VIDEO/ Kur meshkujt provojnë dhimbjet e lindjes

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Një eksperiment i organizuar nga universiteti amerikan në Tennessee,  “Lincoln Memorial” ka bërë të mundur që edhe meshkuj të provojnë dhimbjet që nënat kalojnë gjatë lindjes së një fëmije.

Një djalë i ri, Jonny Wade vendosi të provonte nëse do të mund t’i përballonte dhimbjet e lindjes, duke u përfshirë në eksperiment. Studenti i duroi dhimbjet për 20 sekonda.

Skena është filmuar nga miqtë e tij dhe është publikuar më pas në rrjete sociale.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *