FOTO/ Rama tallet me Bashën, e krahason me Nertil Dulin. Ja si i përgjigjen komentuesit

Kryeministri Edi Rama tashmë e ka bërë traditë përdorjen e ironisë në lidhje me kërkesën e Partisë Demokratike për qeveri teknike.

Kësaj rradhe Rama ka zgjedhur që ironini e tij ta shfaq përmes një personazhi të një filmi shqiptar dhe konretisht nxënësit Tili.

Përmes një postmi në facebook Kryeministri ka hedhur një fotogarfi nga ky personazh mbi të cilin shkruhet: “‘Momenti kur Tili mësoi se ekzistoka edhe “qeveri teknike” për të evitu provimet”. Këtë postim Rama e ka shoqëruar me disa ikona duke qeshur me të madhe.

Por ky postim i Ramës ka marrë shum komente. Ja se çfarë i skruan njëri nga kometuesit

Komentet

Komentuesi: Edi Rama,Lulezim Basha,Sali Berisha,Ilir Meta , Ben Blushi Kreshnik Spahiu e gjith kjo gard e vjeter jane e keqa me e madhe qe mund ti kanosen ketij vendi!!!

O ju popull qe veni e Lepiheni pas PD E PS cfar mendoni se do veni ne Parajse apo harroni qe te gjith derrat nje fytyre kane

Rama: Ti Gazmend shko ne shkolle dhe behu i zoti i vetes degjo mua, sepse paske idera komplet te gabuara per parajsen, derrat dhe veten

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/rama-28-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/rama-28.jpg","attachment_id":"671405"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/rama-8-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/rama-8.png","attachment_id":"671406"}]

2 komente në “FOTO/ Rama tallet me Bashën, e krahason me Nertil Dulin. Ja si i përgjigjen komentuesit”

  1. Katharina die Große.Madona prej Sauku says:

    Ky çuni mir e ka thon.Derrat politikan te gjith nji noçkë kan.
    Veç per te vjedh dhe per tu pasuri familjet e tyne.
    Rama mos u tall me shqiptaret por zgjidh presidentin. dhe mos vazhdo te besh lojen e Like Metes.

  2. sadna babul ka bidai says:

    E KE PA FILMIN ME MATILDEN KU KERKON GJERAT E VETA ,DHE ME QETESI ARRIN GJITHCKA RESPEKTE

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *