Januzaj drejt Turqisë, e kërkon Fenerbahce

Adnan Januzaj mund të transferohet në Turqi gjatë merkatos së verës.

Sulmuesi me orgjinë kosovare nuk pritet të rikthehet tek Manchester United në fund të sezonit, dhe pse ka kontratë me këtë ekip deri në vitin 2018.

Ai është i huazuar tek Sunderland deri në fund të këtij sezoni, por Jose Mourinho i ka bërë me dije kosovarit që të kërkoj një klub të ri pasi nuk e ka në planet e tij.

Sipas portalit turk, Takvim, për Januzajn kanë shfaqur interes e gjigantit nga Stambolli, Fenerbahce.

Por, përveç Fenerbahces thuhet se Januzajn e kërkojnë edhe Marseille, Lyon, Roma e Juvetnus.

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “Januzaj drejt Turqisë, e kërkon Fenerbahce”

  1. krysho ludovik says:

    ne fund shkon ku te therret gjaku kodosh

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *