Tirana i’a bën të lehtë fitoren Kukësit. Skëndërbeu fiton me goleadë ndaj Laçit

Kukësi dhe Skëndërbeu kanë arritur që të fitojnë në javën e 30-të të Kategorisë Superiore.

Verilindorët arritën që të mposhtnin në “Zeqir Ymer” skuadrën e Tiranës me rezultatin 4-1 duke marrë tre pikë pa shumë probleme përballë një Tirane që ishte inekzistente në fushën e lojës.

Skuadra e drejtuar nga, Ernest Gjoka, arriti që t’i shënojë të katërt golat në pjesën e dytë me autor, Izair Eminin, Kariokën, dhe Pero Pejicin që shënoi në dopietë, ndërsa për Tiranën shënoi Turtulli.

Një fitore mjaft e lehtë kjo për Kukësin përballë një Tirane që edhe pse rrezikon të bjerë nga Kategoria arriti që të zhvillojë një 90-minutësh shumë të keq duke ia bërë të mjaft të thjeshte fitoren Kukësit.

Ndërkohë, Skëndërbeu arriti që të marrë një tre pikësh të rëndësishëm në transfertë kundër Lacit.

Kampionët e shqipërisë triuamfuan me rezultatin e thellë 5-1 ndaj kurbinasve.

Heroi i korcarëve në këtë takim ishte mesfushori Liridon Latifi, që arriti të shënojë një tripletë, ndërsa golat e tjerë u shënaun nga James dhe Salihi.

Golin e nderit për Lacin e shënoi Mensah.

Java e 30-të mbyllet me ndeshjen e fundit që luhet në orën 19:00 mes Partizanit dhe Teutës./f.b

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *