Mark Frroku shpallet i pafajshëm për vrasjen në Belgjikë, avokati: E kishim thënë, s’kishte prova

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Mark Frroku është dënuar me 7 vite e 6 muaj burg nga gjykata.

Dënimin ai e ka marrë për fshehje të pasurisë dhe pastrim parash, ndërsa është shpallur i pafajshëm për vrasjen në Belgjikë.

Ai akuzohet se kishte vrarë Aleksandër Markun në vitin 1999, por sot ai është shpallur i pafajshëm për këtë akuzë.

Pas seancës, avokati i tij mbrojtës deklaroi se ishte i pritshëm ky vendim i gjykatës pasi nuk kishte prova. “E kishim thënë, nuk kishte prova për vrasjen,”  u shpreh ai.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “Mark Frroku shpallet i pafajshëm për vrasjen në Belgjikë, avokati: E kishim thënë, s’kishte prova”

  1. Kellira says:

    Pasurine e ka von me pune te ndershme por ngaqe nuk njihte ligjet mire (se eshte pak dobet me Shqipen) ka bo kto gabime.
    Un them t’ja falim.
    Madje t’i pagujm edhe nji burse qe te studioje dhe te bohet i denje per veten dhe per robt e shtepise…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *