VIDEO-FOTOT/ Rriten tensionet, Rusia dërgon trupa ushtarake në kufi me Korenë e Veriut

Vladimir Putin po dërgon trupa dhe pajisje ushtarake në kufirin e Rusisë me Korenë e Veriut pasi ekziston mundësia se SHBA është duke u përgatitur për të sulmuar Kim Jong Un.

Presidenti rus ka frikë se nëse homologu i tij amerikan, Donald Trump, do të nisë aksion ushtarak kundër Phenianit, nga ky sulm do të nisë një eksod i madh refugjatësh nga Korea e Veriut në drejtim të Rusisë.

Në këtë video tregohen pamjet se si Putini po përforcon kufirin me Korenë e Veriut duke vendosur atje trupat dhe pajisje ushtarake. Videoja tregon trenat që traspotojnë  tanke.

Gjithashtu dhe Kina ka dërgur 150 mijë trupa ushtarake në kufirim me Korenë e Veriut.

 

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/3F68526600000578-4427812-image-a-20_1492670902388-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/3F68526600000578-4427812-image-a-20_1492670902388-1.jpg","attachment_id":"670281"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/3F68524F00000578-4427812-image-m-25_1492671628095-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/3F68524F00000578-4427812-image-m-25_1492671628095-1.jpg","attachment_id":"670279"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/3F68528E00000578-0-image-m-34_1492683068348-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/3F68528E00000578-0-image-m-34_1492683068348.jpg","attachment_id":"670280"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/3F6936B100000578-4427812-image-a-27_1492676114801-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/3F6936B100000578-4427812-image-a-27_1492676114801.jpg","attachment_id":"670169"}]

1 komente në “VIDEO-FOTOT/ Rriten tensionet, Rusia dërgon trupa ushtarake në kufi me Korenë e Veriut”

  1. albaniafirst says:

    Ke do ta persheshin keq kete xhuxhin e Korese. Jane mbledhur tre me te medhejte ne te tera anet e Korese dhe do ta shqyejne si peshkaqenet prene. Trashaluqi I Korese e di edhe vete qe me rrangallat qe ka, nuk tremb dot as sorrat dhe jo me Amerikanet apo ca me keq ruset.
    Mburrjet e tij me kujtojne Enverin tone qe do … ti rruante bythen revizionisteve dhe kapitalisteve te te gjithe botes … me bunkered qe na I mbolli ne te tere vendin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *