Ben Blushi paralajmëron “21 janarin demokrat”

Duke analizuar formën, stilin dhe frymën e protestave të opozitës, kreu i LIBRA-s, Ben Blushi ka paralajmëruar dhe ndodhjen e një “21 janari demokrat”.

“Nuk e di si e kur, por mund të ndodhë”, tha ish-deputeti socialist në Opinion-in e së enjtes.

Komentet e tij u bënë ndërsa bëri një qasje krahasuese mes llojit të reagimit të opozitës së djeshme, ku bënte pjesë dhe ai, dhe kësaj të sotmes.

Duke qenë kritik ndaj formave të opozitës së Ramës, Blushi tha se të njëjtat po përdor sot dhe Basha.

“Bojkot parlamenti ata, bojkot parlamenti këta; çadër ata, çadër këta, ata nuk votonin tre ligjet, këta nuk votojnë Vettingun; dhe tashmë prite kur të ndodhë dhe një 21 janar”, komentoi Blushi.

Opozita ka paralajmëruar një protestë të përshkallëzuar në Kavajë, pikërisht ditën e zgjedhjeve më 7 maj, dhe kjo është parë si një tentativë destabilizuese.

Gjithashtu opozita ka vendosur të përshkallëzojë tensionet, pasi ka vendosur që ditën e hënë të bllokojë rrugët dhe qarkullimin në gjithë vendin.

REMOTE_ADDR:[]

5 komente në “Ben Blushi paralajmëron “21 janarin demokrat””

 1. Maloku says:

  Sa politikan largpames qe je mor Blush Beni, e me keto budallalleqet tuaja ti kekon te hysh ne politike, Nuk e kuptoj si te kuptojne kur nuk kuptohet , kuptimi i kuptuar nga kuptimi i politikes sipas teje.

 2. LORA says:

  Vuvuzela-kasander,ne sherbim permanent te nevojtareve arixhinj te cadres ,po lut vrasje njerzish.
  Monster e taborrit antishqiptar te nano-kurvave,,,duket se ty te djegerka Vetting-u me shume se nahijes dhjeramane.
  Kam qene me kohe e bindur se je kusar ekzemplar I parave e pasurive publike;tash edhe qe je antishqiptar I perbetuar. Ferri mos t’u ndafte.

 3. beni says:

  IK MOR PIS I DREQIT…OPOZITA E RAMES LUFTOI PER NCESHTJE TE DREJTA DHENKISHTE GJITHE POPULLIN ME VETE, OR KATRAN QE NXI^N CDO GJE, NDERSA KETO TE SOTMIT JANE NJE TUFE ME TEBKORRUPTUAR, VRASES E HAJDUTE QE KERKOJNE TE HEDHIN PERSERI NE KURRIZ SHQIPTAREVE KAOSI VETEM E VETENM QE TE SHPETOJNE BYTHEN E TYRE NGA BURGU DHE TE RUAJNE PASURITE E VJEDHURA QE SHUME SHPEJT DO TI DOREZOJNE. KESHTU FLITET OR PIS GENJESHTAR…DHE MOS U SHQETESO FARE SE TY AS TE BPYET ASTE PJEDH NJERI.

 4. kombi says:

  Poljcia duhet td ordgatise gazin lotesjelles dhe makinat me jje , per maskardnjte qe duan te mbronne YBetishen , nuk ka tklerance .
  Zhdhkjnj atk kkkepalaret nga protesta e kote .

 5. atiff says:

  Ky gërneta eshte bëre si tellalli ne filmin Koncert ne vitin 36 .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *