Bllokimi i rrugëve, Rama reagon për protestën: Qeveri teknike s’ka, ka votim më 18 qershor!

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për bllokimin e rrugëve nga PD, ndërsa i përgjigjet një komentuesi.

Rama i thotë prerë atij, se nuk ka qeveri teknike, por do të ketë votim më 18 qershor.

Komentuesi: Zotri kur jeni i sigurte per fitore ne zgjedhjet e 18 qershorit ateher perse nuk e krijoni nje qeveri teknike cfare ju friksone..? Hapi rruge krizes qe ka mbulu gjithe politiken shqipetare… Neve si populle nuk va kemi borgje per te na sorollatur dhe per te lozur sikur jemi kukulla… Por ne jemi sovrani qe duhet ta respektoni…. Prandaj zoti kryeminister leshoni pe dhe hapni rruge zgjidhjes…

Rama: Asim, sovrani flet me vote dhe ka folur ne vitin 2013 me 1 milione vota per kete qeveri! Kjo qeveri kontraten me Sovranin e ka deri ne javen e dyte te shtatorit 2017, keshtu qe kjo hapja e rruges qe thua ti ne fakt eshte dalje nga rruga qe ka percaktuar sovrani. Kriza nuk ka mbuluar gjithe politiken shqiptare po ka mbuluar nen Cader Partine Demokratike, qe kerkon te luaje kukullash me ty e me gjithe shqiptaret. Kuptove Asim? S’ka qeveri teknike, ka votim me 18 qershor!

REMOTE_ADDR:[]

4 komente në “Bllokimi i rrugëve, Rama reagon për protestën: Qeveri teknike s’ka, ka votim më 18 qershor!”

 1. Populli says:

  Asnje devijim nga rruga,jini ne drejtimin e duhur për Shqipërinë që duam.

 2. cmenduri says:

  Rama do e hedh ne humnere kete komb.
  I eshte mbush mendja qe as dielli nuk del nese ai nuk e urdheron ne agim.

 3. Kamorro says:

  Po kur do te arrestoni kta plehra???

 4. Qirifiu Vores says:

  Sado te fshihesh ne petkun e atij qe sje gjuha te tradheton ka votim thote….. sic thoshte dhe enveri..
  Ka zgjedhje o shoku z. Rama… votohet per ushtruar te drejten e zgjedhjes jo thjesht per te votuar nje alternative.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *