Korea e Veriut kërcënon SHBA: Me një goditje do të shkatërrojmë aeroplambajtësen tuaj “USS carl Vinson”

Tensionet mes SHBA dhe Koresë së Veriut tashmë kanë arritur në një pikë kritike. Kanë qënë sot zyrtarët e Koresë  e Veriut të cilët kanë deklaruar se jemi të gatshëm  që të shkatërrojnë  aeroplanmbajtësen  SHBA-së “USS carl Vinson” që është vendosur në ujërat pranë gadishullit Korean.

“Forcat tona revolucionare janë të gatshme të sulmojnë dhe fundosin aeroplanmbajtësin amerikane me një goditje të vetme,”shkruhet në lajmin e shpërndarë nga agjensia shetërore e lajmeve të Koresë së Veriut.

Ditën e djeshme zv presidenti amerikane Mike Pence siguroi se flota amerikane do të mbërrijë në Detin e Japonisë dhe ka për qëllim të përforcojë praninë ushtarake në gadishullin Korean, por nuk dha detaje të tjera rreth këtij oporacioni. Flotës amerikane I janë bashkuar edhe dy  anije të marinës japoneze.

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “Korea e Veriut kërcënon SHBA: Me një goditje do të shkatërrojmë aeroplambajtësen tuaj “USS carl Vinson””

  1. lexuesi i irrituar says:

    Madheshtia e marrezise….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *