Kupa e Shqipërisë/ Skëndërbeu dhe Tirana kalojnë në finale

Janë luajtur ditën e sotme dy ndeshjet e kthimit të gjysmëfianleve të Kupës së Shqipërisë .

Korçarët janë kualifikuar për në finale së bashku me skuadrën e Tiranës, duke eleminuar në këtë fazë skuadrat e Tetutës dhe Beslidhjes.

Kampionët triumfuan në “Niko Dovana” me rezultatin e ngushtë 1-0 falë golit të shënuar në pjesën e dytë nga ana e mesfushorit Kosovar Liridon Latifi.

Ndërkohë, Tirana mundi në kryeqytet ekipin e Beslidhjes me shifrat 2-0.

Për 24-herë kampionët e vendit shënuan Taku dhe Hoxhallari.

Finalja e Kupës së Shqipërisë do të zhvillohet më datë 31-maj në stadiumin “Elbasan Arena”.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *