Basha mbledh kryetarët e PD-së, kërkon të përshkallëzojë situatën në vend para vizitës së negociatorit të dërguar nga Merkel

Partia Demokratike mund ta përshkallëzojë protestën e saj për zgjedhjet.

Vendimi nuk është marrë akoma, por kreu i opozitës Lulzim Basha e diskutoi përhapjen e protestës në disa pika të ndryshme të vendit, në një takim me kryetarët e degëve të Partisë Demokatike.

Njëri nga opsionet është bllokimi i disa akseve kombëtare, por mbledhja nuk mori vendim se cilët do të jenë këto akse dhe kur do të bllokohen, shkruan Top Channel.

Opsioni i përshkallëzimit të protestës së opozitës përkon me vizitën disa orëshe të martën në Tiranë të negociatorit gjerman David McAllister.

Se për çfarë janë të gatshëm të negociojnë demokratët, kjo është e paqartë, por ish-kryeministri Berisha ka të qartë për çfarë nuk negociohet.

“Ne nuk bëjmë kompromis me drogën. Me një akt të tillë kemi kthyer krimin në të ardhmen e shqiptarëve dhe kjo do të ishte ndëshkimi më i madh”, deklaroi Berisha.

Përpara vizitës së negociatorit gjerman, ish-kryeministri bëri edhe një paralajmërim tjetër.

“Askush më shumë se ne nuk e do stabilitetin, por ne kemi bindjen më të thellë se pa votë të lirë nuk ka stabilitet”, tha Berisha.

Megjithatë, duket sikur opozita nuk pret ndonjë ndryshim të pozicionit të kryeministrit.

“A ikën Edi Rama? Edi Rama më parë vret veten sesa ikën. Uroj t’i vijë mendja dhe të pranojë zgjidhjen e ofruar, asgjë tjetër veçse votën e lirë”, tha Berisha.

REMOTE_ADDR:[]

9 komente në “Basha mbledh kryetarët e PD-së, kërkon të përshkallëzojë situatën në vend para vizitës së negociatorit të dërguar nga Merkel”

 1. Evi says:

  Po karjan llanaj ka vajtur…….”valle”

 2. ee says:

  policia te perdore armet! Qello per ti vrare!

 3. koha jone says:

  Policia e shtetit te beje gati , gazin lotsjelles dhe makinat me uje , per te shperndare banditet e Berishes . Shtetin nuk mund ta shkatarrojne keta frikacake te wetingut . Shkoni ne parlament ,mjaft na beret moral ,o ju te pamoralshen .

 4. Max says:

  Sali berisha vetem 1 kriminel. Po i shpetove denimit ti me kelyshet e tu shqiptaret ta enderrojne shqiperine

 5. Drejtësia says:

  Kokën do hajë bashk me kryetarët e leshit

 6. kok palari i 21 janarit says:

  Lidhini qent si Lulushin e Salushin,i ngarkoni ne nje helikopter e nga lartesia 1000metra hidhini ne det perball gjirit te lalzit .

 7. Tani (Jo SKYPIONI) says:

  POSHTË BASHA!!!
  REPUBLIKA E RE E GËNJSHTRAVE!
  PERSONI QË PËR VITE ,KA VJEDHUR, FJETUR ,KA BËRË SEHIR ,OSE KA DHËNË URDHËR TEË VRASIN NË BULEVARD
  PD-ista!
  S’ËSHTË KY ,LIDERI JUAJ
  PO JU FUNDOS ZGJOHUNI!🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

 8. Treviso says:

  Qeveria edalur nga vota e lire duhet ti garantoje qetesine qytetareve. Nuk dua qe te perdoren armet, per ato qe bllokojne akset kryesore te rrugeve, por kerbaçi ka dalur nga xheneti, per disa qe e meritojne. Perfaqsuesit e PD ne proteste jane qytetare si gjithe te tjeret prandaj djajaku
  nuk duhet te mungoje dhe per ato, biles me shume se te tjeret, nese protestat jane pa leje.

 9. Zani says:

  I KA MENTË KY MO??😡😡😡

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *