Shehu akuza Ramës dhe një kritikë SHBA: Spekulime tendencioze për deklaratëm e DASH. Nuk ka datë…!

Kreu i Departamentit te Shendetesise ne PD, njeheresh ish-minister i Jashtem ne qeverine “Meksi”, Tritan Shehu i quan spekulime tendencioze, interpretimet e kryeministrit Rama lidhur me deklaraten e DASH per vendin tone.

Ne nje postim ne rrjetin social FB, Shehu shkruan se “Ne deklarate i behet thirje Forcave Politike Shqiptare te marin pjese ne zgjedhjet e ardheshme, pa permendur daten “18 Qershor” aty, por te shtuar ne komentet e Z.Rama, vecse nga ai”.

Postimi i Tritan Shehut:

Komentet e Z.Rama per Deklaraten e Departamentit te Shtetit jane spekullative, tendencioze dhe i shmangen zgjidhjes se problemeve tona.

Ne deklarate theksohet qartesisht “mbeshtetja ndaj Shqiperise” edhe per te realizuar reformen ne drejtesi dhe jo mbeshtetja ndaj Qeverisjes, maxhorances, dikujt tjeter, qofte dhe per ndryshimet ne drejtesi kjo.

“Shqiperia” nuk eshte vetem Z.Rama apo PS. PD, si pjese e ” Shqiperise” eshte e involvuar seriozisht per nje Reforme ne Drejtesi, per Drejtesi te Pa Varur e mirepret qartesisht ndihmen e SHBA.

Ne deklarate i behet thirje Forcave Politike Shqiptare te marin pjese ne zgjedhjet e ardheshme, pa permendur daten “18 Qershor” aty, por te shtuar ne komentet e Z.Rama, vecse nga ai.

PD asnjehere nuk ka thene qe do te bojkotoje zgjedhjet, ajo kerkon plotesimin e konditave per te siguruar zgjedhje te lira e te ndershme, pavaresisht dates se tyre, qe nuk permendet edhe ne deklaraten e DASh.

SPEKULLIMET E QELLIMSHME TE Z.RAMA NUK JANE SERIOZE DHE AS PRODUKTIVE.

 

REMOTE_ADDR:[]

4 komente në “Shehu akuza Ramës dhe një kritikë SHBA: Spekulime tendencioze për deklaratëm e DASH. Nuk ka datë…!”

 1. Flamur says:

  Shko more idjot dhe pulat e kane marr vesh se zgjedhjet jane me 18 Qershor.

 2. Sonja says:

  Z.Shehu.!
  E KUPTON QË NA E KENI S’JELL NË MAJË TË HUNDËS ME BUDALLALLËQET E SALIUT,BASHËS,EDHE KËTO TË TUAT TANI.!
  KÊTA KANË PLOTË KUSURE, POR DO ZOTI (si thotë Basha), ZULLUME NGA ATO QË NA KANË PARË SYTË NË KOHËN TUAJ,TË MOS KEMI MË!!
  S’JENI NË RREGULL ME TRUTË E KOKËS.
  POPULLI ,S’JENI JU,!
  PËRFAQËSONI CA TË MJERRË,QË S’PO E KUPTOJNË QË JU LUFTONI PËR VEHTE.,!!!
  8 -VJET S’jU MJAFTUAN PËR REPUBLIKËN E RE TË
  PRESHIT???? TURPP!! 👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎

 3. Ballabani brenda cadres says:

  Vetem nje te fantaksur si ky,Tritani di te “lexoje” mire deklaraten e DASH-it.Po mire o Trit(o)l,per cfare “…zgjedhje te ardheshme…”ben fjale kjo deklarate?Me duket se te ka zene narkoza,sepse kushdo e di se deri tani Nishanlliu juaj,vetem daten 18 Qershor ka dekretuar.Mbase ka per ju ndonjedekret te pashpallur e nuk e di as populli yne e as DASH-i ne Amerike…
  Po kaq ju ka budallallosur ajo palopartija more,doktora e profesora te Saliut.Po a keni ndonje fije dinjiteti ju,apo ja u ka shkulur trute Saliu e tani vertiteni si pordha neper breke e kerkoni te genjeni veten se popullin jo e jo,se e drejta qendroka me ju?
  Gjynah se nuk jeni pak,qe keni shkuar per lesh…

 4. bb says:

  Paska ra kilja preshit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *