Arben Ahmetaj: Sjellja politike e Bashës është një marrëzi

Ministri i Financave Arben Ahmetaj, në një prononcim për mediat tha se nuk pajtohet me vendimet e kreut të Partisë Demokratike Lulzim Basha.

Ai tha se sjellja e Bashës nuk e ndihmon progresin e vendit, por përkundrazi shkakton destabilitet.

“Sjellja politike e Lulezim Bashes eshte nje marrezi.

Ajo qe po ben Basha eshte keq per vendin dhe keq per Bashen,” shprehet Ahmetaj.

REMOTE_ADDR:[]

7 komente në “Arben Ahmetaj: Sjellja politike e Bashës është një marrëzi”

 1. shqip says:

  Marrezi jeni ju qe nuk i thoni stop marrezise. Shteti qe ecen me ligje , nuk i le te marret tu marrin hapesiren normaleve.

  1. gjergji says:

   Te lumte goja, mjere shqiperia po ra prap ne dore te sali berishes i ka bere shume deme shqiperise dhe shqiptareve.

  2. gimi says:

   nji hajdut si basha mundohet te perbalte te tjeter per te lare veten, noraml qe skane rruge tjeter si te justifikojne humbjen, nuk ka mundesi tjeetre si te fitoje besiimin e qytetareve fundja zotesine e tij e provuam me Tiranen qe rezultoi te ishte nje deshtim i madh nje kryebashkia, mos te falsh pastaj per postet ministrore qe ka mbajtur plote me vkedhje, sakandale

  3. fatri says:

   respekte beno le te lehin qent e shqupit, si me qeveri teknike si pa qeveri teknike humbjen e kane ne xhep

 2. chanel x says:

  sa te kete ky vend burra si by.. jote dhe k.. jot basha do rroje i lumtur dhe i qete. ju hani e pini bashke mor pleher perves dhe mos u lodh te na mbushehsh mendjen qe je me i mire. muti i bardhe dhe mut i zi ne finale dy muter jeni.
  ti mere mos u perpiq ti mash anen ketij lapangjosit te vogel se dhe ti e njef po aq mire sa te gjithe

 3. fitim says:

  tjeter ngjarje e shemtuar e partise demokratike duke ditur qe skane gje ne terezi kerkon qeverine, pushtetin ne tavolin qyl fare seshte pare ne asnje vend te botes

 4. fiona says:

  Pd parti e mbaruar verini gishtin kokes nxitja e ketyre situatave nuk jane te hijshme per nje vend si ky i joni, i cila duhet te punoje per permiresimin e gjendjes dhe imazhit te vendit, keto sjellje jane nje minus dhe hap pas per shqiperine.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *