Basha i bën thirrje Donald Lu-së t’i heqë vizën Ramës dhe i kërkon të shkojë në azil: Ndryshe do të ngrejë zgupthi populli

Në fjalimin e së shtunës në çadrën e PD-së, Lulzim Basha ka kërkuar nga Ambasada amerikane në Tiranë, që t’i heqë vizën kryeministrit Edi Rama.

“I përsërit ambasadorit amerikan kërkesën popullore që ti heqë vizën amerikane Edi Ramës, që është faktuar si shkelës i ligjit amerikan mes donacionit ilegal në fushatën e presidentit Obama.

Nuk ka e nuk mund të ketë dy standarde, dikujt i hiqet viza, e dikush e mban vizën edhe kur kapet me presh në duar.

Përsëris kërkesën publike, hiqi vizën amerikane Edi Ramës”, tha Basha.

Ndërkohë, ai thotë se Rama po përgatitet që të dështojë negociatat me ndërkombëtarët që do të vijnë në Tiranë.

Basha tha se Rama duhet të largohet në azil, ndryshe populli do e ngrejë zgupthi.

“Ai paska vendosur të emërojë opozitë tjetër.

I them të bëjë gati valixhet e të shkojë në azil, para se populli ta ngrejë zgupthi.

Rama ka paralajmëruar qartë dështimin e negociatave të martën e ardhshme.

Ai po e thotë qartë se për pasurinë time nuk i hap rrugë zgjedhjeve të lira e të ndershme.

Pra ka paralajmëruar dështimine negociatave pa mbërritur ndërmjetësit europianë”, tha Basha.

REMOTE_ADDR:[]

33 komente në “Basha i bën thirrje Donald Lu-së t’i heqë vizën Ramës dhe i kërkon të shkojë në azil: Ndryshe do të ngrejë zgupthi populli”

 1. birbo says:

  hahhahahahah e forte kjo…. debil unik…hahahahah…milioner protestues..me falni miliarder..

 2. PLAKU says:

  Cili popull more karafil ,”populli ” i kusareve ,vrasesve dhe shkaterrueseve te Shqiperise ,qe jane rreth dhe ne çader.Ke tru ne koke apo jo ,Ti nuk di se ç’eshte populli ,mos e kruaj shume me kete fjale se populli i vertete do te te vere me nderet ne bige ty dhe Saliut ,se po kalon durimi

  1. Or tej says:

   Or tej lyli zbytha po te ishte per popullin ti as per pastrues banjosh nuk je. Ti je thjesht nje sherbetor i familjes serbe. Pty rrace e dhjere.

  2. Tani says:

   Basha te bej nje referendum sa popull perfaqeson ne te vertete, pastaj te flase ne emrin tone. Se po te jete per popullin qe njoh une, duan ta ngrene Bashen jo vetem zgubthi, po nuk duan tia shohin as surratin ne ekrane. Na i shpifi

 3. Dante Lesko says:

  Bobooo… Paska mbaruar krejt !
  Ky duhet çuar urgjent ne psiqiatri….

 4. Milan says:

  Basha ne boten e cudirave 🙂

  1. arbereshi says:

   Ky injorant duhet fut ne burg dhe mbas burgut 30 vjet internim. Kot nuk i bente Enveri keto paska pas te drejte

 5. EKZEKUTUSI says:

  o Lulic Bashovici..O KRIMINEL I NDYRE:Ti je ai qe kerkon te Fshihesh “Cadrave te Tradhetise”….ti Spiune i Ndyre i Beogradit,Hajduti i Miljonave..Vrasesi i 4-ter Njerezve ne mese te Tiranes..KERKON TE NA SHESESH Mora Poltike..kur ti je Njeri pa Moral…ti je nje Ge njeshtar i Felliqur, qe duke paguar Falangat e tua Kriminale..e LE SHQIPERINE JASHTE EUROPES, per Intersein tende, ..NE LITAR RKIMINEL..lool

 6. kombi says:

  Si nuk foli njehere taman dylberi i Berishes , vetem mashtrime , per interesat e tij .
  VAZHDO DYLBER VAZHDO ,SE FUNDI PO TE VJEN ME DOREN TENDE .

 7. Toku says:

  Hahahahahah eshte shume rend. Halli i madh i ka ren te ziut. Vazhdoj e nuk arrij ta kuptoj e ta psikologjis dot kete njeri. Ka ndonje psikiater ketu nga komentuesit te na i sqaroj me fjal te thjeshta gjendjen psikike te ketij “njeriu”.

 8. jani says:

  O loqeeeeeeeeee.te afroi dita e burgut. Do kenaqen cunat e qelise me ty.

 9. mihali says:

  Lul lesh karroqi,ke shku per lesh,te ka ikur dhe ajo 1% e trurit qe ke patur,o qelbesire.Laj gojen kur te zesh ne goje emrin e Edi Rames.Megjithese ai ka pak faj, qe duron idiotesite qe nxjerr ti nga goja-bythe qe ke dite per dite nga cadra-strofke qe ke ngritur, aq sa na vjen tee thyejme televizorin,o derdimen. Je nje idiot i paperseritshem.

 10. Gim says:

  O lul ti nuk ke popull, p….n e semes ke. Prandaj mbylle llapen dhe po ta mbajti provohe bythen ne votime.

 11. albi says:

  Lylezim Basha o hale , vrases,hajdut ,genjeshtar kronik, kurve njeri qe per te mbrojtur milionat qe ka vjedhur ne shqiperi dhe i ka investuar ne holland eshte gati tia vej flaken shqiperis, se ne te vertet nuk i ha palla per shqipetaret sepse zotria pasi tia vej flaken shqiperis ia mbath te gruaja milionere me paret e sudes dhe vefas e 97 ne holland, ndiej neveri per ca gazetaruc te tipit A.Shkullaku.,A.Bushati,A.Zheji.,B.Fefziu e te tjer matrapaza qe na bombardojn televizionin se Lylezimi i Saliut eshte ndryshe nga boja i viçidolit

 12. befana says:

  nuk kuptoj perse prokuroria nuk vepron ndaj ketij gangsteri hollandez,qe flet ne emer te popullit.Te kujt popull??? hollandez????????

  1. ABC says:

   Nuk e shikon se eshte duke “mbrojtur’ kryeprokurorin kur thote se Amerika vepron me dy standarte per heqjen e vizave? Eshte duke i thene Llalles se eshte duke dale ne krahun e tije. Muabete mafiozesh injorant.

 13. Populli says:

  Ta kemi bëre gati qelinë qen bir qeni.

 14. NjeQytetarOptimist says:

  Ky qeka me ter mend trap zalli.. Kujtova se edhe mund te leshosh ndonje brockull aty ketu por ky qeka: Te puth halla ne 2 faqe…

 15. Majmuni says:

  Lulo nuk je nga ata qe te ngre zgupthi ti plako!! Nuk ke as koqet as zemren dhe as zërin per te fut ksi far tmerresh.
  Ti daje e ke dhi me durt e tua muhabetin. Kater vjet ne opozicion nuk e reformove partine tate po ngele duke bo opozite si ne vitet ’90. Ti plako nuk e kuptove asiher qe elektorati albanez ka ndryshu dhe po ashtu edhe oreksi i tij. Ti vazhdove kater vjet me Ristanët dhe Palokat duke bo gam gam. Qe ti bi shkurt ti Lulo nuk je per ate pune. Prandaj nese e do kete ven e ket popull boju menjane dhe lej ndonje opozite tjeter te meret me Edi Ramen.

 16. ALBAN DEGA says:

  DOREZOJUNI DREJTESISE !

  Jeni te kapur ne flagrance me ze e figure ne krime pa fund duke filluar nga kusaria miliardeshe si Autostrada e Kusarise se Kombit, CEZ-i, Interkonjeksioni me Kosoven, ARMO-ja, Piramidat … e deri tek krime kunder njerezimit si shitja e naftes dhe armeve per Milloshevicin e Arkanjin, ekzekutimi ne tortura dhe zhdukja e kufomes se atdhetarit Remzi Hoxha, urdherat per bombardime te popullsise se Jugut dhe perdorimin kunder saj i napalmit, Gerdeci, ekzekutimi pa vendim gjykate i 4 protestuesve te pafajshem torturimi i qindra te tjereve me 21 janar 2911 !
  Mos vononi dhe sabitoni Reformen ne Drejtesi dhe Vetingun me cadra e thirrje per terror e guerilje … rendono edhe me shume pozitat tuaja kriminale!
  Dorezojuni drejtesise dhe ligjit! Keni lehtesira dhe uljen me 1/3 te mases se denimit!
  Mos ia sosni durimin me teper se kinez popullit shqiptar se do tu fshije nga faqja e dheut dhe do perfundoni me tuba halesh ne bythe me keq se Muhamar Kadafi bashke me babain tend Sapleh Kadafin !

 17. Nandi says:

  Po ceshte ky debil nga na mbini ky idjot mo a e imagjinoni mo ky do jete qe largeqofte kandidati i shqiptareve per kryeminister.E tmerrshme dhe e pa imagjinueshme.

 18. shqip says:

  Qadra . U be si hamasi , ose si hezbolah. Njerez pertej çdo imagjinate. Nuk ka derman. Vetem nxjerrja jashte ligjit mund ta shpetoj vendin. Keta keshtu Jane, me breza e me shekuj. Njerez vandal qe nuk i binden ligjit.

 19. timo says:

  Ky është bërë torollak. Duhet mbyllur në çmendinë.

 20. Po nuk vdiq sali mavria nuk behet shqiperia says:

  O lul jam shqiptar nuk dua te flasesh ne emer tim.Ne qofte se ke byth ,zgjedhjet erdhen ,proveje sa vler ke .

 21. Agron fici says:

  Askushi

  Nuk eshte sherbtor i familjes por i inkriminum deri nfyt.

 22. bb says:

  O Lyl , dy gjona te kan mbet; ose te shkosh te hapesh kartele shendetsore te 5- sa ose te rrish me vize ne Tirane , zgjidh e merr , se burgun dhe vetingun na e vonon Dhalla me Nishanin.

 23. graksi says:

  qesh me te madhe………

 24. Po Po says:

  Edi Rama mut hollandez si ty ben cdo dite.
  Ti nuk ngre dot zgupthi as gruan tende.
  Te shohim cdo thone vete nderkombetaret se kane goje e flasin.

 25. koli says:

  Lulu beji gjimnastike culos se atje ku do vesh duhet ti kesh muskujt mire…

 26. pokeristi says:

  Ooooo,….SUMCE!
  Na mufate.Mos ha mo m….Ka me i thone plaku tironas.

 27. shkelzeni says:

  duket qe Basha ,ska haber nga studimet universitare ,qe gjoja ka bere ne hollande,ai gjithe kohen vertitej si robert cimcakizi,per te gjujt pleq e plaka si zhigolo-kushtu i ka bere leket ,ja kane bere bythken cope….Ai ka qene mender student,sepse po ta degjosh cfare artikulon ne cader, duket me keq ,se ata te univeritetit Vitrina apo Kristali.

 28. undefined says:

  Ti je plere ore o i felliqur

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *