Braçes “nuk i del e keqja”, thumba dhe aleatëve: Nuk tregtojmë, shesim e blejmë vota, ne shërbejmë deri në fund!

Deputeti i Partisë Socialiste në Lushnje, Erjon Braçe, ka publikuar në rrjete sociale disa nga investimet që janë bërë në Lushnje nga qeveria Rama.

Por ky postim nuk ka mbetur vetëm tek publikimi i investimeve, Erjon Braçe nuk ka nguruar të thumbojë kolegët e tij të koalicionit, të cilët janë akuzuar për blerje votash.

Gjithashtu Braçe njihet si një nga kritikët më të mëdhenj të partive që blejnë vota dhe nisur nga kjo ia vlen të themi që deputetin nuk e lë inati.

“Ja kështu, une nuk ndaj dot qofte e birra, vezë, pula e llafe gjithashtu, ne vijojmë të punojmë, deri orën e fundit. Ne nuk tregtojmë, shesim e blejmë vota, ne shërbejmë deri ne fund! Mirënjohës pa fund gjithsecilit që na besoi, mirënjohës pa fund çdo punëtori. Karvani 200 n’orë, qentë tuj leh”, përfundoi Braçe.

Postimi i plotë i deputetit socialist në rrjetin social:

“Te sjellesh drite pas 20 vitesh;

RIELEKTRIFIKIM!!

Dy bote, dy kohe;

Ne lagjen verlindore te Goricajt,

Ne lagjen juglindore te Remasit,

Ne linjen qendrore nga nenstacioni i Bishtcukasit ne Divjake,

Po heqim kallamat-shtylla, hunjte-shtylla, telat si fije floku dhe po i zevendesojme me shtylla betoni, tela celik-alumin, linja Abc, transformatore e gabina te reja!

Drita mungoi per 20 vite, ne po investojme per 20 vitet qe vijne!!

Ja keshtu,

Une nuk ndaj dot qofte e birra, veze, pula e llafe gjithashtu, NE VIJOJME TE PUNOJME, deri orenbe fundit.

Ne nuk tregtojme, shesim e blejme vota, ne sherbejme deri ne fund!

Mirenjohes pa fund gjithsecilit ëe na besoi, mirnjohes pa fund cdo punetori!!

Kudo, ne toke e ne shtylla.

#ndryshim #rielektrifikim #nepune #nenukshperndajmeVezePulaQofteBirra #nenukblejmeVota #rrofshinPunetoret #karvani200noreQentetujLeh #sherbimpergjithkend #jukurrenukdojenivetem #goricaj #remas #divjake”.

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “Braçes “nuk i del e keqja”, thumba dhe aleatëve: Nuk tregtojmë, shesim e blejmë vota, ne shërbejmë deri në fund!”

  1. DINA says:

    Z ,BRACE. I KE RENE PIKES. SE ALEATI JUAJ ILIR TRADHETAR META KA FILLUAR DHE SHET DHE BLE VOTA .DUKE U NISUR PER TE DALE DHE NE NJE TUBIM QE MBLEDH RINIE JU JEP SHPERBLIMM NA 1OO MIJE LEK TE VJETRA PER PERSON PA FILLUAR AKOMA FUSHATA ZGJEDHORE .KY HAJDUT ME CIZME KERKO TE BEHET EDHE KRYEMINISTER KY TRADHETAR .OPOPULL MOS I BESO ILIR METES

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *