REPLIKAT/ Komentuesi: Opo je në rregull ti! Ku e ke hallin ti ku e kemi ne… Dërgoni policinë për ta ndalur protestën e PD-së… Ja si përgjigjet Rama

Tashmë replikat me ndjekësit e tij në faqen e facebook Kryeministri Rama i ka bërë të zakonshme, pasi në çdo status që poston ai i  kthen komet njerëzve që i shkruajnë.

Dhe replikat me komentuesit Rama i ka bërë në dy statuset e tij të fundit dhe konkretisht tek statusi ku kërkon nga ndjekësit e tij që të zgjedhin këngën që duan për fushatën elektorale të  PS-së dhe replikat e tjera janë tek statusi ku Kryeministri njofton se nesër do të jetë në Vlorë për të takuar të rinjtë që votojnë për herë të parë.

Ndër replikat e shumta me kometuesit  është situata e tensionuar politike, dhe sidomos me faktin se opozita ka bërë thirrje për protesta masive që do të zhvillohen nesër. Ndërsa njëri nga kometuesit I këkon që Rama të vijë për vizitë tek shtëpia e tij.

Ja se çfarë i thotë një komentues tek statusi i takimit në Vlorë

Qytetari: Zoti kryeminister po degjoja lajmet dhe mora vesh se opozita ka deklaruar se te henen do te bllokoje rruget kombetare, a do ta lejoni ju nje gje te tille? Mua nuk me intereson as PS as PD por nese mua me bllokohet rruga dhe ju nuk jeni ne gjendje te dergoni policine per ta hapur ate me mire jepni doreheqjen, ose bej ate qe duhet bere mos i tradhetoni ata qe ju besuan.

Rama: Ty Albert per sa kohe s’te intereson asnje, te takon te vuash pikerisht pasojen e indiferences tende! Qenke tamam misherimi tipik i shprehjes kush nuk voton s’ka te drejte te ankohet.

Qytetari: Zoti kryeminister kur do vish dhe tk shtepia ime pasi babai im ka deshire tju shohe ne oborrin e shtepise se tij.

Rama: Ku?

Ja replikat në statusin për muzikën e fushatës së PS-së.

Qytetari: Opo je ne rregull ti Babi! Ku e ke hallin ti ku e kemi ne

Rama: Ku e ke hallin ti Mili tek Deep Purple?

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/fb2-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/fb2.png","attachment_id":"671572"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/fb-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/fb.png","attachment_id":"671571"}]

1 komente në “REPLIKAT/ Komentuesi: Opo je në rregull ti! Ku e ke hallin ti ku e kemi ne… Dërgoni policinë për ta ndalur protestën e PD-së… Ja si përgjigjet Rama”

  1. elitex says:

    O pika ne me kete klas politike!!! Kryeministri i githe Shqiptareve ky, po jo i atyre 52.4% (47.5% qe pjesmarja ne votime). Po mire atehere meqe nuk kemi te drejte te ankohemi na hiqni dhe nga lista e taksapaguesve qe mos u paguajme juve rrogen kot.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *