Llalla sulmon policinë: Nuk na lejojnë të jemi edhe ne, kur asgjesohet droga e kapur

Ministri i Drejtësisë, Petrit Vasili dhe prokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llalla, deklaruan se trafikimi i lëndëve narkotike mbetet një problem për vendin tonë.

“Trafikimi i lëndëve narkotike është problem tepër shqetësues. Vijojmë të kemi kontakte me institucionet e tjera përgjegjëse, por rezultatet e zbulimit të autorëve të kësaj vepre penale, vazhdon të jetë e ulët”, tha Llalla.

“Edhe mënyra e administrimit të provave materiale mbetet shqetësim. Ka mospërfshirje të prokurorëve në mënyrën se si sekuestrohen e asgjësohen lëndët narkotike. Droga e sekuestruar nuk po asgjësohet sipas ligjit”, shtoi kryeprokurori.

Ndërsa ministri Vasili tha: “Qeveria duhet të jetë e pakursyer për fondet që vë në dispozicion për hetimin e trafikut të lëndëve narkotike. Duhet ashpërsuar politika penale për grupet e strukturuara kriminale që trafikojnë kanabis”.

REMOTE_ADDR:[]

8 komente në “Llalla sulmon policinë: Nuk na lejojnë të jemi edhe ne, kur asgjesohet droga e kapur”

 1. asd says:

  Prokuroria eshte me lart se sa policia ne hierarkine e funksionimit te organeve te “dhunes” se nje shteti. Ne se nuk ju lejojne, duhet tu imponoheni. Nese keni dyshime, hapni hetim. Askush nuk mund tju ndaloje.

 2. FATMIR says:

  Llalla sulmon qeverine nen hijen e LSI ….I thone kesaj.

 3. altin says:

  Nuk ja vlen te harxhosh kohe per kete prekuror . Eshte fatkeqesi kombetare……….. .

  1. LORA says:

   Per mua,llalleria eshte shteti paralel,antishqiptar,i dr.mortjes.
   Pergezime Policise se Shtetit te shqiptareve.

 4. Kola says:

  Llalla u kujtua tani qe i tha saliu qe te vura aty po me dole me katunar se katunari😀😀😀

 5. spatrtaku says:

  Po more Adriatik po! Ke te drejte t’i sherbesh Saliut ti,se ai te vuri ne ate vend pune.Saliu dhe Basha,akuzojne Edi Ramen me akuza imagjinare,kurse Saliu dhe Basha qe kane bere krime te medha,e qe dihen,njihen nga i gjithe populli,te regjistruara e te filmuara,nuk po bene asgje,dhe po hesht.Ata ti t’i kishe vene ne pranga,duke kryer keshtu nje detyre te madhe dhe kishe fituar besimin te populli.Por populli shpreson akoma qe edhe me keto qe vazhdon te beje Berisha dhe Basha,nje dite do te vihet drejtesia ne vend.

 6. kombi says:

  Perse nuk eshte treguar Llalla kaq aktiv me Lazaratin e Berishes ????

 7. 17nentori says:

  keyeprokurori dashka te beje punen e policit dhe harron te beje punen e vet!!!!
  mendo kryeprokuror qe do te jete rambo ne aksionet e policise … hajde lesh hajde!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *