Arben Ristani: Ja si do t’i bllokojmë rrugët të hënën!

Deputeti i PD-së, Arben Ristani ka zbardhur planin e opozitës për bllokimin e rrugëve të hënën e 24 prillit, si pjesë e protestës për krijimin e qeverisë teknike.

Gjatë një interviste në emisionin “Oktapod” në Vizion Plus, Ristani ka theksuar se do të jenë njerëzit ata që do të dalin në rrugë dhe nuk do të vendosen blloqe betoni.

Ai tha se protestat do të organizohen në të gjithë vendin.

“Një orë është protesta, 11:00-12:00. Demonstrimet do të fillojnë rreth Milotit, një do të jetë në Lushnje, një kur hyn në tunelin e Elbasanit. Në Tiranë do ketë demonstrime te sheshi “Shqiponja” dhe te “Pallati me Shigjeta”. Nuk do të ketë barriera, por do të ketë njerëz që protestojnë”, u shpreh Ristani.
REMOTE_ADDR:[]

8 komente në “Arben Ristani: Ja si do t’i bllokojmë rrugët të hënën!”

 1. Xhemi says:

  C’te bllokosh ti o ditezi, po ik e futja ndonje dopjo raki, te henen.

 2. r says:

  nga bari doli ky mo ia thot pija se kur eshte esull i iken gjuha ne bark nuk flet dot

 3. r says:

  doli ky mo nga bari jepi tani gri sallat qe te jesh esull per ne drek

 4. RINIA says:

  ristan pijanjeci kush ta futi e ta ngjeshi

 5. LORA says:

  Nje “opozite” te identifikuar,pa ekuivok,kombetarisht dhe nderkombetarisht ,si armike e perbetuar e Vetting-ut dhe udhes se europianizimit te shtetit te shqiptareve ,,,,,i ka mbet nje opsion i vetem;rruga.
  Ne fakt,kete e kane merituar ketu e dy dekada me pare.

 6. Lumi Ottawa says:

  Ligji duhet te veproje ndaj ketyre abuzusve. Nuk mund te mbahet vendi peng me gjate nga kjo bande vrassesish. Ristani te bllokoje shqupin po te doje por shqiperia duhet te jete e lire. Kush j’au jep ketyre kete te drejte? Hajdut, vrases, dhe sherbys te armiqve tane. Ne burg e keni vendin.

 7. oli says:

  Me horra,hajdutedhe vrases si ju cdo gje mund te ndodhe por mos kujtoni se populli harron dhe fal kaq lehte.

 8. Arber Iliri says:

  Doli ky recidivisti se ky eshte perserites si kriminel.Futeni ne burg, se ky nxjer koken vetem kur fillon kaosi eh sigurisht edhe pas nja dy dopjo raki te forte.Imoral ne gjak, bir bushtre.Mos i lejoni te bejne asnje dem rasini ne b urg , nuk kam pare kurre mbeshtetje kaq te hapur nga gjithe bota euroatlantike si kesaj rradhe biles do kenaqen nese vepron ligji mbi keta prishes te rendit dhe qetesise.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *