Çim Peka e sulmon, Artur Zheji e qetëson: Nuk jam shitur akoma te Rama, se nuk më ka ardhur ende ndonjë ofertë…

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Çim Peka dhe Artur Zheji janë përplasur në distancë me njëri-tjetrin.

Peka e akuzon Zhejin, bashkë me Fatos Lubonjën dhe nja dy të tjerë, që janë shitur tek Rama dhe janë zbutur me këtë të fundit, pasi edhe Ilir Meta, sipas Çimit, është ftohur me Bashën.

Por Zheji thotë se për momentin nuk është shitur tek Rama, pasi nuk i ka ardhur ende ndonjë ofertë.

Pamvarsisht se çfarë bën Meta me Ramën, darkojnë apo mbajnë mëri, ndahen apo bashkohen përsëri, qëndrimi im, në lidhje me keqqeverisjen Rama dhe me rrezikun që u kanoset zgjedhjeve politike nga Rama, nuk ndryshon dhe nuk ka se si. Sepse unë mendoj dhe gjykoj gjithashtu se protesta e Bashës është mëse legjitime.

Çimi, darkon dhe drekon më shpesh se sa unë, me aktorët më të rëndësishëm të këtij vendi, të të gjithë niveleve, përfshirë këtu edhe me Ilir Metën dhe kjo është e drejta e tyre, sepse ata janë miq të vjetër”, shkruan Zheji.

Gjithësesi, dua të qetësoj Çimin dhe ata që e mendojnë si ai, në mënyrë të nxituar, se unë vijoj të mendoj që: Qeveria teknike përpara zgjedhjeve, do të ishte një zgjidhje e mençur dhe e duhur, për të shmangur sadopak bandat dhe banditët e drogës, nga Zgjedhjet Politike shqiptare.

Por e mirëkuptoj Pekën, ngase tensioni është shumë i madh. Deri tash, nga Qeveria e sotme, më kanë ardhur vetëm kërcënime direkte dhe indirekte, nga qenëria lehëse e dorës së dytë, e oborrit kryeministror, por vetëm kaq. As premtime, as joshje dhe as, Zot na ruaj, të tjera gjëra”, shkruan më tej Zheji, që mendon se me sulmet dhe mllefet personale të Ramës, do e bëjë këtë të fundit t’i lutet dhe t’i ofrojë ndonjë gjë.

Se llogjika e gazetarëve si Zheji e tillë është. Dhe nuk kanë faj, pasi kanë një jetë që përdoren dhe përdorin politikën për interesa personale.

Çimi ndërkohë ia ka kthyer përgjigjien, duke i thënë se ai e sheh median dhe politikën, sipas “byrekut të Netës dhe kekut të Metës”.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]

15 komente në “Çim Peka e sulmon, Artur Zheji e qetëson: Nuk jam shitur akoma te Rama, se nuk më ka ardhur ende ndonjë ofertë…”

 1. Ceni nga Bostoni says:

  Ku ku per ate vend kur blegtoret me fytyra te deformuara diskutojne per politiken e shtetit…Imagjinoni ku ka aritur puna!

  1. arbereshi says:

   Te gjithe “budallenjte” e Tirones Ver llapa, Titi, Gzim kulufi, Haxhi plasa, Lymi, Qanushi njistenjishit Fani mides ishin simpatik ket dreq katunari sikur e ka pjelle gomarica. Kok shtremet e fytyre shtremet sikur e kane shtyp me rrul asfalti. Distrofik ne gen

   1. iliri says:

    Jam dakort me ty por ke harruar fahri balliun

 2. Iliri says:

  syri.net eshte nje portal qe duhet mbyllur urgjentisht. Policia financiare te bej raporte se nga dhe kush i financon.

 3. Zgalem says:

  Dy kone te te njejtit pronar . Kane pretenduar me kohe , pr zinxhir floriri . lehin nga katakombet e ujrave te zeza . Zgalem

 4. koli says:

  Zheji eshte pordhe e Metes…
  Ashtu doli si “fenomen” qe ne fillim…

 5. DANJA says:

  QIMO!
  BASHA ,I AKUZUAR PËR
  DEMBEL,
  GËNJESHTAR,
  HAJDUT
  DHE VRASËS , MUA DHE SHUMICËN S’NA BËN DOT PËR VEHTE !
  TY DHE CA SI TY, DUKET QË ,PO!
  SA PËR ATA PLEHRAT,👎👎😄 PLEHRA MO!!!

 6. Viola says:

  O zot cfare burra jane keta qe ti sjellin zorret te goja .Te vjen per te qare e per te qeshur kur degjon e lexon diare te tilla .Mjere ne c’na ka gjetur me delenxhinj te tile.

  1. LORA says:

   Eshte lajm I mire Viola,,,po e thone vete qe jane prostituta;jo burra.
   Ne tash kemi rast te qeshim me ta,,,,s’kane c’te n’a bejne me.

 7. j says:

  A bëhen operacione plastike në shqipëri ?

 8. bb says:

  Keta te dy, as i shet e as i blen me njeri, jane shume te perdorur,

 9. shushunja says:

  Kujt i plasi mender … per ju?
  Qurramanet e pranverave politike, asnje nuk ka nje qendrim objektiv e te respektueshem per gjendjen e politikes e zhvillimeve ne Shqiperi, por secili sipas stanit te vet. I vetmi njeri qe meriton (-te) respekt nga kjo pikpamje nuk jeton: i ndjeri Andrea Stefani.
  Kurse keta te tjeret jane te gjithe “zorra”, “zagare”, “zhapik” etj.

 10. TNT says:

  Komente per ti mesuar permendesh te gjitha dhe ti recitosh😄😄😄 Qimi ne faqen e tij ne FB e ka te shkruajtur – From Tirana-😄😄😄😄 Ky gunga Artur Shtata ( qe nuk i ka kap kurr 5 cope) gjynof qe eshte Tironc

 11. cadra-pistolet says:

  Jo çim, po Qim Peka 😀

 12. Stefani says:

  Ore a e kuptoni kush del ne mbrojtje te PD Qimi i Pekes Fahriu i Balliut si e ka ai Gjonmarkagjoni ai Lejlalulushi eshte edhe nje tjeter mo qe desh e harrova Buzhaka berat.O kuku moj nane a e kuptoni tani mo ku kemi arritur.Zoti na ruajte.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *