,qe rrejne vedin se mund te pengojne akoma (sikurse kane bere ne menyre permanente,pas-netedhjetes dhe deri me 2013 ) udhen europianizuese te Shqiperise.
  Keqardhje per faktoret politike nderkombetare qe nje bande e marrin ne konsiderate per force politike.

 8. Renato says:

  Po c’ne qe te merren te hujt me punet tona te brendshme tha Grida.
  Persa i perket brendesise se ceshtjeve ka te drejte zonja nga fshati se e njeh mire intimitetin ajo.
  I zgjidh vete punet Grida ma Berishen ne tekefin nga azili i pleqve.
  Ku pysim be gjermont per punet tona…

 9. Lennard says:

  Po ku e gjeti Dinjitetin Ky rrugac O Z:Berat.Ky po ben nje loje te piset ne sherbim te Sali Serbit ,natyrisht dhe me nxitjen e Agjenturave te huaja ,qe duan te keqen e Shqiperise ,dhe bllokimin e saj per ne BE.
  Prandaj duhet qe shteti te tregoje veten ,duke zbatuar Ligjin kunder ketyre Legeneve dhe tradhetareve te Shqiperise.Per kete qellim ka mbeshtetjen e pjeses me te madhe te popullit,Te SHBA,te BE dhe te Kushtetutes se Shqiperise.

 10. Lennard says:

  Po ku e gjeti Dinjitetin Ky rrugac O Z:Berat.Ky po ben nje loje te piset ne sherbim te Sali Serbit ,natyrisht dhe me nxitjen e Agjenturave te huaja ,qe duan te keqen e Shqiperise ,dhe bllokimin e saj per ne BE.
  Prandaj duhet qe shteti te tregoje veten ,duke zbatuar Ligjin kunder ketyre Legeneve dhe tradhetareve te Shqiperise.Per kete qellim ka mbeshtetjen e pjeses me te madhe te popullit,Te SHBA,te BE dhe te Kushtetutes se Shqiperise.
  Po cfare ke mo Z.Moderator? A je me Sali Serbin dhe Lul-Hajdutin?

 11. Genti says:

  Une them se Gjermania e ben nga frika e inati !?!?
  E mbani mend qe nen udheheqjen e ndritur te Ish -it ne u beme vendi i dyte ne Evrope per rritje ekonomke.
  Me siguri ata kane frike se po erdhi PD ne pushtet perseri ne do te behemi te paret. Keta do te kene qene ata qe kane dashur te eliminojne edhe kreun aktual te PD-se .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *