REPLIKAT/ Komentuesi: Mirëmëngjes kokosh. Rama: Si je o pulë, çele sot…!

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën e sotme duke publikuar në profilin e tij në ‘Facebook’, një foto të një infermiereje në Tiranë.

Ai ka shkruar se falë taksës së aplikuarnga qeveria e tij dhe rritjes së pagës, sot infermiereja merr më shumë lekë se disa vite më parë.

Por, Rama nuk ka kursyer edhe ironitë me komentuesit, ku njëri prej tyre i ka shkruar atij: Mirëmëngjes kokosh, ndërsa përgjigja kryeministrit është plotë humor.

Një tjetër komentues ndërkohë, i kujton një histori të shkuar, kur sipas tij, Rama do anëtarësohej te Balli Kombëtar.

Replikat e tjera:

Komentuesi: Tregoju pak kur vajte te antaresojshe te Balli Kombetare ne 1994 dhe pse nuk te pranuan!

Rama: Hahahahahahhahahaha e bukur kjo! Ti me siguri je tifoz i Pescares

Komentuesi: e ke gabim, kam jetuar ne UK! peskarezet jane afer teje!

Komentuesi: E mbane mend kur te thane hajde pas nje jave per te mos te thene troç, na vjen keq, por nuk je ne kete ane!

Komentuesi: Je i vetmi kryeminister ne rruzullin tokesor qe prononcohesh me shum per juventusin sesa per detyren qe ke marre persiper te kryesh!! Shyqyr qe nuk sheh dhe big brother se pastaj do behesh me keq se kto faqet e tjera!! Nese te pakten e ndjen sadopak veten shqipetar merru pak me popullin dil e shiko cpo behet sa rrin e ngulesh para TV duke shikuar juven! Para se te perdoresh arrogancen, PO jam tifoz i Milanit

Rama: E kuptova qe je tifoz i Milanit pa ma thene

Komentuesi: ore seriozisht i ke keto qe thua qe ne pike te mengjesit o ste ka dale gjumi ose ste ka dale ca ke pire mbreme

Rama: Agron kur i thua tjetrit cfare ke pire mbreme, domethene je i dehur, cfare quhet, sharje apo kompliment?

Rama: Agron, mbase s’te ka dale ty gjumi se une zgjohem shume me heret se sa ti dhe e di mire cfare flas! Keshtu qe laj syte njehere pastaj fillo shaj ne fejsbuk megjithese me mire do ishte qe fejsbukun ta perdoresh per t’u informuar e per te komunikuar si njeri, jo per te share

Komentuesi: me gjej nje fjale qe te kam share ti i shkruan vete keto apo ka ndonje qe e menaxhon kete faqe se une se kam kulturen te shaj

Komentuesi: Agron Runa prite kur te te fshihet komenti. Se deri tani mua mi kane fshire cfare komentoj. Se i dhemb e verteta zotit Kryeminister kur ja thua se si realisht jane kushtet tona neper spitale. Dhe ky koment gati per tu fshire

Rama: Nuk te fshin njeri po nuk shkele etiken Bojken, sepse roja i etikes ne kete faqe nuk merret me kritikat po me gjuhen e rruges e te mejhaneve, keshtu qe kritiko sa te duash, mjafton te mos leshosh gjuhen perjashta pa kontroll

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/fax-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/fax-1.jpg","attachment_id":"670048"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/kom-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/kom-1.jpg","attachment_id":"670061"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/kom-1-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/kom-1-1.jpg","attachment_id":"670062"}]

10 komente në “REPLIKAT/ Komentuesi: Mirëmëngjes kokosh. Rama: Si je o pulë, çele sot…!”

 1. Amnistia e Majkos dhe Rames says:

  a shqiptari i shkrete , donte te shkruante” kodosh” dhe jo kokosh…..!!!!?????

 2. tironci2 says:

  Ky hem te le pa pune hem te me leket nga xhepi hem te rref e hem ste me qa.

  1. Lugati says:

   ej ej mer lugat KM..mu ke bo si ver llapa…qija nonen ksaj pune si kena msu ne shaiptaret…….o njerez aka staf qe e kshillo ket pallen????o milet lajmrojeni qe ka kater vjet kryeminister…ky kujto se osht ala tu bo gallate ke qebabhonet e rruges elbasonit..

 3. artan says:

  O zoti Rama. Jam shume i habitur. Nuk keni pune tjeter ju qe merreni me gjithfare komentuesish delirant?!

 4. katarakti says:

  La nam edhe ky gjasme kryeminister duke u marre me lloj lloj hajvanesh ne fejsbuk. Mire i ka thene nje komentues me lart: Merru me punet e shtetit dhe lere fejsbukun dhe juventusin se nuk je me adoleshent. Mungese e tmerrshme serioziteti dhe respekti per postin qe ka.

 5. Pilo Lalas says:

  Keta “trima” qe nuk jua mban te paraqesin veten e tyre, por fshihen me pseudonime, jane legena qe nuk ja vlen te pergjigjesh.

 6. Plaku Xhuxhumaku says:

  U Mor vesh qe Edvin Kryepalles i eshte propozuar nje vend pune si magazinier te Juventusipasi shqiptaret ta qerrojne nga karrigia e kryeministrise po i kane vene si kusht qe deri sa te jete ne pune te merret me Juventusin perndryshe nuk e marrin ne pune.

 7. DYPLLOMSHI says:

  ti je trimi pare???

 8. Tema says:

  Elefantet e Partis Socialiste.

 9. Plaku Xhuxhumaku says:

  Kjo eshte e keqja me e madhe e Rames, do te jete edhe kokosh, demek gjel, po nga ana tjeter do edhe qe te quhet qe i ben ai vezet. O Edvin, te pakten kupto kaq or zoteri qe nuk mund te jesh edhe gjel, edhe te besh veze.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *