Lulzim Basha: Nuk po luftoj vetëm të përmirësoj Shqipërinë, por dhe për fatin e Europës dhe Amerikës

Lulzim Basha thotë se protesta e PD-së, bëhet edhe për Europën dhe Amerikën.

Beteja jonë për zgjedhje të lira, për demokraci të vërtetë dhe për një Shqipëri të lirë nga droga dhe krimi, nuk është vetëm për fatin e shqiptarëve dhe të ardhmen e Shqipërisë. Kjo është betejë edhe për Europën, edhe për Amerikën, sepse është betejë për vlerat e përbashkëta dhe për sigurinë e përbashkët.

Një Shqipëri e sigurtë, kontribuon për një Europë të sigurtë. Një Shqipëri demokratike dhe e fortë kontribuon në partneritetin strategjik dhe sigurinë euroatlantike. Ndërsa një Shqipëri që ka humbur kontrollin e territorit dhe të kufijve, me një qeverisje të kapur nga krimi sjell pasiguri për Europën dhe kthehet në konsumator të partneritetit strategjik me Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Liria, demokracia dhe mirëqeverisja janë të vetmet garanci për stabilitetin, sigurinë dhe mirëqenien, për sot dhe për nesër”, thotë Basha.

Mirë që është ai, që mendon për Europën dhe Amerikën!

REMOTE_ADDR:[]

26 komente në “Lulzim Basha: Nuk po luftoj vetëm të përmirësoj Shqipërinë, por dhe për fatin e Europës dhe Amerikës”

 1. beni says:

  o ty te hengert mortja ,,,, o lolo

 2. Populli says:

  Bo bo bo ky eshte idjot ore

 3. Ali Kasemi says:

  Ky ka rrjedhur fare. Ai nuk ka pse te luftoje per Ameriken dhe Evropen ne terrenin Shqiptar. Ai mjaft qe te degjoje se cfare Amerika dhe Evropa kerkojne qe ai te bej. I bie sikur ai e di me mire se cfare eshte e mire dhe cfare jo per Perendimin. Sic duket Zoti I mori mendjen qe ti marri pasurine…

 4. siciliani says:

  Ore po ky paska shkare fare!!!!! Po ngeli Demokracia Amerikane per kete genjeshtar te lindur mjere njerezimi!!!!

 5. wow says:

  Ha ha ha , po ligjeron si gjeli ne maje te plehut,

 6. asd says:

  Po sikur me gjithe mend, Tramp ta therrase ate dhe ekipin e tij te jashtezakonshem te cadres; Mediu, Nard Ndoka, Nik Aleanca e Birishaaaa. Ne vend qe te ndertojne murin, vijne keta… dhe hapin cadren.

 7. "horri i bulevardit" says:

  Une mendoj se luli duhet te nje cadere, ne Washington dhe te bllokoje nga ora 11 deri ne 13, rruget ne SHBA, qe ta mare vesh edhe Trumf, se cjane ne gjendje te bejne ushtaret e republikes se re, qe kerkon lulja e salehut.

 8. capi dhia says:

  Po c’ eshte Enveri
  Perpara Bashes
  Si puna e bishtit
  Te sopates

  Keta jane burra
  Per Atdhe
  Derisa ta vdesin
  Me kembe i ke.
  …………..
  ……….. .

 9. Andi says:

  O idiot, te pakten mos fol kit

 10. boom says:

  O palle po per fatin e Antarktides do luftosh ndopak?

 11. lulaqi says:

  Kuc or dreq.Ore lidheni qenin.Apo nuk dashkeni mysafire fare kjo shtepia juaj…

 12. Ann says:

  Hahahaha,komplet Koqe kanari….hahahaha

 13. Ann says:

  Hahahahahahahahahahahaha

 14. Perla e radhes says:

  Perla e radhes,pas perles, republika e re.
  Eshte turrllosur keq.Nuk dine nga tja mbaje.

 15. Abc says:

  Ahaahhhhaaaahahahhhaaaahahhhaaaahahahhhahaaaahahhhhaaaahahahhaaahhhaaa!!!
  Oh, c’u gajasem!!!
  😂😂😂😂😂
  🤔🤔🤔🤔🤔
  Tani po na vjen per te qare sesi rrezikon te katandiset ai vend e bota matane!

 16. Kosta Dhembeli says:

  Është edhe për Zelandën. ..

 17. Trylylyja says:

  TRYLYLYJA
  PIKA QË S’TË BIE TY, DHE FANATIKËVE QË TË
  NDJEKIN SYMBYLLURAZI,!
  👎👎👎👎👎👎🐟🐟🐟🐟👎😂👎😂😂

 18. L leshi says:

  Ky paska ik per lesh, lum ata qe i vene nga pas se dhe ata te rrjedhur si ky do jene……

 19. Besoj says:

  Kur nuk vliste Basha ne PD, thoshin se ka frike nga Saliu, dhe kur i dhane leje e moren vesh sa i paafte eshte. Ai vuan nga deliri i madheshtise. Shume qesharak po behet ne popullin ky bicimsez.

 20. ALBAN DEGA says:

  From: Alban Dega
  Date: May 19, 2016 at 8:48:13 AM EDT

  Opinione

  CFARE I DINI SHQIPTARET O JU KRYE-KRIMINELET E SHQIPERISE !?

  – Gomare Hasi si Flamur Noka, lope Hollande si Lulezim Bashiqi, apo Feld- Mareshalle te UDB-es SE Beogradit si Sali Berisha… !

  – Partia shtet, Njeriu shtet apo Sovraniteti
  i Sovranit…. “Ne populli, Me popullin , Per
  Popullin” ?

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Jeni te kapur ne flagrance nga kamerat dhe syte, nga mendja dhe shpirti i sakatuar i nje populli te tere
  1-duke vjedhur 500 e ca milione te Autostrades se Kombit…
  A e dine Shqiptaret se kane paguar nga gati 100 milione dollare ne vit vetem per interesin stratosferik 12 per qind te kredise tregtare pasi FMN dhe Banka Boterore nuk pranuan te jepnin kredi me interes te ulet nen 4 per qind!?Sipas eksperteve te tyre, kostoja e saj ishte teper e larte dhe e fryre per shkak te kusarise dhe korrupsionit Berisha- Basha e co? Vetem interes! Kusari e trefishte!!!
  2 – duke hedhur ne ere e masakruar 26, duke plagosur qindra gerdecare te pafajshem perfshi edhe foshnja ne bark te nenes e pleq ne buze te varrit !?
  A e dini se ky ” aksident teknologjik” i Gjin Gjoneve e Saliqeve shqiptare klasifikohet si Krim Kunder Njerezimit ?!
  3- duke ekzekutuar pa vendim gjyqi kater, duke plagosur dhjetra e duke torturuar qindra protestues te pafajshem shqiptare me 21 janar 2011, ne Bulevardin ” Deshmoret e Kombit” ku nuk kishte ekzekutuar as nazifashizmi e as komunizmi Shqiptar?!
  Krime kunder njerezimit dhe Konventes Nderkombetare te Gjeneves kunder Tortures te kapura me ze e figure nga deshmitaret me te padiskutueshem, nga kamerat e medias se lire e te pavarur shqiptare e nderkombetare!!
  4- duke fshire rregjistrimet e kamerave dhe serverin e brendshem te Kryeministrise qe u zbuluan nga maja e hetimit boteror syshqiponjat e FBI- se amerikane!
  5- duke kryer grusht shteti te mirefillte institucional me fyerje prej rrugaci Vicidoli Presidentin Bamir Topi dhe Kryeprokuroren e Republikes se Shqiperise Ina Rama per te penguar hetimet dhe per te fshehe krimin makaber ne flagrance atehere!
  6- duke perseritur grusht shtetin institucional safi vetem nje jave me pare kur me urdher te Mareshalit te UDB-se serbe dhe RIA-s – Agjencise Ruse te Informacionit,pjelle e kucedres sovjetike KGB te Putinit, Presidenti i PDSH-se Nishani, kreu i SHISH-it Ajazi dhe Kryeprokurori Adriatik Palla komplotuan kunder Kryeministrit, Kuvendit dhe Qeverise se nje milione votave!?
  7- duke mbrojtur nje Agjent te Milloshevicit dhe UDB- se serbe te kapur ne flagrance me dokumente me pohimin e nenshkrimin e vet si ish- ministri I Brendshem e deputeti i sotem i Sali Berishes, si korrieri i tij me ” Stanishicin, dajen e Damir Fazlicit, dhe vete Sllobodan Milloshevicit, qe e katapultuan ate ne krye te Shqiperise edhe me ndihmen e makartistit William Rajerson”, sipas fjaleve te ish- Presidentit te ndjere Ramiz Alia gjate vizites se tij te fundit ketu ne SHBA.
  Flamur Noka eshte korrieri i Sali Berishes me UDB-en Serbe, por edhe me Podesten qe krahas PD-se lobon edhe per Beogradin!
  Jo pse Sales i ha Palla per nje hajvan si Muli por sepse ky di me shume se sa duhet per Berishen!
  Si eshte e mundur qe krye-kriminelet e Shqiperise Sali Berisha, Lulezim Basha, Flamur Noka, Fatmir Mediu, Arben Imami, Genc Pollo Kuqalashi na bejne jo vetem krye- telallin por edhe krye-prokurorin, krye- gjykatesin … e dekriminalizimit ne Shqiperi?
  Cka e dini shqiptaret more krye- kriminela te Shqiperise!?
  Gomare si Flamur Noka, lope hollandeze si Lulezim Basha apo Feld- Mareshalle te UDB- Serbe e Beogradit si Sali Berisha!?
  Dorezojuni vullnetarisht Drejtesise para Reformes sepse perfitoni uljen me nje te treten e denimit!
  Keta socialistet e Rames dhe Metes kushedi se c’kane “kurdisur” me Obamen, Bidenin, me e Drejtesine dhe FBI-ne amerikane me Ambassadorin Lu …. qe dine me shume per ju se ju per vete!
  Mos harroni se Zoti Lu vetem kulturen dhe durimin qe ia keni sosur e ka kinez!
  Por shpirtin,betimin dhe misionin e ka 24 karat amerikan… Edhe kur jane mbrapsht si ne Irak apo Libi, ata e cojne misionin deri ne fund!
  E Reforma ne Drejtesi qe ata kane nise eshte po aq e bekuar sa edhe nderhyrja per Lirine e Pavaresine e Kosoves.
  Ajo do ti sjelle jo vetem shtetin, por edhe sovranitetin shtetit Shqiptar. Nuk mund te kemi asnjerin as tjetrin sa te kemi ligj mbi ligjin impunitetin dhe Saliqin!
  Si Obama edhe Biden, edhe Kongresi edhe ambasadori Lu Jane betuar me dore tek Zoti e Kushtetuta amerikane!
  Ne kapakun e saj shkruhet ” Ne populli, me popullin, per popullin…!
  De jure pak a shume thote ashtu edhe ajo e Shqiperise!
  De facto ajo eshte kthyer ne ” Ne Saliu, me Saliun, per Saliun…l”
  Nga Kushtetuta e Partise- Shtet per 45 vjet eshte kthyer ne Kushtetuten e Njeriut- Shtet mbi Shtet, Sali Berisha tash e me shume se 25 vjet!
  Populli eshte sovrani, me sovranin e per sovranin” Jo me kusarin e per tiranin!
  A mund te kete sovranitet pa rrenjet e shpirtin e tij sovranin?
  Mos harroni as Zonjen e nderuar Vllahutin! Ajo nuk eshte Dora Bakojanis e Athines!
  Eshte “Dora Hekuri” e BE-se!
  Ua kemi pru ne maje te hundes me keta krye- kriminele makaber qe i kane korruptuar edhe vete fjalet korrupsion e Impunitet me korrupsionin e impunitetin e tyre te tejskajshem!

 21. ALBAN DEGA says:

  A DONI TA BENI EDHE EUROPEN E SHBA_NE GERDEC
  E OTRANTO SIC E BETE SHQIPERINE!?

 22. ALBAN DEGA says:

  A DONI TA BENI EDHE EUROPEN E SHBA-NE GERDEC
  E OTRANTO SIC E BETE SHQIPERINE!?

 23. arturi says:

  Ja me ne fund erdhi shpetimi per USA dhe BE-ne.
  Azia, Afrika dhe Amerika e Jugut duhet te presin caze se nuk i shpetojme te gjithe njeheresh. 😉
  Lulush – Shpetimtari ose ndryshe … Mesia … Merzia … Mezi … 😉

 24. LEDINA says:

  Vetem Enver Hoxha i prishi marredheniet me perendimin dhe e mbajti vendin te izoluar, nuk duam qe kjo te ndodhe per here te dyte! Zoti Basha perpiqet vetem te ruaj rolin e Shqiperise si nje partner i mire strategjik i Europes dhe Amerikes ne menyre qe edhe ne te ecim me te njejtat hapa si gjithe vendet e tjera te zhvilluara dhe menyra e vetme per ta arritur kete eshte Qeveria Teknike dhe zgjedhjet e lira e te ndershme!

 25. pjeter says:

  hahahaaha, ky me te vertet eshte aq i madh sa e ndjekin mizat pas

 26. Fadili, Malesi e Madhe says:

  Ky eshte krejt GOMAR…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *