PD, Kadilli: Bllokimi i rrugëve të hënën dhe i zgjedhjeve në Kavajë, paqësisht. Po u ndaluam është provokim dhe…

Përshkallëzimi i protestës së opozitës do të nisë nga e hëna kur në orën 11:00 do të bllokohen disa nga akset kryesore kombëtare në vend nga mbështetësit e opozitës.

Gjatë një interviste për Report TV, sekretari për Burimet Njerëzore në PD Fatbardh Kadilli konfirmon se reagimi do të jetë paqësor ndërsa jep edhe detaje për këtë organizim që do të vijojë më tej.

Të gjitha përshkallëzimet do të jenë me mjete paqësore dhe demokratike. Natyrisht që përshkallëzim do të thotë të shkosh nga shkalla e parë për më lart.

Natyrisht që hapat e parë do të jenë paralajmërues për të treguar edhe më tepër se sa e vendosur është kjo opozitë për të arritur qëllimin dhe misionin e saj”, u shpreh Kadilli.

Kadilli thotë se gjithë strukturat po organizohen për protestën që do të pamundësoje mbajtjen e zgjedhjeve në Kavajë. Sipas tij ky proces i pjesshëm është provokim nga kryeministri dhe nuk mund të zhvillohet.

Kadilli apeloi që të mos provokohen protestuesit në Kavajë.

Si do të pamundësohet procesi i votimit me 7 maj në Kavajë?

Me çdo mjet paqësor dhe demokratik.

Nga ana jonë nuk do të ketë dhunë e provokim, por nuk do të pranojmë t’i nënshtrohemi dhunës dhe provokimeve”, tha Kadilli.

Një ditë më parë kreu i PD, Lulzim Basha porositi krerët e degëve për përshkallëzimin e protestës duke nisur nga e hëna me bllokimin në orën 11 të rrugëve kryesore në vend, ndërsa u kërkoi organizim të të gjitha strukturave për protestën e 7 majit në Kavajë ku pretendohet të pamundësohet mbajtja e zgjedhjeve të pjesshme.

REMOTE_ADDR:[]

43 komente në “PD, Kadilli: Bllokimi i rrugëve të hënën dhe i zgjedhjeve në Kavajë, paqësisht. Po u ndaluam është provokim dhe…”

 1. beni says:

  o plere po une dua te kaloj

  1. RRUSPIJA RIPJELLJES says:

   kalo me not nga spillej..ene rri bo pak pushim se po na lodhesh

   1. Zgjohu SHqipo ! says:

    RRuspia E Ripjelles Katunar kavaje je ti !!!! po ju lane ,beni si te doni !
    por ai vend ka zot ore mut Kavaje.do te thyejne kurrizin,e bythen do ta
    hapin more kokrra e injorantit ti edhe familja jote……

   2. Arti says:

    O BENI ,KALO NGA SPILLEJA ,SE DEL TEK SHPIA RIPJEDHJES, BO I VIZITE, MARO PUNE NE MENYR PAQESORE,,SE KY TRAPI DO JETE NEPER AKSET RRUGORE

  2. Vlonjati 12 says:

   I thoni ketij Pinokut qe te mos e kruaj shume se do perfondoj ne burg , se ligji e ka te qarte se diten e votimit nuk ka tubime te
   forcave politike , nuk mund te ushtrosh dhune dhe presion mbi zgjedhesit , nuk mund te grumbullohesh prane qendrave te votimit
   dhe per kete denohesh ( sipas Kodit Zgjedhor ) me gjobe ose me burg nga 1 deri 4 vjet . Ketij me sa duket i kruhet b….dhe le ta provoj se
   do mbetet i kenaqur ( le te marr dhe Lulushin me vete atje ne qyngje se dhe atij ka kohe qe po i kruhet )

 2. jurgen says:

  ore pse me duket sikur kete kreun e opozites e meson Edi Rama si te protestoje. nuk lane gje pa i kopjuar more aman.

  1. Arjani says:

   Ky Rames nuk i vjen as tek bolet. Ky eshte pa kauze kurse Rames i kishin vjedhur bashkine e Tiranes me votato ne kuti te gabuar.

 3. Beli says:

  Bllokimi i rrugëve në Shqipëri të kujton bllokadat serbe të rrugëve e të urave në Kosovë. Nuk është çudi, pasi që duket se edhe skenaristi dhe regjisori i vërtetë shfaqjes së cirkut tragjik të çadrës në Tiranë ndodhet në Beograd.

  1. DYPLLOMSHI says:

   pordhe me rigon

 4. Granit says:

  Ate hunden e shpifur qe ke si te pinokut do ta fusim ne morsete dhe ta kuptosh se cmut buri je ti o kriminel i cadres.

  1. KREATOR says:

   Hunden dhe veshet e shpifur i tregojne prejardhjen e rraces Se ndyre nga ai vjen

 5. Ilir says:

  O idiote te Republikes se “Re”, po protestat jane shkelje te kushtetutes edhe nese jane paqesore.

  1. DYPLLOMSHI says:

   bravo ilir..sic ishte 21 janari antikushtetus ashtu jane dhe kto

 6. ee says:

  policia te qelloje per ti vrare

 7. Niku says:

  Ky Bandill edhe Lul Basha nuk urdherojne dot grate e tyre qe jetojne jashte vendit, Keta te dy vijne ne Shqiperi vetem kur zihen me grate dhe ju mbarojne parate!
  O kohe o moral!

 8. Aleko says:

  Thjesht nje pushke serbe , kete perfaqeon ky basha ..Jo me kot u perzgjodh nga spiuni serb berisha..Ka ardhe koha qe Shqipetaret tu pergjigjen forte ketyre dy krimineleve sa nuk eshte von..

 9. Usa says:

  Kadil, mund te te kape ndonje plumb “qorr” naten duke shkuar ne shtepi dhe te ben hero PD-ja.
  Mos e krruaj bythen me leter zmerile o debil.

 10. Tope says:

  O shoku, po njerezit duhet te kalojne ore …..

 11. Ballabani brenda cadres says:

  Sic duket,ky Kadilli,per te ndaluar policine per te zbatuar ligjin,do te marre ne rrjeshtin e pare te jatin,i cili ka pervojen e skuadres te pushkatimit…”Bravo” te perndjekurit,te cilet i bashkengjiten cadres,drejtuesit e te ciles kane ne kryesine e partise,bijt e atyre qe i kane pushkatuar…

 12. Besoj says:

  Ky eshte organizatori, pra ky duhet arsestuar me te pare pastaj te tjeret qe do te shkelin ligjin. Provoje nje here o Kandill ne shtetein ku jeton familja jote pa ta shohes se si perfundon familjarisht.

 13. Fieri says:

  Veproni,veproni duke bllokuar rruget,se me shume e shtoni urrejtjen e popullit ndaj jush. Populli e di se cila eshte rruga e drejte.ku behet debati .e si duhet bere debati. PO ju tregoni fytyren tuaj te vertet. Nga rruga dolet e rruga u pelqen. ata qe rrine rrugeve quhen Rrugecer. Mire mo ,rrugecer po nderkombetaret nuk i besoni Ju? Po a doni te shkoni ne europe ,o faqezinjer.o turpi i ketij vendi,se bashku me ate psikopatin Kreshnik spahiu……….

  1. RRUSPIJA RIPJELLJES says:

   o fieri ti po doshe me shku mtirone bjeri anej ka elbasoni..ha ene kar atje..ske nevoje me ardhe me honger kar mkavaje..meri dhe kto tjeret mrapa se shum po u qakan…mos u xeni se ka per te gjithe

 14. Teuta says:

  Veproni,veproni duke bllokuar rruget,se me shume e shtoni urrejtjen e popullit ndaj jush. Populli e di se cila eshte rruga e drejte.ku behet debati .e si duhet bere debati. PO ju tregoni fytyren tuaj te vertet. Nga rruga dolet e rruga u pelqen. ata qe rrine rrugeve quhen Rrugecer. Mire mo ,rrugecer po nderkombetaret nuk i besoni Ju? Po a doni te shkoni ne europe ,o faqezinjer.o turpi i ketij vendi,se bashku me ate psikopatin Kreshnik spahiu……….

 15. Drini says:

  Nuk ka bllokim paqesor. Bllokim i rruges eshte dhune dhe ju nuk keni te drejte te bllokoni as nje trotuar jo me nje rruge nacionale, nuk keni t edrejte se rruget jane te te gjitheve jane te gjithe qytetareve.
  Bejini hesapet mire se gjera te tilla nuk ndodhin ne asnje vend te botes.

 16. Ceni nga Bostoni says:

  po si paqesore mor hajvan…te bllokosh rrugen dhe te mos kalojne njerezit eee, po pse paqesore eshte kjo? po cpune kam une qe te ndelem ne rruge dhe te mos kaloj se nje bande si puna juaj kerkojne te marin pushtetin me zor…ore maskerenj dhe hajdute. Po ishalla jep ndonje urdher ai i gjati dhe ju futen me shkopa gome bytheve se dhe ato shkopat e gomes paqesore jane, tju perkedhelin pak ato trute e shkundura dhe te mykura

 17. Fari~hu says:

  popull,mos i nenvleftesoni thirrjet e ketyre,deri me 18 qershor mundesisht mos dilni fare nga shtepia,rruget jane te xanuna,trimat kane dale ne mejdan,me kobure e jatagan,,keta o te vrasin o ta hane.Turp.

 18. Franci says:

  Provoje te vish ne Kavaje per te prish zgjedhjet dhe do ta shikoni se cdo tju punojme.Po e kerkojme dhe nuk po e gjejme ate pederastin Luciano Boci pasi na kane thene qe po leviz neper Kavaje.Cfare do ky trupeshk ne Kavaje,kujdes se do ta fusim koken ne bythe ore hajdut elbasani.

 19. bb says:

  Kakadilli na u bo i gjalle.Ja kishim harru surratin.

 20. Shqiptari Ilirise says:

  Ajde kar me zile ajde!Do prishim zgjedhjet paqesisht -thone.Njesoj sikur ti thuash tjetrit do te vras por paqesisht!Ti po me kundershtove duke u mbrojtur do ta quaj provokim.Keni pare loqe te tille?

  1. Majmuni says:

   Tamom, kar me zile se spo me kujtohej shorehja qe i shkonte me per shtat!!

 21. oni says:

  O idiot po une qe shkoj ne pune nga superstrada e Kavajes si tja bej….. shteti nuk duhet ti lejoje.

 22. Oni says:

  Edhe bllokim dhe paqesor nga ky pafillo po e degjoj…. po pse mos duhet ta bllokosh me tanke. U bete me keq se ai i Korese qe kercenon USA-n

 23. Çami says:

  Ky Kadilli eshte truri rradikal i PD.Eshte i rrezikshem!!!

 24. NjeQytetarOptimist says:

  Duke bllokuar rruget krijon vetem pakenaqesi nga qytetaret.. Arsyeja: Kanabisi !! OK..!?!? Cpune kam une te bllokohem per dicka qe skam lidhje…?? Allahu Ekber Opozite.. Zgjedhjet do behen.. Energji e kote..

 25. sali-lul_bolja says:

  o pis, po ky eshte provokim kundra ligjit. Leri njerezit te votojne.
  ju boni ca te doni. mos i hy tek liria e te tjereve.

 26. Bogonica says:

  Edhe bllokim edhe paqesisht,sikur nuk shkon,te bllokosh ne kete rast do te thote te ndalosh nje veprimtari.Por si mund te behet nje bllokim rruge dhe nje herazi te jete paqsore?Kur dikush bllokon rrugen e nje tjetri,c’duhet te beje ai tjetri te cilit i bllokohet rruga?Dy mundesi ka.1.Ose ai te te cilit i bllokhet rruga rrije ne vend.2.Ose te ece perpara e te caje rrugen me force.Ne kete rast dua te pyes:Cfare do te bejne bllokuesit?Do hapin rrugen?Cfare propozojne bllokuesit e rruges per ata qe u bllokohet rruga?

 27. Trafiku says:

  “Te bllokojme rruget ne menyre paqesore,,,”Kjo eshte njelloj si te perdhunosh paqesisht.

 28. shpresa says:

  Po pse mor qen i terbuar, ç’pune kam une te me presesh rrugen per te shkuar ne spitale ti qe te me bllokosh rrugen me blloqe betoni? Keshtu me ndihmon ti duke me prure vdekjen me shpejt? Dhe ti qe shpejton vdekjen time apo mos sherimin e semundjes, dije se te ka ardhe vdekja per vete se nuk eshte provokim nga mua por nga ti se rrugen se ke tenden apo te babait tende; e kemi bashke dhe une nuk ta pres. Prandaj mos provoko me rrugen se edhe une do te provokoj me vdekjen. Boll te duruam, pa “le te behet kijamet” pas mua.

 29. DASHAMIRESI says:

  Nuk di , pse ky njeri me ngjason kaq shume me B.Gazideden ! Qofte dhe
  vetem kaq , pa shtuar ato qe brockullit , me neveritet .

 30. Drejtesia says:

  Doli sot mbase kaqe kohesh se u arrestua Maliq Kadilli
  Agjenti doganor ne qafe thane per drogen ne kamionin Maqedoni – Itali , nje nga spiunet e sistemit komunist , sekretar i rinise komuniste dhe djali i oficerit te grupit te pushkatimit te Blloshmit dhe shume viktimave te atij sistemi , kujdes se eshte nje neperk e keqe , vaj medet per PD

 31. Majmuni says:

  Ikni e funderrina se e lodhet popullin me batakçilliqet e juaja!! Ça mut proteste do beni ju o te vdekur qe ecni?? Ça kujtoni ju jane shqiptaret, debilat e vitit ’97!!?? O hajvan njeri nuk e kupton qe shqipet kan filluar te hane pyke kurse ju kllufa te perdorur vazhdoni si me pat qene elektorati i viteve ’90.

 32. DRITA says:

  Deklerate e cuditshme e padegjuar ;Bllokim paqesor po u ndaluam eshte provokim ;nenkuptohet se kushedi cdo bejne o zot na ruaj mend e kokes ! Kane qeverisur 8 vjet .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *