Këshilltari i Metës: Nëse LSI s’hyn me PS, ka shanse që Basha të marrë pjesë në zgjedhje

I ftuar tek emisionin “Zonë e Lirë” i Cili po transmetohet në TV Klan, analisti Lorenc Vangjeli është shprehur se nëse LSI, nuk hyn në zgjedhje më PS, atëherë rriten shanset që Basha të futet në zgjedhje.

Sipas Vangjelit gjithë përpjekja e opozitës ishte që të ndante PS dhe LSI.

Kjo eshte nje manover erithmetike. E majta e bashkuar eshte ne shumice ne Shqiperi. Perjashto te gjitha, rezultatet tregojne se e majta eshte shumice ne Shqiperi.

Gjithe perpjekja e opozites ishte ne kete gje, o i ndante keto dy ose binte perdhe. I shikonte keta te dy si shqiponje.

Po te kishte ndodhur kjo gje, qe Rama dhe Meta te ishin ne sherr me njeri tjetrin, Basha kishte me shume shanse te hynte ne zgjedhje“, thote keshilltari i kreut te Kuvendit Ilir Meta.

 

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “Këshilltari i Metës: Nëse LSI s’hyn me PS, ka shanse që Basha të marrë pjesë në zgjedhje”

  1. Aleksander says:

    Po kujt po i rruhet se hyn apo s’hyn pd-ja e katnaro-hajdutve e maskarenjve ne zgjedhje !?-E mira e te mirave eshte TE MOS HYJE . Keshtu i ben nje NDER te madh popullit shqiptar, i hiqet nga zverku pergjithmone…delegjitimohet vete nga budallalliku i vet e mungesa e vizionit e qytetarise.Habitem me nivelin e trurit te ketyre gazetare a analiste ç’dreqin e mbajne veten !!!-O e bejne kastile per te nxitur debate(qe nuk i vlejne askujt e per asgje)ose…jane Defiçente e ky eshte niveli i vertete i tyre .Po paska edhe pasanike TRAPA qe i paguajne keta KOQE !

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *