Blushi kërkon bashkëpunimin e Bashës: Me vjen mirë që PD ndryshoi mendim, të na japë firmat

Lideri i partisë LIBRA Ben Blushi,  ka ftuar kreun e PD-së Lulzim Basha që të bashkëpunojë me të për të vendosur mbi fatin e presidentit të ri të vendit.

Ai i bën thirrje Bashës që t’ia japë firmat për të zgjedhur president nga populli.

Përmes një poztimi në rrjetin social Facebook, Blushi ka përshëndetur vendimin e liderit të opozitës, edhe pse e konsideroi të vonuar.

Blushi shprehet se është ndjerë mirë që Partia Demokratike ka ndryshuar mendim.

Statusi i plotë

PRESIDENTI DHE PARLAMENTI TE ZGJIDHEN NGA POPULLI NE NJE DITE

Lulzim Basha ka pranuar sot që Presidenti duhet të zgjidhet nga populli.

Ne qershor bashkë me Moza Hafizin, Arta Daden, Dashamir Shehin,Vangjel Dulen, Agron Dukën, Luljeta Arapin, Nard Ndokën,Tahir Muhedinin dhe Eduart Selamin kemi depozituar ne kuvend një amendament kushtetues për të ndryshuar mënyrën e zgjedhjes së Presidentit.

Partia Demokratike nuk pranoi ta mbështeste njëlloj si Rilindja dhe LSI. Amendamenti kërkonte 28 firma dhe nuk u fut ne votim.

Me vjen mirë që PD ndryshoi mendim dhe e ftoj të na japë firmat e duhura për të shkuar në zgjedhje parlamentare dhe presidenciale njëkohësisht në te njëjtën ditë qoftë 18 qershor apo kurdo.

Populli le të zgjedhë!

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *