Zbulohet pasuria e Berishës: Argita 34 mijë euro të ardhura nga qeratë, Shkëlzeni shet pronën 600 mijë euro

Fëmijët e Sali Berishws kanë deklaruar të ardhura tw shumta nw deklaratwn e pasurisw, kryesisht nga mësimdhënia dhe konsulenca juridike.

Panorama ka siguruar sot deklarimin e pasurisë së familjes së ish- kryeministrit Berisha, ku si çdo vit tjetër kanë deklaruar pasurinë e tyre edhe Shkëlzeni dhe Argita Malltezi.

Berisha ka deklaruar një shtesë llogarie prej 1 milion lekë të reja, ndërkohë që pagën vjetore si deputet dhe shpërblimet e ka pasur 1.3 milion lekë.

Ndërsa të ardhurat nga ish- pozicioni si kryeministër, Berisha i ka 647 mijë lekë.

Argita Malltezi, ndër të tjera ka deklaruar shtesa në katër llogari me 34 mijë euro, 15 mijë euro, 659 mijë lekë dhe 1.3 milion lekë.

Të ardhurat nga rroga neto në fakultet për Argita Berishën kanë qenë 1 milion lekë, ndërsa të ardhurat nga mësimdhënia në fakultete private ishte 1.1 milion lekë. Ajo ka përfituar gjithashtu të ardhura nga qiratë në shumën 34 mijë euro si dhe honorarë dhe shpërblime në shumën 642 mijë lekë.

Shkëlzen Berisha ka deklaruar pakësimin e një llogarie me 174 mijë euro si dhe në një llogari në lekë, ka shtuar 2.1 milionë. Ai ka krijuar 600 mijë euro të ardhura nga shitja e një pasurie të paluajtshme.

Në formularin e të ardhurave për vitin 2016, Shkëlzen Berisha ka deklaruar të ardhura nga konsulenca 3 milionë lekë, të ardhura nga punësimi 961 mijë lekë si dhe të ardhura nga qeraja 47.956 euro.

Në ditët e fundit të 2016 ai ka mbyllur kredinë 252 mijë euro si dhe ka shlyer 12 mijë euro kredi të cilën e ka marrë për blerjen e një makine.

REMOTE_ADDR:[]

21 komente në “Zbulohet pasuria e Berishës: Argita 34 mijë euro të ardhura nga qeratë, Shkëlzeni shet pronën 600 mijë euro”

 1. dada says:

  Jane shitje fictive sa per te justifikaur te ardhurat 600.0000 euro kush e ka blere kete pasuri??? te evrifikohet ai qe e ka blere ku I ka marre parate ose te deklaroj si shitje fiktive

  1. albaniafirst says:

   dada, lere se kush e ka blere, por pyetja me e sakte do ishte:
   ku I kane gjetur keto pasuri qe u sigurojne keto te ardhura?
   E dime te gjithe se keto jane vetem maja e aisbergut ne pasurite e ketyre shushunjave kriminele.

  2. Une... ti... ne te gjithe... says:

   Mos na beni per te vjelle me keto mesele pasurish. Keto jane per te thene njerezit “sqenkan sume”

   U vodhen banka dhe thesare ne kohen e president berishes e jo me disa dhjetra e qindra mijera dollare por me disa qindra miljone dollare. Nxirni shifrat e besueshme e jo keto maskaralliqe qe i nxjerrin dobicat e shekullit si fakira.

  3. Timi says:

   I ka kontrolluar njeri llogarite qe kane off shore (ne banka sekeret jashte shetit)? Sigurisht qe keto ketu ata i kane minimale. Nuk beson njeri qe shitja e fishekeve dhe tere materialet e ushtrise shqiptare nga Berishajt dhe kompani ka perfunduar ne bankat e Shqiperise. Dikush duhet te beje detyrat e shtepise.

 2. 601 says:

  Ja kane shit vetvetes me emer tjeter. Po origjina e prones ?????

 3. d says:

  Nuk ka asnje shkelje.Kanë shitur pronat në tropojë,dhe kanë blerë në Tiranë.
  Ju të gjithë e dini sa shumë vlejnë gjërat në tropojë,apo jo ?
  Pastaj këta na sollën demokracinë,dhe meritojnë edhe më shumë.

 4. Moni says:

  Po mire mor. Po per te ngrene, hane keta? Po shpenzime per energjine, ujin, veshjet bejne keta? Po femijet pse nuk i cojne ne shkolle ? Ato fluturimet me avione ne te gjithe boten kush jua paguan?

 5. Qytetari says:

  Keta QELBESIRA qe skishin brek ne bythe.

 6. i menduari says:

  Ku je Enver 🙁

 7. I MASHTRUARI says:

  Kush ia polli kete pasuri te pa lujteshme , shpellarit Zeni , qe na e paska shitur 600.000 euro ?!
  Te dalesh nga shpella dhe te nesermen te gedhihesh ne Tirane me pasuri marramendese , vetem
  te neve mund te ndodhe ! Nderkohe , tufa e derrave qe i vene pas , e adhurojne ! ! !

 8. NjeQytetarOptimist says:

  Avniu, u sakrifikua ne cadren e lirise ne agun e realizimit te endrres se tij… Sali Berisha haha..

 9. Gopi i arinjve says:

  Perralla e Saleh Babes dhe tribuse se tij me lesh dele. Zbriten ne Tirane nga Pleistoceni, nga guvat e arinjve, vrane e prene, vodhen e plaçkiten çfare ju zuri dora e syri. Pas lane nje katrahure. Akoma me kthetren e fundit e mbajne kete vend per fyti gati ta mbysin vetem per te shpetuar plaçken e grabitur dhe [email protected] e tyre te pavlere. Rrace e neveritshme. Drejtesia vonon por nuk harron.

 10. ee says:

  Kancer ja u befte zoti te gjithe Salinjve! Jane paret e vjedhura te popullit!

 11. shqiptar says:

  Familja me e urryer dhe e mallkuar nga shqiptaret kudo ku ndodhen ,ne Shqiperi apo jashte saj.

  Nder breza ky mallkim ka me i ndjek dhe e keqja s,ka me ju nda .

 12. Kujtimi says:

  Keta ja pin gjakun shqipetareve. Mos na i nxirni fotografi se na i shpifet me keto kerma

 13. "horri i bulevardit" says:

  Gazeta Panorama, strukture e medias se shkerdhenit, kerkon ti hedhe hi syve shqiptareve, duke na dhene shifra skandaloze, qe tregon vetem disa dhjetra mijra dollare e euro, jo moj Gazete bishtperdredhur, parate jen ne dhjetra miljone, por edhe miljarda euro, pasuria e familjes Berisha-karaxhic, shkon ne mbi 40 miljarde euro, por keto para dalin kur qeveria dhe struktura te besueshme te shtetit, jo llallet e jin gjonet e presidenti sakat te jene aty, por kur behet nje investrigim serioz, sic ju gjeten Kadafit e Sadamit por edhe ish presidentit prorus te Ukrahines, ku mbasi rane nga pushteti, dolen edhe parate e grabitura sheshit.

 14. Emiljano says:

  Sa bukur i kane justifikimet te gjithe politikanet shqiptare,shita kte shita ate,po mire mo kto prona te palujtshme si i bere ne rradhe te pare apo ja ka lene gjyshi.normal qe do ja hedhin me kto budalliqe se heton hajduti hajdutin.drejtesi vec populli

 15. edi usa says:

  ikni mor injorante pronat ne shpellen ku ka lind ky gamor skan asnje vlere keto u pasuruan nga puna qe bante babi si qen i pddddd dhe rrin ne cader tani duhet vetem nje tip i 44 me jua marre pronat se populli ska buk me honger

 16. Qytetari emigrant......... says:

  Ah ku je o Enver …………………… Nje foto me fytyra bishash………… PERVERSE…………..

 17. Qepa says:

  Po keta e din qe nuk ka shtet , si mund te ket frik shkelzeni sot, kur e gjithe administrata aktuale eshte akoma ajo qe ka vendos saliu per 20 vite, pra me mire se saliu se di askush qe shteti sot nuk ekziston, dhe ky ka qene dhe qellimi i tij , shkaterroj perfundisht cdo institucion dhe nuk eshte cudi ketu, me kete rast perfitojne te gjithe edhe ps e lsi e kushdo, jo vetem shkelzeni kuptohet,,,,

 18. Lili says:

  Mire ate prone 600000 me cka e ka blere- apo e ka pasur trashegimi nga baba…
  Vettingu te na spegoje kete

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *