Lulzim Basha shton kërkesat: Oferta ime, të zgjedhim president nga populli

rama-bashaKreu i PD-së, Lulzim Basha duke iu përgjigjur sot nga çadra e protestës, apelit të kryeministrit Edi Rama për zgjedhjen e presidentit të ri të vendit duke i dhënë ofertën e tij dhe të opozitës.

“Na kanë ftuar këtë javë për punën e presidentit, ne i kemi votat, por hajde ta bëjmë me konsesus, i kemi paret po hajde do blejmë, pse ca do bëjmë do blejmë viç në treg, i kujt është presidenti i Metës, Ramës, Bashës?

Atëherë oferta ime është të zgjedhim president nga populli,”tha Basha.

Sipas Bashës, hap i rëndësishëm në republikën e re është transferimi i pushtetit nga qytetarët.

“Fokusi ynë është beteja për zgjedhjet e reja, por meqë çështja e presidentit po shtrohet meqë doni përfshirjen dhe kontributin tinë për të treguar seriozitetin tonë ju japim një ofertë të vetme, të ndryshojmë kushtetutën ta zgjedhë populli shqiptar,” tha ai

REMOTE_ADDR:[]

4 komente në “Lulzim Basha shton kërkesat: Oferta ime, të zgjedhim president nga populli”

 1. Toku says:

  Mundohem ta kuptoj e ta psikologjis kete njeri po nuk mundem. Ka ndonje psikolog ketu nga komentuesit te na i sqaroj me fjal te thjeshta gjendjen e ketij njeru.

 2. Ballabani brenda cadres says:

  Hyr ne parlament dhe aty argumento e bind deputetet te ndryshojne Kushtetuten.Kushtetuta,nuk ndryshohet nga cadra,por ky eshte koncepti tend per shtetin,o letyre.Kjo eshte ajo,palo “Republike e Re”,qe kerkon te ndertosh ti.Kerkoja popullit me 18 Qershor te te jape voten dhe pastaj ti ,transferoja atij pushtetin.Por ti ke dhene prova se,jo vetem pushtet nuk i jep popullit,por ne se ai kerkon dicka e proteston,ti e vret ate,sic e vrave me 21 Janar…

 3. Ago says:

  Ta spjegoj une:
  Eshte nje Koke bosh qe nuk mund Te gjesh Te dyte.

 4. tom says:

  Ai eshte nje bombevetasgjesuese kurdisur nga te tjere dhe do t’i shkoje deri ne fund, ose deti kur ta cmontojne…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *