Basha sfidon Ramën me Metën: Pse heshtni për zgjedhjen e Presidentit nga populli, apo iu prish pazaret kjo alternativë

Kryetari i Parisë Demokratike Lulzim Basha tha se zgjedhja e Presidentit i takon popullit dhe do të zgjidhet nga populli me votë.

Duke folur nga çadra ky po mbahet protesta e opozitës Basha tha se për propozimin e PD që Presidenti të zgjidhet nga populli Rama dhe Meta po heshtin se është futur populli në mes dhe populli ka prishur pazarin, populli e prish pazarin e republikës së vjetër.

“24 orë pas bërjes publike të qëndrimeve ky që nuk le fjalë e rrenë pa bërë ka heshur. Edhe Rama edhe Meta kanë heshtur për porpozimin tonë për një president të zgjedhur nga populli, pse kanë heshtur? Heshtin se është futur populli në mes dhe populli ka prishur pazarin, populli e prish pazarin e republikës së vjetër ja ku duket qartë komploti I republikës së vjetër”– tha Basha

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “Basha sfidon Ramën me Metën: Pse heshtni për zgjedhjen e Presidentit nga populli, apo iu prish pazaret kjo alternativë”

  1. koha jone says:

    Kokrra e idiotit , si mundet more mashtrues kur eshte ne kushtetute . Tani u zgjove nga gjumi letargjik ? deri dje ishe kundra .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *