Aleati i Bashës, ironi me qytetarët: Ju lanë 50 vjet pa makina, s’bëhet qameti se bllokohet një orë rruga

Kryetari i LZHK, Dashamir Shehi, i është bashkuar pasditen e se dielees çadrës së protestës, ku ka folur për atë që pritet të ndodhë te henen.

Aleati i Lulzim Bashës tha se nuk është ndonjë problem i madh bllokimi i qarkullimit për 1 orë.

Madje, ai bëri edhe një batutë për të gjithë ata që janë ankuar për bllokimin e rrugëve nesër nga ora 11:00-12:00.

“Qytetarë të Tiranës e të gjithë Shqipërisë! Nesër është një ditë e shënuar. Do ketë nga ato që do ankohen se “Na latë 1 orë pa makina”… por ato i kanë lënë 50 vjet pa makina, me biçikleta lëviznin…”, tha Shehi duke rikujtuar kohën e komunizmit.

Dashamir Shehi theksoi gjithashtu se protesta e nesërme do të jetë paqësore dhe nuk do të ketë dhunë.

“Jemi të detyruar t’i kujtojmë të gjithë shqiptarëve, se kjo është lëvizja më paqësore. Ky është gandizmi i shqiptarëve, ne do rezistojmë në mënyrë paqësore, kjo është forca jonë, forca e paqes.

Fatkeqësisht jam i detyruar ta them, ky popull shpesh shkon pas të fortës, por ne duam të shkojë pas të drejtit”, u shpreh kryetari i LZHK.

REMOTE_ADDR:[]

15 komente në “Aleati i Bashës, ironi me qytetarët: Ju lanë 50 vjet pa makina, s’bëhet qameti se bllokohet një orë rruga”

 1. Mali says:

  A man o Dash, se na bone me vjell, me qit zorret!!! I ben temena lul hajdutit e vrasesit te 4 te pafajshmeve….Keshtu nuk behesh deputet tu I lepi bythen lulit!!!Kemi 25 vjet tu pa fytyren tate. Dil ne pension se na e shpifet…tirons katunar!!!

 2. Drini says:

  Zot i madh cfare llogjike pas te drejtit. Berisha qenka i drejti -si eshte e mundur qe djali i tij (pa kujtuar bemat famekeqe dhe katastrofike te berishes )bene nje milion dollar ne vit fitime dhe berisha akoma dergjet per zgjedhje pa ramen kur vete e futi precedentin e vjedhjes se votes qe ne vitin 1996. Shehi llogjika jote eshte idiote se ti e ke trurin sa te pules. Jo nje ore llokim por asnje minute -kush ti la rruget ty yt ate apo jot eme – rruget jane nacionale

 3. Jimi says:

  E vertet esht! Nuk behet qameti,50 vjete pa makina. Po kaqe e vertet eshte qe 50 vjete nuk u be qameti pa ty dhe qoftelargun!

 4. sali says:

  Ik ore pijanec.U bere ti te na tregosh Gandin

 5. tropojani c100 says:

  “ata” na lane pa makina ama as ju ne ate kohe s’do ua kishte mbajt prapanica te bllokoni rruget as nje minute ose as ta çonit neper mend te bllokoni rruget

 6. Lorik says:

  A ka qene esell ky idioti nga Tirona? Magazinieri i Enverit. Si me thane kapter ushtrie.

 7. Beni says:

  Po more idiot edhe ti qe mendohej ae ke dy pare mend aty tek cadristet flet si e ema zeqos. Le ta provoje lulushi te bllokoje rruget ne holande. Le ta provoje lulushi te sfidoje dhe kercenoje policine ne hollande. Le ta provoje lulushi dhe ti te beni keto thirrje antiligjore ne hollande apo diku tjeter qe mund te cojne ne perplasje fizike madje ne turbullira aociale dhe do ta shikoni si perfundoni sharlatane politikane.

 8. artan says:

  E cfare do te fitosh ti se bllokove rrugen per nje ore ore idiot. Mos shpreson se mbas kesaj ore do te formohet qeveria teknike?!

 9. Ilir says:

  Ke cof or Dash Shehi !
  Te rrosh vet !

 10. deja says:

  Pleher, si mendon se shqiptaret do te kthehen ne kohen e transportit me gomare?

 11. Saliu says:

  Dukesh babaxhan ti Dasho po qeke i cop mishi,Po pse prandaj erdhi liria qe te na bllokosh ti me Salen rruget. Mbylle e mos fol mo o shtremalaq.

 12. Gjynah per kete pijanecin,kur flet lulzimthi ky rri si muti ne shi,ndersa te tjeret duartokasin e gajasen me shakate e ganngsterit kalama luleshqere.
  Kedo qe e mban per te zgjuar me budalla del.
  Ky komb po nxjer vetem budallenj dhe kriminel qe e kane mendjet te vrasin dhe vjedhin vendin dhe njeri tjetrin.

 13. shpresa says:

  Ky Dashamir Shehi e heq veten per burre te mire. Po nuk eshte ky zv/kryeministri i vitit 1997?! Pastaj na tregon se atehere njerezit udhetonin vetem me biçikleta; po sot flitet ndonje çike qe te udhetohet me biçikleta apo makina…me duket me biçikleta, e atehere paska qene me mire se biçikleta kishte priorite ajo qe kerkohet sot. Prandaj Dashi i shtrember mos keput broçkulla si je vete.

 14. goni says:

  Te qifsha ate gojen e shtrembur..idiot

 15. Timo says:

  Pijanecët nuk duhet të hipin as në makinë as në biçikletë se ndryshe të bëjnë namin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *