Kërcënimi i Bashës: Thirrini mendjes, përndryshe sheshet do të pushtohen me armata

Lulzim Basha ka kërcënuar mazhorancën nga çadra e PD-së.

Ai ka kërkuar të plotësohen kushtet e tij, ndryshe sheshet e vendit do të mbushen me armata paqësore të qytetarëve të republikës së re.

Qytetarët janë ngritur më 18 shkurt dhe nuk do të ulen më deri në fitore.

Jemi shumë më shumë se në 18 shkurt dhe nesër akoma më shumë ndaj le ti hapin rrugë dialogut, ti thërrasin mendjes përndryshe sheshet dhe rrugët e Shqipërisë do pushtohen nga armata paqësore e qytetarëve të republikës së re.

Data për koalicionin skadon për pak orë, por hesapet për koalicionin e tyre le ti bëjnë vetë se nuk na bëhet vonë, por zgjidhja e vetme për zgjedhje të lira dhe të ndershme është qeveria teknike me mbëshetje të gjerë politike që do luftojë krimin dhe do nxjerrë të inkriminuarit nga zyrat.

Pra ka punë për të bërë, mos e humbni kohën kot, mos kini shpresë se ne do tërhiqemi, mos kini shpresë se populli dhe unë do tërhiqemi ne do ta fitojmë këtë betejë me cdo kusht”, u shpreh sot kreu i opozites nga cadra e protestes.

REMOTE_ADDR:[]

20 komente në “Kërcënimi i Bashës: Thirrini mendjes, përndryshe sheshet do të pushtohen me armata”

 1. albaniafirst says:

  Armata e horrave te PD ka mbetur aq e vogel sa as VC-ne e Lulit nuk e mbush dot.
  Luli me mire te pranoje sa me pare oferten per tu bere Kryetar I homove, se ne burgun e Peqinit do ja ndreqin mire marmiden.

 2. Nik says:

  O Lulezak ti flet ne emer te popullit por popull nuk ke…Jeni vec disa qyqare ne çader qe hani qofte, luani domino, shah gjithe diten dhe ndonje fjale per gajret. ..As qe e rrun njeri per ju….Zgjedhjet do behen me 18 Maj dhe as qe diskutohet…

 3. Arti says:

  BASHA, je çmendur?
  Nuk vritemi për ty!
  Meriton të mbyllesh në çmendinë,!
  Je kërcën për sigurinë kombëtare!
  Po tregon destabilitet mendor!
  NJERËZ KUJDES!!
  BASHA ËSHTË I RREZIKSHËM .!
  POSHTË BASHA!!!!!!👎👎👎👎👎👎👎👎👎
  PD ,DO DËNOHET ME VOTË !! KRIMINELLLLL!!!

 4. I drejti says:

  KARABUSH NGELI KY IDIOT QE S’MBUSH FARE. BURRE I PA RRITUR, KALAMA FARE.

 5. LORA says:

  “Republika e re” po I jep frytet e veta halucinante ne armaten cadriste.
  Jepi lul.mos kij frike,,,,,je ne rrugen e duhur,qe urojne per ju shqiptaret ne shumice.

 6. Doni luft luft do keni. Keshtu ke deklaruar ti more kelysh i saliut. Ti me me shpuren tende hajdute dhe kriminele mendoni vetem si mund ta hidhni popullin kunder njeri tjetrit etem per te arritur qellimin tuaj per te ruajt pasurin qe keni vene duke shkatrruar vendin dhe rjepur popullin. Jepni llogari ku i keni gjet leket per vilat.

 7. Nina says:

  PATOZI, BREGU ,SELAMI , KU JENI???
  JA U DHJEU PARTINË!!
  KENI PËRGJEGJËSI ,QË S’VEPRONI .!
  S’VRITEMI PËR TË !!
  DILNI, SA S’ËSHË VONË !!🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱
  🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

 8. goni says:

  kur u bo dhe ky çuni mamit si i forte.

 9. TRYLYLY says:

  Lidheni Bashën more!
  Na turpëroi fshanë!
  Tëmën,😄 kur ështê bërë trim dhe ki spurdhjaku!

 10. ALBAN DEGA says:

  ME CILAT ARMATA ORE LO… OOOSER!

  Me ato te Milloshit, Zervas…. muzhikeve te Putinit e RIAs ruse…?
  Ty e gangstereve tube Sali Berishes nuk u ndjekin grate tuaja…
  95 per qind te shqiptareve i keni kunder jush e pro Tefirmes ne Drejtesi, Vetingut, SHBA-se e BE-se, Gjermanise e NATO-S!
  Dorezojuni Drejtesise e ligjit para se ato tu vene prangat !
  Keni rrethana lehtesuse…. perfitoni nje te treten e denimit per korrupsionin, kusarine dhe vrastarine tuaj makaber !

 11. butrinti says:

  shteti te veproj sa me pare dhe ta futi ne burg lul mbeturinen bashke me gjithe cadren p,d dhe feja islame jane reziku me i madh i nenes ton shqiperi

 12. arben says:

  Ky me gjithe mend paska ikur për lesh.Vertet beson se shqiptaret jane aq budallenj e ta ndjekin në çmendurinë e tij.E provoj dhe babai I tij shpirtëror në 1998 por ja vune kufirin tek thana.Me vjen keq për ata pak të gënjyer që po I përdor si dordolece në çadër se sa për pushtetin ta haroje nje here e mire.

 13. Fatosi-kosove says:

  Po kush jane ata qytetar o mjeran,ju qe jeni ne qader,ti,kreshniku,dulla e disa vrases te shqipatreve,po si ste vjen turp more i mallkuar ka po aq dite sa je ne qader qe Rama te ofron dhe te kerkon dialog e ti behesh si kurvat here thua ashtu here kshtu,ske faj ti jo,ke llalllen dhe gjyqsorin qe te mbron,pastaj ke gjetur edhe disa budallenj qe te mbeshtesin ndoshta se edhe ata jane nga ish vrasesit,ndryshe more lul sikur te ishte gjalle Enver Hoxha ti kishe ekrkuar vrime ne prapanice te tates same qe te futesh,e pasi je i deshmuar si kriminel dhe llalal e nishani te thone yrysh,vazhdo deri sa ta then koken tende kurse shqiptareve do tua rruan posht e nalt.

 14. zana says:

  Po Nina ke plotesisht te drejte. Une jam me Patozin e paqme, Selamin e urte dhe Majlinden e arsyeshme dhe gjakftohte. Ata duhet ti dalin per zot vendit dhe partise, ndryshe na mori lumi.

 15. Treviso says:

  Ore, kush eshte ky qe i ben presion Qeverise? A eshte Lulzim Sali Berisha apo Lulzim Xhelal Basha???????
  Njerzit bejne çdo lloj manovre per tu njohur ne bote. Lulzimi ka zgjedhur kete rruge.

 16. pjeter says:

  Lulush, gjithe bota njeh kete qeverri te ligjeshme, dhe po arritet ta kaloni cakun, do ta shohesh c’dote thote shtet, do ju arrestojne nje nga nje, mos e acaro popullin, sepse ti nuk shpeton nga ai zjarr qe po ndez, do te akuzojne per tradheti ndaj kombit, duke futur shqiperine ne kaos, thirri ti mendjes ti, sa rrezikon me ato akuza, ta kesh te qarte se shqiperia e shqiptaret do egzistojne edhe pas teje.

 17. KOMBI says:

  KESHTU BEHESH LIDER MORE KARABUSH ??? DO TA SHOHIM SA DO TE VLEJ LEKURA , SE SI SHUM TA PASKA TRASHUR ZERIN KJO CADRA . DERI TANI VETEM PO SKANDALIZOHESH NE SY TE GJITHE NDERKOMBETAREVE . E HAPE CADREN ME SHPRESEN SE TRAMPI DO TE THONTE BRAVO , POR TRAMPI ESHTE AMERIKA DHE JO SHOKU I JOT DHE I FATMIR MEDIUT . TRAMPIT NUK JA NDIEN AS PER PUTIN , PER BASHEN JO QE JO .
  TANI QE MBETE I VETEM SI LULI I VOCERR , CFARE DO TE BESH ME CADREN QE TE NGELI NGREHUR ????
  KA VETEM NJE RRUGE PER BASHEN KAMIKAZ !!!

 18. Landi says:

  BREGU, PATOZI,SELAMI!!!!
  JENI DHE JU PËR LUFTË??
  Flisni ,prononcohuni, na sqaroni .!
  Ç’dini që ne se dimë.?
  Ç’të bëjmë?

 19. Lulushja says:

  PO ME SKYPION-NOTARIN ,ÇPATËT MOR VLLA??
  I ZIU ,NOT KA BËRË TËRË JETËN🙄😂

 20. Kiu fiu says:

  Ky qenka pall fare po nga doli ky keshtu kokrra idiotit, dhe fati rames, e mjer shqiperia per keta idiot

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *