Sali Berisha: Rama të dëgjojë zërin tonë, para se t’ia këpusë vetes. Rrugë tjetër s’ka

Në fjalimin e së enjtes, që prej disa javësh tashmë Sali Berisha e mban në çadrën e PD-së, ai ka vijuar me kërcënimet ndaj Ramës.

Sipas Berishës, Rama duhet të plotësojë kërkesat e opozitës, si rruga e vetme e zgjidhjes që i ka mbetur.

“Sot, ulur këtu në këtë çadër, me miqtë e mi, më erdhi në mendje viti ’90. Më erdhi në mendje kur këto ishin paratë e krimit, pallatet e krimit, ne ishim në rrugë, luftonim, përpiqeshim për Shqipërinë tjetër, për Shqipërinë e votës së lirë.

Sot, dua ta themi haptas: Përsëri kemi dy botë: kemi ata që me sakrifica të jashtëzakonshme po e mbajnë këtë shesh për vete dhe të ardhmen e tyre, kurse përballë përsëri pallatet e krimit, drogës, dhunimit të votës.

Edi Rama këto kohë që i braktisi totalisht nga shqiptarët ka dalë me moton: Shqipëria e karriges sime! Shqipëria e karriges sime!

Ajo që ai shkruan prapa shpinës së tij Shqipëria që duam” nuk është veçse “Shqipëria që do ai”.

Para se t’u thotë shqiptarëve mirëmëngjesi, u thotë një gënjeshtër!

Kudo që shkon mashtron dhe vetëm mashtron!

Dhe ka inauguruar një vepër që e ka inauguruar tre vjet më parë Ilir Meta. Desh të inauguronte dhe tunelin e Elbasanit.

Premtoi 300 mijë vende pune! Mashtron shqiptarët, ju thotë se kam krijuar 200 mijë vende pune. Banka Botërore thotë se të gjitha vendet e Ballkanit sëbashku kanë krijuar 250 mijë vende pune. Për Ramën nuk ka rëndësi sa vende pune janë krijuar po mashtrimi dhe kujton se shqiptarët e besojnë.

Edi Rama premtoi autostrada, korridore, korridorin Blu, korridorin veri-jug, po asnjë km nuk bëri. Shqipëria që ndërtohet është Shqipëria e punës, e transparencës.

Ne luftojmë për Shqipërinë e botës së lirë kurse ai për Shqipërinë e karriges së tij. Ai, për karrigen e tij, krimin e ka nder, e ka lavdi, e ka shtyllë kryesore të pushtetit. Se me krimin ai emëron rektorët, ai vjedh kasafortat top-sekret të shtetit, fut tmerr e lemeri njerëzve të pambrojtur. Kurse ne duam Shqipërinë e botës së lirë.

Jemi bindur se kjo është rruga për Shqipërinë evropiane.

Edi Rama do Shqipërinë e drogës, se ajo është e karriges së tij. Ne e dimë se droga është para, por dimë se edhe është krim, shkatërrim, se pasojat e saj janë katastrofave për nj komb, ndaj ne qëndrojmë palëkundur në Shqipërinë e votës së lirë. Ne nuk bëjmë kurrë kompromis me drogës.

Ju mund të pyesni: A ikën Edi Rama? Jua them unë ju këtu: Edi Rama më parë vret veten sesa ikën!

Për të dëgjuar zërin tonë, ai e nuk e dëgjon zërin tonë. Por ju garantoj se ne do ta bëjmë që ta dëgjojë zërin tonë. Unë e garantoj se do ta dëgjojë. Por më mirë ta dëgjojë me kohë sesa atëherë kur t’ia këpusë vetes në të dy anët ose në njërin tëmth!

E thashë më mirë vret veten sesa ikën!

Vota e lirë për ju është kushti i të gjithë kushteve për Shqipërinë evropiane, për Shqipërinë e stabilitetit.

Vota e lirë është kushti i të gjitha kushteve për prosperitetin dhe zhvillimin dhe të ardhmen e Shqipërisë”, tha Berisha.

REMOTE_ADDR:[]

40 komente në “Sali Berisha: Rama të dëgjojë zërin tonë, para se t’ia këpusë vetes. Rrugë tjetër s’ka”

 1. dona says:

  ik e pirdh o i pjerdhur…..

  1. amy says:

   per ke shqiperi ti plak sali flet ? per shqiperine qe e vodhe, e vrave, per bashkepuntoret e tu qe i vrave mbas kraheve, per kete vend qe shperdorove pronat, per kete vend qe i shite pjese greqise, ? ke pret ti te te vij pas mor plak trushkulur ? asnje nuk ke me vehte ti, sepse populli nuk ka qene dhe as do jete me ty kurre me , kete vije vath ne vesh, ti do japesh llogari per krimet qe ke kryer ne kete vend, qe askush udheheqes nuk i ka bere per vendin e vet, vetme ti ke bere krime kunder popullit tend, ty nuk te vjen pas njeri, mund te te vijne ata 50 100 vete qe mbani ne cader dhe i paguani si mercennar per te duartrokitur pislleqet qe nxjerr ti nga goja apo dhe dhendri jot basha,

  2. Vlonjati 12 says:

   Ky i pari dhe nje far gazetari -analist Fahri Balliu jane te çfazuar , se flasin si e Zeqos , gri sallate per çfare t’u vijne ne koke .
   Mjere politika me keta soj robi !!!!!!!!

  3. Elbasanlliu says:

   s-hale musliman turkoshak berisha je bere si vellai i karit plak i shkerdhyer dukesh si kur je ngritur nga varri o kerrme islamike.

 2. dona says:

  ik e pirdh o i pjerdhur…..

 3. Mortja says:

  Gojeshkerdhyeri, vrasesi dhe plaçkitesi i bushtres Shiqere, krijesa me e felliqte shqipfolese qe ka dale nga ky vend. Funderrine e funderrinave Saleh Berisha

 4. AMSTERDAMI says:

  IKE SAL HALEJA IKEEEEEE BASHKE ME CADREN E KURVAVE TE SHQIPERISE.NE TE SHEQERES DO VINI TE GJITHE.KRRUJE SALE KRRUJE ME GJETHE FIKU SE DO TA MARRESH VESH .TE KA MARRE MALLI PER KADAFIN BIN LADENIN GAZIDEDEN ZHULAPIN CE KISHTE AI MUTI I ZGJEDHJEVE PONI PONI OLLDASHI TEPSHI EEEE SA KE NE KURRIS TI SERBI KARAXHICIT VETEM AI LART E DI.

 5. Milan says:

  O qebesire o jashteqitja e vendit kur do vim dita te shohim te ngordhesh do jet dita me e lumtur per te gjith kombin

 6. I paska ngjare salukun me mashtrimet vetem se nuk ka vrare si ne gerdec dhe 21 janar nuk ka vrare shoket si saluku qe per at karike eshte gati te hedhi popullin kunder njeri tjeyrit. Ik o shpellar kriminel se cmende nje popull.

 7. I paknaquri says:

  Ky duhet cuar ne cmendi,ka rrjedhur fare

 8. Faro says:

  Sa bajat je bere o Sali! Te besuam, shpresuam. Te mbeshtetem me shpirt, dhe ty tu dha mundesia te beheshe figure historike per kete popull. Por ti i shkelmove te gjitha. Sot pas shum mekatesh, pretendon te te besojme.
  JO.
  Mundesise se rralle qe t’u dha per te mbetur njeri i madh, i re vete me shkelm.

 9. pjeter says:

  sinqerisht o sale, jam mundur per shume kohe te ngre per ty, dy gishtat, por fizikisht e kam te pamundur, nuk e di pse po nuk arrij ti ngre te dy gishtat, ne fakte me vjen natyral, me ngrihet vetm nje ai,gishti i mesit, me ke bere me nje handikap o sali efendi.

 10. Demostruesi says:

  Me te keqijat qe i ke bere ketij vendi dbr vazhdon te jesh ne politike dhe nuk ke vrare veten

 11. Zvarre_Berishen says:

  Ti do plumbin ne goje mor krokodil. Zvarre e morrem bustin e Enverit, po ishte bust, ndersa ty do te te marrim per se gjalli. Une do jem i pari qe do te shurroj ne fytyre. O kufome

 12. Ivan i madh says:

  Temene kete plere ta kesh perpara edhe te mos kesh nderment ta vrasesh e vret se ai para fytyre tallet e te nxjer gjuhen duke te perqeshur. Pasi ka vrare, zdhukur, prere dhe tradhetuar popullin shqipetar po dhe kombin te del para dhe te tregohet i virgjer ku si ka mbetur vend pa u perdhunur.ky e ka hak ti behet ajo qe thote shpreja popullore qe TE REMBESH NJE DRU E TI FUTESH KU TE DHEMBE E KU TE DJEK. Po kush tja beje Rame karieristi qe pret me b….zgidhur Like kanceriozin qe dredh b.. kush paguan dhe i jep me shume teren e pushtet per te vjedhur. Dhe kete ja garanton si Rama dhe Lulushi qe se kane per gje qe per frone te japin gjithecka vetem pusht-tetin dhe fronin mos ja marin.

 13. Peço says:

  Gjynah, ka mbaruar me të tëra! Kështu është kur nuk rri me nder në vëndin që mosha ta kërkon, por merresh me punë që për moshën e tij kanë vdekur. Dhe thotë vetëm budallallëqe, dreqi e mori, se s’ka çfarë thotë më.

 14. luli says:

  PROVOJE kte rradh o kurv serbe , po nuk perfundove si kadafi , bashk me ate suit injorantesh dhe antishqiptaresh , nuk te shpeton me amerika por esht ajo qe do ta bej gropen e para , legen i degjenerum.

 15. Ali pazari says:

  Nje dy tre Sala ben kafe kukuxa?! Shko mor idiot kongjenital ,dukesh qe ne foto bashke me ate, qe ka arren ne goje,qe nje dite do ti thyhet brenda.

 16. tironsi says:

  E kemi par shqiperin si esht katandis me ty. Rruga e drejt me bo te kunderten e asaj qe thuj ti

 17. santiago says:

  i ka hyre frika pidhit te sheqeres, djalit te Karaxhixhit po i vjen fundi

 18. TRAPI says:

  O SALI TE KA ARDHUR KOHA T JA KEPUSESH TI VETES…

 19. Stavri says:

  Vini re me vemendje fjalorin e Vicidolit. Njerezit perdorin ne pergjithesi fjalet qe i mundojne shpirtin dhe i pushtojne mendjen.
  Monstra e Vicidolit eshte duke menduar te gjithe skenaret e mundshem kur te bjere ne dore te drejtesise, deri ne vetevrasje.
  Futja vetes Salih. S’ka me kthim mbrapa. Je i vdekur. S te pjerdh me njeri. Keshtu e ka politika. Tani eshte rradha jote. Behu burre dhe futja vetes dhe vdis si trimat pa kallezuar “miqte” e tu te fuqishem.

 20. landa says:

  Sali e teprove shume me kete vend!Qe te mbetet histori hajde puth njehere ketu prapanicen o Sali Protopapa! Ha ha ha …

 21. landa says:

  Sali e teprove me kete popull ,pse nuk te mjaftuan gjemat qe ke bere deri tani! Qe te ngelet histori hajde puth ketu o Sali Protopapa!Zoti te punofte te zezat e ullirit o qen!

 22. beni says:

  hahaha krimineli po lufton per voten e lire…kryekusari dhe themeluesi i vjedhjes se votave po öufton per voten e lire haha.

 23. A says:

  akoma gjalle ky matuf…ky do flas per karrike ,kur vet ka 25 vite dhe sic ka deklaruar vetem kur ti marre zoti shpirtin do largohet prej saj…ky tip do sjelle repobliken e re ..ha ha ..thua I beson kushe?..pervec tru shplareve?…

 24. ariff says:

  … gjalle akoma qenka kufoma levizese ????????????

 25. TOMORI says:

  Po kush ta var qillon ty more i cmendur. Ti duhet te ishe ne burk me koh, por te kan mbrojtur zagaret qe emerove neper vendet kyce te drejtesis, qe me padrejtesit dhe koorupsjonin te la pa futur brenda ty, por mori me qaf nje popull te ter, duke ber padrejtesi dhe duke e rjepur.

 26. shqiptar says:

  Ik e shko ndro panolinin o Sali se u pshure duke u shtrenguar .
  Sa per Edin i rr..fsh tra..in po shiko Zenin se po i vjen ora me u fut ne burg.

 27. Tironsi says:

  Sa mire e ben autobiografine e vetes, mundohet te fshihet si struci duke zevendesura emrin e tij me te Edi Rames.

 28. LORA says:

  ,,,,lajm I mire,i paska dhene karar,,,,te vrase veten ne te “dy” temthat .
  Kjo do te thote se Vettingu ia mbrriti,ne krye te cadres se krimit e turpit pa limit.

 29. ola says:

  Shko voto vetingun mor kriminel, po te ka hyre frika ne palce me nje mal krime qe ke bere ti dhe bashkepuntoret e tu .He behu njehere burre prej verteti dhe dil zbato ligjet dhe detyrimet qe ke per to mos rri ne cader si miu prapa poces.

 30. xy says:

  Lere Ramen se e don populli ore kryekriminel,por thuaj ku do ti lesh femijet me gjithe keto vrasje qe ke bere dhe gjithe keto hasmeri qe ke hapur more i cmendur,qe cmende edhe familjen tende.Nuk ke ku shkon, te ka ardhur fundi Bishe

 31. Atdheu says:

  Nje gje te kene te qarte shqiptaret se pa u largua ky maskara nga faqja e dheut, shqiperia nuk ka per te bere hajer.E ka marre si mision ky kete qe kur u angazhua ne politike.Deri tani ja ka arritur, ta shohim tani e mbrapa shprosojme ishalla…. po e thyen qafen do zoti se te tjeret me duket spo i beken gje.

 32. tomsojeri says:

  Akoma gjall je r legen

  1. Lugati says:

   po ca yp xhixhi..ene sot ke dal tu fol o gore se ma lodhe..flet ti mer plak shkerdhate se e di qe kto baxhellat e ripjelljes nuk te prekin..sepse jane pjella jote din me bo vetem gam gam si me vetingun..mjere ne shqiptaret mdore kujt kena ra si majtas si djathtas po mren e kena…ene e bukra osht se shkrujm per dite si kara..ene se e kena mor vesh qe hani e dhisni me i ven…baje shkruj ne sikur me qene puntoret e temes ..si ca ktu..mir e ka ky miku ktu siper po u lodh hic..i fut i yp xhixhi te shkurten fare e o mrregull..ne shkenctaret e karit baje shkruj..athy na e fut njeri npordhe…hahahahaha

 33. kodra pas bregut says:

  Jo .
  Pavarsisht moshes Sali Berisha kerkon nje vdekje model :
  Ta varesh si Berrat me koke poshte dhe ti fillosh Rjepjen per se gjalli nga kembet dhe mbas cdo rjepje ti futesh Kripe me mish dhe te vazhdish kete pune derisa ti dale Shpirti .
  E gjithe kjo pune duhet te behet ne nje Tunel nentokesir dhe te mos ndalohet rjepja pavarsisht ulerimave te Bishes me te madhe Shqiptare mdonjehere .
  Ne fund kjo video te hidhet ne You Tube.
  Vetem keshtu shkon haku tek i Zoti te pakten 10 % z

 34. Nela says:

  VETINGU PO I ÇMEND,!
  SI KEMI PARË KURRË KËSHTU!
  ME SA DUKET KANË SHUMË KUSURE.!
  DO SHKOJNË NË HALE TË GOMERËVE,TË GJITHË.!
  RROFSHIN 🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺👍🏻👍🏻

 35. Treviso says:

  Ne jemi ngopur me mashtrimet e kryekriminelit Berisha. Kete rradhe do ishte bere i besueshem po te kishte votuar vetingun. Dhe pse e çoi ne humnere vendin gjate qeverisjes se tije kerkon dhe autostrada nga kjo qeveri. Autostradat pa leke vetem kryekrimineli Sali Berisha i ben.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *