Nard Ndoka thirrje Metës: Nëse je burrë mbaje fjalën, largohu nga Rama e bashkoju opozitës

Kryetari i PDK Nard Ndoka i bëri thirrje Ilir Metës të braktisë koalicionin qeveritar dhe t’i bashkohet opozitës në kauzën për zgjedhje të lira e të ndershme.

Nga çadra e protestës, Ndoka i kërkoi Metës të distancohet nga Rama.

“Zoti Ilir Meta hiqe frikën, bashkohu me opozitën për standardet e zgjedhjeve. Ti ke humbur besimin te Edi Rama, ne e kemi humbur tek ty. Bëje dallimin, nëse vërtet je burrë mbaje fjalën.

Distancohu nga Rama për kauzën e zgjedhjeve të lira e të ndershme”, tha Ndoka duke i kujtuar Metës grevën e urisë në vitin 2008 për ndryshimet kushtetuese të kontestuara prej LSI-së.

REMOTE_ADDR:[]

11 komente në “Nard Ndoka thirrje Metës: Nëse je burrë mbaje fjalën, largohu nga Rama e bashkoju opozitës”

 1. kavajsi says:

  i ke fut ndonje vize o Nardi ?

 2. Liu says:

  O nardi Po ti kur je bere kaq bure apo qe kur kerceve me greten,Po ti ke te drejte se nuk kishe nuk kishe mbaruar klasen e tete,dhe saliu te beri akademik o nardiiiii

 3. LORA says:

  Cadra+ndoka+zgjedhjet e lira e te ndershme+guzhunjeri meta = gjelle qensh .

 4. bibi says:

  Jo or nard jo.. Meta eshtte aq interesaxhi sa per karrigen shkel me kembe nenen dhe babane..
  dhe kete vit fituesit eshte PS .. keshtu qe nuk ka asnje shans te bashkohet me ju… c’fare do te fitoje me ju .. asgje , cadren.

 5. Voica says:

  Epo ky eshte kulmi…
  Te te permendi Nard …i fjalet ”burre” dhe ‘mba fjalen”. Ne fakt ka nje te drejte. Meqe ia drejton nje tjeter lavireje, por me te kamufluar, Ilir Metes.

 6. genci says:

  shko mor pall, mor fshatar! Erdhe ne tirane u bere koqe fare!

 7. zaho says:

  Politika seshte per burra po per kurva dhe me kurve nga skrapalliu ne politiken shqipetare nuk ka

 8. luli says:

  O Nardi, ik e provoje nje here eshte burre apo jo Iliri, ose pyet Moniken, por mos shko ne Kavaje.

 9. Kellira says:

  Meta osht bo “burre” disa here.
  Iku nga PS dhe Nano dhe u bashku me Berishen.
  Iku nga Berisha dhe u bashku me PS e Ramen.
  Tani duhet me e kalu ylberin prape?!

 10. Epo kjo pune! says:

  shet moral politika kurve! Po mire more qyqar qe qelbeni ne cader, tani qe shpiket levizjen cadriste per te ardhur ne pushtet (deri dje ishte revolucioni apo vota) , kur te dilni nga cadra lereni aty se do duhet prape se vota eshte demode tani. Ne mos prape ju, pala tjeter do qelbet atje dhe kot vota, kot godina parlamentit, ne kemi republikne e re ku sovrani eshte cadra!!!!!!!!!!! Ik or kokcep se jeni bere bajat, ata te byrose se djeshme duken ku e ku me dinjitoz se ju plehra qe keni 30 vjet qe pillni pisllek.

 11. DALLTON says:

  O Nard o injorant ILIR META nuk eshte aq I trashe si puna jote ai rreshqet si njgjale ,ne situate te tilla ai shkon ku ka interes por ti aq shkolle ke dhe nuk te ve faj . Se nuk I kupton te gjitha per ty dhe disa te tjere fluturo gamori me 4-kembe.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *