Basha i lëshon Myslimin përfaqësueses së lartë të BE-së: Nipi yt është i lidhur me trafikantët shqiptarë të drogës

Një shkrim i faqes zyrtare të Brukselit, EuReporter, ka tërbuar demokratët.

Kjo, pasi në shkrim thuhej se BE ka frikë nga veprimet e dhunshme që mund të kryejë PD.

Për më tepër, në shkrim thuhej se disa përfaqësues të Parlamentit Europian, po konsiderojnë faktin që zgjedhjet e 18 qershorit, mund të bëhen edhe pa PD-në.

Për këtë arsye, Lulzim Basha, pasi sulmoi personalisht faqen zyrtare të Brukselit, i ka vërsulur kryetarin e PD-së së Lushnjes, Myslim Murrizin, përfaqësueses së lartë të BE-së, Federica Mogherini.

Sipas tij, nipi i Mogherinit ka lidhje me trafikantët e drogës në Shqipëri.

“MIGHERINI mos ke frike per te henen ne Shqiperi, por shih kete BOSIN qe eshte kapur ne ITALI se ka vendosur te flase.

Prit se mos thote ndonje “BROÇKULL” per nipin TEND ose per miqt e tu nga Shqiperia.

Ishalla nuk i mban mend te gjitha Ky shefi i NDRAGETES se pastaj ta shohim se çfare do bilbilosin antare te brigadave ROSSE qe na bejne si murgeshat.

Hiqe friken nga protesta e OPOZITES shoqa sekretare e rinise KOMUNISTE Italiane , bashke me “tufen” e ish sekretareve te rinise Çeke e Gjermano Lindor Koperativiste.

Ju nuk hapet gojen per 45 vjet rregjimin MOSTER te diktatures!!!!

Prisni sa te tregoj emrat ky shefi i droges njehere!!!!!!”, shkruan Murrizi.

REMOTE_ADDR:[]

26 komente në “Basha i lëshon Myslimin përfaqësueses së lartë të BE-së: Nipi yt është i lidhur me trafikantët shqiptarë të drogës”

 1. tori says:

  E shkreta PD. sa poshte ka ra.Mendoj qe do jete ky fundi I P.Demokratike

 2. Moni says:

  Bo, bo, bo…. Lexoni dhe mejehere e kuptoni se fshatari qe shkruan, eshte nga Shenepremtja, Cerme, Lushnje.
  E kuptoni se ky katnar eshte i lumtur qe ka lind ne ate fshat te humbur dhe mjere Mogherini qe ka lind ne Rome.

 3. Kovaç says:

  Basha po promovon stafin e ardhshem te deputeteve.Murrizi e fitoi vendin ne liste.Dhe prit te perfaqsohet qytetaria me njerez te keti niveli.Ne OJQ do perfundoni dhe nje pjese e mire e juaja atje ku po luftoni qe te mos shkoni, ne biruce.

 4. Saranda says:

  Po ky nga I di gjith keto

 5. Drejtësia says:

  Me vrap se na griu lepuri.
  Po ik o murriz o bajge o injorant se na çave trapin.

 6. bb says:

  Shyqyr erdhi ora ti njohe Europa e Amerika keto monstra qe nuk e njohin as fjalen demokraci , e jo me ta ushtrojne ate, e qe mjere ky popull qe i pati per 24 vjet ne politike.

 7. Dajti USA says:

  Po pse me Murrizer,Mzater,Noker,Ndoker,Paloqer,Ristaner, nen udheheqjen e nje Krrici si Lulashi do e bejme Shqiperine,mos e dhente zoti,qe te realizohet ky projekt i shpellarit nga Vicidoli Sali Qenit.

 8. Milan says:

  Moj kasolle ku na mblodhe, ju dueni djegur e MOS tu ngelet nam e nishan o rrac e poshter

 9. Lani says:

  Ne kete rast o myslo thuhet “monster” jo moster. beni kujdes kur flisni se ju degjojme dhe ne populli e nuk ju kuptojme ju “intelektualet” e partise.

 10. Sa te piqen murrizat e myslim anit te shikojn imperialistet e Europes.
  kur mazllemi nga sylzotaj e cizmeve me lluce mer neper goje Mogerinin,eshte te ulurasesh.
  cou enver te ndigjosh cudira se ta kaluan edhe ty.

 11. Mukades Lushnja says:

  Keqadhje per PD e studenteve enderrimtare. Dhimbje per at urguan te pashembullt popullor qe tashme eshte kthyer si nje “kakerdhi” ne duart e Lulit dhe Murrizit te Myslimit. A ju kujtohet ky Morri nga Lushnja qe tek Shkolla e Dakes, i lepihej Osman Stafes dhe Bislim Ahmetajt qe te “dukej pak udheheqes” pe Lushnje. Eshte nga ushnja ky Murrizi, si nje kermill, si nje lepires i b… se Berishes u be dhe deputet dhe tani, pa fatin e madh qe te ishte pak minister, enderron…. Dhe i flet Europes sikur i flet nje Lushnjari qe nuk ka ka zbritur kurre ne Lushnje apo Rrogozhine… Myslim: shko mblidh ndonje koker murrizi kodrave te Rrogoshines, ngjitu lart ndonje kodre per te pare se pertej kodrave ka dhe male, ke dhe qiej ku njeriu ndjen lirine e vertete, jo si ju “zvarraniket” qe mbetet zvarre mbas “Plakut Mere”…. Zvarre qofshi ju lepires e kermille ordinere… Shefaet te qofte Murriz. Do te te cojme ne Parlamentin Europian te zbulosh “grupet armiqesore”…. Vish nje kostum te ri Murriz, dhe fshiji kepucet me pak peshtyme, pastaj shko lepiju
  … LEPIRES I DHJETORIT TE ENDERRAVE. NGELE LEPIRANIK I PESHTIRE…. Germo, germo Murriz, Lepi, Lepi Limke….

  1. Klaus says:

   Lushnjaret e kane mbajt e mbajne dhe do ta mbajne ne maje te prreshit kete bushtren. Po korrier droge e kane pat Beqaret legenin kur ishte shef policie financiare dhe deputet. Korrier droge e ka pat dhe Bakiu i shkrete.

 12. Manti says:

  Pse nuk i drejtohe ish sekretarit te byrose se partise se spitaleve ne kohen e diktatures por ate e njeh si kumandar sot. O Myslym spiuni ke marre persiper qe te besh altopolantin e komunistit sali qe sipas tradites ngreh laqe e piege per te tjeret duke i akuzuar per cilesi qe i ka vete. Kur nuk ka shtet aty mire beni. perpara nje frikacaku si Rama hidhni valle si minjte ju kellira antishtet. Ti sot duhej qe te ishe ne burg perderisa policia denon ata qe i nxjerin bakshishe edhe nje dyqind lekshe. Ti perkundrazi leshove lume fjalesh e fyerjesh monstuoze qe ne çdo vend te globit te ndodhesh te pkte nja tre vjet burg do ti beje se sben. Atje brenda do te zgjidhje pastaj qe te beje prostituten ose te radikalizohesh. Kur te dilje e merr mend vete se si do te ishe ne opinion. Por ligji do te behet e soji e raca juaj qe vodhet e plaçkitet çdo gje do te ndeshkoheni. Te fala komunistit sali.

 13. Prova says:

  Bo bo cfare loqe bure…. pa le drejtues i larte i PD ne Lushnjen, me Kongresin e vet historik…..
  O Zot si ja u hoqe kapistallin ketyre gomerve….
  Ahhhhhh Enver te pacim uraten… i bie qe ti ke ditur shume qe sja u hoqe kapitallin ketyre gomerve per asnje dite.. por i lidhe me dezgina qe te leronin vetem token….

 14. Grand says:

  O lym, ri or rehat! Polici or mil qe tu te fut preshin!
  Fln ps qe i tha lere ate cope idioti!
  Kurse Mogerini mr duket po pregatit nje presh te mad per pd, shoqeru edhe me vetingun! Shif njehere ate daten 29. Ps s’ju shpeton me. Tung.

 15. Erjoni says:

  Nuk habitem me kta te PD jane te gjithe injorante se keshtu i interesojne salehut se i terheq nga hunda. Sa per lymin e ka mare shkollen me fasule. Dmth akoma me injorant.

 16. eli says:

  Cfare bonusi per PS-ne!

 17. tonia says:

  Myslim Bej lule e murrizit.
  Na març ere ne fund te kurrizit!
  Kehtu thote nje kenge e anes tende.
  Ndiqe me kujdes procesin ne Itali se …mund te te vije radha edhe ty te shkosh atje ose ketu.

 18. artur m says:

  Me keta injorante kerkon te qeverise Basha?Ky i drejtohet ministres se jashtme te BE sikur te ishte kultivuese hashashi ne fshatin e tij.Keshtu do te perfaqesoje interesat e shqiptareve ky?

 19. ABC says:

  Mere me mend te qeverisin keta pallat….do jemi shteti “demokrat” me i izoluar.

 20. Jimi says:

  Luljeta ka ndersyer Murron! HaJde Murro hajde! Mire qe eshte qen fusharak, se te ishte nga ata te malit, hajde beji derman.

  1. Tani says:

   Ky ben politik te madbe ne Lushnje.Kujdes nga ky,le qe shikoji Kryetarin bashke me ate Xhivolan..

 21. Alidemsi vjeter says:

  Ne knej ka Tirona kemi pas njonin me emrin Lymi i Tutit,se dijsha se paska kalu me PD e Sales ene te Lulit.Aferim se shpine e kishte te Bregu Lumit ,paska kalu ne Shenapremte ne Cerme,Hallall i qofte!

 22. lori says:

  c`merreni me Myslimin e gjore.Te gjithe e dine se eshte injorant I madhe e IDIOT.Shoku I ngushte I Dr Xhelal Mziut.Aq mend ka aq flet.

 23. Klaus says:

  Ky eshte bythqim Kavaje, cfare Lushnje thoni ju. Kte se njeh njeri ne lushnje, e ka komandu Luli ne PD e Lushnjes. Lushnjaret kete bushtren e kane mbajt korrier droge dhe kur ka qene deputet. Edhe me formule me dasht me e prish PD, me mire se me kte e me lulin s do ja kishin arrit socialistat. Megjithate kjo bushtra nga kavaja do e marre pergjigjen shpejt nga demokratet e lushnjes bashke me lulin qe po i provokon shume me kete.

 24. xxxx says:

  Cjane keto psikopate e rrota kkk qe qarkullojn ne Shqiperi si puna ketij hajvanit te PD kush i le te lire keto shtaza na nxorren bojen e na felliqen te tille debila kush e voton kete INJORANCE me emrin arab MYSLYM se po na ik mendja.Cmenduri

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *