REPLIKAT/ Komentuesi: Eh, mor bir komunisti… Rama: Jam shumë krenar për tim atë…

Replikat mes Kryeministrit dhe ndjekësve të tij në facebook tashmë nuk mungonjë në asnjë satus që Rama poston. Replikat më të fundit mes kryeministrit dhe ndjekësve të tij kanë qënë tek satusi”

 “Çerek shekulli liri besimi në 1028 kisha, xhami, teqe të ndërtuara a rindërtuara pa dokumente Pronësimi i komuniteteve fetare me tituj të regjistruar, një detyrim i prapambetur që po shlyhet në kohë rekord…”.

Kaq ka mjaftuar që një nga kometuesit ta quajë kreun e ekzekutivit bir komunisti duke i thënë se a ke menduar ndonjëherë të distancohesh nga veprimet e të kaluarës e të bëhesh besimtar i mirë i krishterë.

Ndërsa Rama i është përgjigjur duke i thënë se vetëm komunistët merren me i biri i kujt je, unë jam shumë krenar për tim atë. Ndrësa disa të tjerë i kanë kërkuar llogari kryeministrit se pse nuk iveston në shkolla e rrugë por në kisha e xhamia.

Repikat

Qytetari: “Eh ore bir komunisti a ki menduar ndonjëherë të distancohesh nga veprimet e të kaluares e të bëhesh besimtar i mirë i krishterë siq pretendon se je.”

Rama:  “Komunistet e kane kete zakon qe merren me i biri i kujt je, jo kristianet nder te cilet ti kujton se je! Une jam shume krenar per tim ate, po ti ben mire te shkosh e t’i lutesh zotit te ta fale mekatin qe ben duke menduar si komunist per tjetrin😀 Keshtu qe distancohu nga hija e komunizmit qe ke ne tru dhe pastaj jep mend ketu per te kaluaren zotrote”

Qytetari: “E gjithë bota e zhvilluar investon në arsim dhe ekonomi ne akoma me kisha e xhamija…. Ushqimi i injorantit është feja dhe prapambetja”.

Rama:” Alfred, kush qe e quan fene ushqim te injorantit ne emer te diturise, eshte ne fakt nje injorant qe diturine e ka iluzion”.

Qytetari: “Filloj fushata ska njeri tju nali tashi , na shtroni rruget neper lagje knej ka lezha e ne fshatrat perreth se lat nam me qeveri e bashki”.

Rama:” Ndue, per mua kane qene 3 vjet e gjysem “fushate” se ka 3 vjet e gjysem qe e bredh Shqiperine per pune, po ti mesoje edukaten per vete jo per mua, sepse cun i ri dhe edukata eshte celes per te hapur shume dyer ne jete”.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/rama-9-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/rama-9.png","attachment_id":"671748"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/rammm-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/rammm.png","attachment_id":"671749"}]

13 komente në “REPLIKAT/ Komentuesi: Eh, mor bir komunisti… Rama: Jam shumë krenar për tim atë…”

 1. I Krishtere says:

  Edhe iriqi eshte krenar qe eshte i biri i iriqit ,edhe korbi krenar eshte per babane e vet,krenar = K…RR,

 2. capi dhia says:

  Shokut Gjon GASHI,
  Sipas E. M. Remark: Hitleri, kur gjeneralet e tij i sugjeronin zgjidhje, per ceshtje te caktuara, te cilat nuk perkonin me mendimet e shprehura prej Hitlerit, ky i fundit i cilesonte gjeneralet e tij ” ti je komunist”. E shpervjela pak si gjate, thenien e Remark, qe ta kaperdish kollaj – zotni Gjon.

  1. Lugati says:

   edhe peshkaqeni osht krenar per baben e vet..krokodilin…kur jeni krenar ju..ne poplli jemi krenar per partite tona dhe kush i udheheq..te na e rruaj partia po tjerat rrugullohen..apo jo lugat km…le nom o palle mu ke bo si..seldi ngele nkompjuter..ae ke mor vesh qe je kryeminister ktu e kater vjet ajo??????

 3. sapa says:

  Ska lidhje se i kujt je se fundja e fundit shume shqiptare ose jane bij komunistesh ose niper e mbesa te tyre.Problemi eshte se ka pasur komuniste te poshter por edhe shume prej tyre te devotshem qe po te ishin sot ne pushtet as qe do lejonin kete vjedhje dhe poshtersi qe eshte bere dhe po behet ne keto 27 vjet.Pra termin komunist nuk duhet ta pergjithesojme vetem si fjale e te keqes.

 4. Plaku Xhuxhumaku says:

  Per cilin baba je krenar ti mer palluqe, per ate babain qe e akuzove se te pallonte gruan tende? Apo ke nderruar mendje tani?

  1. arturi says:

   Eshte krenar per babain e vet, i cili ka palluar dhe gruan e babit tend! 😉

   1. Plaku Xhuxhumaku says:

    Turo, edhe ty te haka turra shume, ate punen e babes se vet qe i pallonte gruan e ka thene vete ky torrollaku i gjate, pune tjeter se shqiptaret e bene kryeminister dhe tashti dalin plot bythelepires si puna jote.

  2. Futja kot says:

   Ke pjerdhur nga trute qe i ri ore plak idiot. Merru me ndonje gje te vlefshme se tw paska ikur jeta kot ore palluqe. Hajvan.

 5. Negjmija qe jep intervista dhe shkruan libra says:

  Ashtu eshte ka pasur komuniste te ndershem, problemi qendron te doktrina komuniste shqiptare qe shkaterroi njeriun.
  Sa per Kristaq Ramen ka qene burre zotni. Edi rama nuk i ngjan por si baba qe e ka patur dicka te mire ka marre prej tij.
  Po lerini i milet te vdekurit rehat. Shpirti i tyre do tju ndeshkoje rende.
  Me perjashtim te Enver Hoxhes shprti i te cilit nuk do hjeje kurre rehat se noton ne gjak shqiptaresh

 6. PO,PO says:

  Qytetari qe drejtohet me fjalet “Ah , mor bir komunisti ” , me sa duket ,
  preferon komuniste te rregjur , si Sali Berishovici , por jo bir komunisti !

  1. Plaku Xhuxhumaku says:

   PO(rdha), PO(rdha) ti hiqesh edhe si i mençem. Pse ben sikur nuk e merr vesh qe bijt e komunisteve jane edhe me zi se komunistet sepse pervec huqeve qe u ka mesuar babi, mesojne edhe huqe te reja?

 7. Valter says:

  Te jesh komunist, demokrat, socialist apo fashist
  eshte normale.
  Te jesh spiun, hajdut, tradhetar e injorant eshte
  e cuditshme dhe absurde per kohen qe jetojme.

 8. Beni USA says:

  haha cfare Shejtan budall apo hipokrite eshte ky pallati i gjate pa leje i quajtur Edvin,sote deklaroka se qenka krenare per baban e vete Kristaqi,kur ky i pacipe vite me pare deklaronte dhe e akuzonti ne gjykate si nje nga dashnoret e te shoqes se tije dhe si baban biologjik te djalit tij Grigorit.Tani le te thoje per cfare eshte krenare per te jatin Kristaq, se e beri ne te njejten kohe dhe me djale dhe gjysem Vella apo eshte krenare per veprimtarin e Kristaqit si antare i byrose politike i PPSH, te gjitha kete jane te dokumentuara dhe s’ka 99ce qe ti mohoje

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *