FOTOT/ Muri në kufirin e SHBA-së me Meksikën, John Kelly: Puna për ndërtimin e tij fillon këtë verë

Sekretari i Shtetit për Sigurinë e Brendshme të Amerikës , John Kelly deklaroi dje se puna për ndërtimin e murit përgjatë kufirit që ndan SHBA-në me Meksikën mund të fillojë këtë verë.

“Mendoj se nga fund i pranverës, fillimi i verës do të kemi skicat e para dhe më pas do t’i futemi punës [ër ndërtimin e murit përgjatë kufirit me Meksikën. Nuk mund të bëjmë gjithçka brenda një mbasditeje…, por do të fillojmë sa më shpejt”, tha Kelly për Fox News.

Më tej John Kelly shtoi se për projetin e ndërtimit të  murit kanë shprehur interes rreth 100 kompani.

 

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/muri-me-meksiken-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/muri-me-meksiken.jpg","attachment_id":"670762"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/muri_1485454302-3524198-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/muri_1485454302-3524198.jpg","attachment_id":"670761"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/muri-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/muri.jpg","attachment_id":"670760"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/muri-meksik-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/muri-meksik.jpg","attachment_id":"670759"}]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *