19 Prill 2017, 22:37Sociale TEMA

Barcelona-Juventus është sfida e kthimit në çerekfinalen e “Uefa Champions League” që do të luhet në stadiumin “Camp Nou”.

Takimi i parë i luajtur në Itali përfundoi me rezultatin 3-0 në favor të bardhezinjve të cilët janë favoritët për tu kualifikuar në gjysmëfianle.

Por, Barcelona pritet që të jap maksimumin edhe pse do ta ketë mjaft të vështirë, edhe pse kanë treguar që mund të përmbysin ku rasti më i mirë është sfida me PSG-në.

Më poshtë do të keni mundësi të ndiqni me Video rastet më të mira të kësaj sfide./Pergatit Fatjon Baze/

Foramcionet zyrtare:

Barcelona: Ter Stegen; Sergi Roberto, Piqué, Umtiti, Alba; Busquets; Rakitic, Iniesta; Suárez, Messi, Neymar

Juventus: Buffon; Dani Alves, Bonucci, Chiellini, Alex Sandro; Khedira, Pjanic; Cuadrado, Dybala, Mandzukic; Higuain

Mbyllet çerekfinalja Barcelona-Juventus me rezultatin 0-0

Minuta 68′, Tjetër rast i rrezikshëm për Barcelonën me Sergio Roberton që tenton nga distanca por ngjitur me portën e Buffon

Minuta 66′, Cfarë humbet Lionel Messi i cili me portën e boshatisur e dërgon topin mbi tranversë

Minuta 55′, I pafat Lionel Messi i cili godet mjaft bukur nga distanca, por ndalet mrekullisht nga Buffon që i mohon golin argjentinasit

Minuta 49′, Një rast i artë për Juventusin për të kaluar në avantazh me anë të Kuadratos, i cili nuk godet në mënyrën e duhur

Nis pjesa e dytë e ndeshjes Barcelona-Juventus me të dyja ekipet që nuk kanë kryer asnjë zëvëndësim

Minuta 37′, Shfaqet rrezikshë Juventusi me Higaun që ndalet mrekullisht nga portieri Ter Stegen

Minuta 30′, Barcelona po bën të pamundurën për të gjetur golin e parë, me Messin që tenton dy herë por ndalet nga Buffon

Minuta 21′, Sërish Barcelona që është pranë golit të avantazhit me Nejmar që godet brenda zonës, por jashtë kuadradit

Minuta 19′, Rast i artë për Messin për të kaluar në avantazh, që nuk tregohet i sakt nga goditja brenda zonës me topin që kalon ngjitur me shtyllën pingule

Minuta 14′, Kundërpërgjigjet Barcelona me anë të një kundërsulmi, por Rakitic godet në mënyrë të gabuar

Minuta 12′, Juventusi krijon rastin e parë të rrezikshëm me Higuain që tenton nga distanca, por mbi kuadrad

Nis çerekfinalja Barcelona-Juventus me topin e nisur nga qëndra nga ana e skuadrës së Barcelonës. Fantastike kerografia e tifozave katalanas

2 komente në “VIDEO/ Mbyllet çerekfinalja Barcelona-Juventus me rezultatin 0-0. Të gjitha rastet e ndeshjes me VIDEO”