Premier League/ Manchester United fiton ndaj Burnley

Manchester United ka mposhtur me rezultatin e pastër 2-0 skuadrën e Burnley në stadiumin “Turf Moor”.

Pavarësisht mungesave të shumta, “Djajtë e Kuq” treguan se kanë një skuadër të fortë për të përballur çdo kundërshtar deri në fund të këtij edicioni.

Martial dhe Rooney ishin ata që ia dhurua fitoren Unitedit, dy lojtarë që këtë edicion kanë luajtur shumë pak nën urdhëratë e Jose Mourinhos.

Pas kësaj fitore, Unitedi ka shkuar në kuotën e 63 pikëve, një më pak se Manchester City, që të enjten zhvillohet derbi mes tyre.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *